0 oy
111 göst.
Aile kategorisinde (17 puan) tarafından

1 yaşında kızım var ve geceleri çok sık emmeye kalkıyor sürekli meme ağzında dursun istiyor vermeyince ağlıyr başka türlü uyumuyor gündüz iki uyku uyuyor uyurken emiyor gün içinde emzirmiyorum biberon emzik almıyor sallanma bilmiyor yarı süt yarı su denedim içmedi gece emzirmesini kesmek istiyorum o da rahat uyusun istiyorum ayrıca hamileyim ilerleyen aylarda zor olucak benim içinde kalkması nasıl kesicem yardımcı olur musunuz

5 Cevaplar

0 oy
tarafından
Sen bilirsin canım bızımki geceleri süt içerdi 28 aylık yeni bıraktı gece süt içmeyi tualeti de öğrendi gece altına yapmıyor artık
(17 puan) tarafından
İnek sütü mü veriyordunuz pınarın devam sütünü önerenlerde var ama birde süt vermeye alışırsa bide onun için uykusu bölünürse
tarafından
Evet bildiğin inek sütü veriyorum onunla büyüttüm kızımı hiç gece kalkmazdı uyurken içer uyumaya devam ederdi doyunca bırakırdı biberonu
(17 puan) tarafından
Yarı süt yarı su şeklinde mi başladınız direk süt mü verdiniz kızımda daha önce süt alerjisi yaşadık geçti ama yinede temkinli olmakta fayda var
tarafından
Su katmadan veriyorum ben başladığım zaman ayı küçüktü az su katıyordum sonra su katmayı bıraktım sade süt içti hep
-Reklam-
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Hamileyken zaten emzirilmez ki 

Tok tutacak şeyler yedirebilirsin büyükmüş yitabilir artık çünkü 

Gece uyku arasında süt ver alır belki ya da meyveli sütler var onlardan dene 
(17 puan) tarafından
Emzirebilirsin dediler. Ne yerse yesin yinede emmek istiyor biberonla vermeyi denedim süt almadı
(1,850 puan) tarafından
Bende senin durumundaydim doktorum,karnında ki bebek 6 aylık olana kadar emzirebilirsin demişti
(17 puan) tarafından
Sonra nasıl kestiniz yaş aralığı ne kadardı
(1,850 puan) tarafından
1 yas var aralarında sonra galiba sütun tadımı değişti neyse artık kendiliğinden memis pis dedi birakti
(17 puan) tarafından
Zorlandınız mı acaba nasıl oldu çok gerginim emzirmeyi bıraktırmak hormonlar uykusuzluk asabi bi insan oldum
0 oy
(1,538 puan) tarafından
Hamile isen neden kesmiyorsun ki ilerde çok zorlanırsın emzirme bence bırak tamamen diğer bebeğe hazırlansın sütün
(17 puan) tarafından
Evet canım haklısın ama işte insan yinede kıyamıyor bilemedim ya annelik çok zor
(17 puan) tarafından
Nasıl uyutmaya devam ettiniz benimki emerek uyuyor başka türlü uyumuyor
(1,538 puan) tarafından
Canım o uyandı ben tekrar salladım uyuttum zaten iki üç kez kalktı baktı vermiyorum umudu kesti sabah kalkar kalkmaz kahvaltı yaptı alıştı iki üç günde kıyamicak bişey yok cnm içindekini de düşünmelisin
(17 puan) tarafından
Haklısın canım çok inatçı bi kızım var bakalım bu gece nasıl olucak gündüz emzirmeye devam ettin mi yoksa bi anda tamamen emzirmeyi mi kestin
(1,538 puan) tarafından
Ben tamamen kestim cnm başkaları nasıl yaptı bilemem ama ben bi anda bıraktım 3 aylık hamile idim o zaman da
0 oy
(1,893 puan) tarafından
Benimki sabaha karşı 4 5 gibi bir kez uyanır hemen biberonu veririm içtiği sırada uyur zaten başka da kalkmaz sen de öyle alıştır. Uyanınca emzirme pış pış yap ayağında salla başka bir yolla uyutmaya çalış birkaç kez ağlar sonra baktı istediği olmuyor kendi vazgeçer 
(17 puan) tarafından
Denedim kucağımda pışpış yapmayı ama tşörtün üstünden beri tutmaya çalışıyor ağlıyor hep ayakta sallanma bilmiyor hiç siz süt mü veriyorsunuz biberonla
(1,893 puan) tarafından
Yok süt vermem o kansızlık yapıyor gaz yapıyor. Sma 3 mama veriyorum ama daha 9 aylıktı memeyi bıraktık ben bu şekilde bıraktırdım ama o zaman gecede 3 4 kere mama veriyordum
(17 puan) tarafından
Anladım canım mama içmiyor bizimki işte biberonda almıyor
0 oy
(330 puan) tarafından
Ben 14 aylıkken tamamen kestim emzirmeyi yemek yemiyordu sadece emmek istiyordu yavaş yavaş kestim azaltarak gece ağlasa da vermedim su verdim pipetli suluğu vardı 1 hafta zor oldu sonrası kolaydı 
(17 puan) tarafından
Suyu deneyeceğim teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 250 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,300 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 101 göst.
29 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Melekkk (10,042 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 125 göst.
4 Ağustos 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 90 göst.
1 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Selimin annesi (9,007 puan) tarafından soruldu

380,031 soru

11,375,933 cevap

34,862 kullanıcı

...