0 oy
420 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (56 puan) tarafından
Bizde kısır yaparken icine atacagımız salcayla kuru sogani yagda biraz kavururuz oyle kısıra ekleriz simdi internetten bi bakayım dedim hep tariflerde kavurmadan atiyolar sizler nasıl yapiyosunuz kavurmadan atınca salca kokusi olmuyomu icinde

19 Cevaplar

+1 oy
(268 puan) tarafından
Bende kavuruyorum dedigin gibi salça kokusu doğan kokusu fok baskın oluyo kavurmadan yapınca bana öyle geliyo bilmiyorum bende kavurarak yaparim çokta beğenirler 
-Reklam-
0 oy
(7,402 puan) tarafından
Mercimek li kofte yaparken kavururum kisir yaparken kavurmam ben canim.
(5,913 puan) tarafından
Mercimekli kofteyi yapmayi bilmiorum ben nasil.yapiosun
(7,402 puan) tarafından
Canim ben olcu kullanmadan yapıyorum tarif edeyim.
Ama sen 1 bardak la deneyebilirsin. Mercimegin yuzunu gececek sekilde su koyuyorum. Icine kucuk bi patates dilimliyorum mercimek haslanirken oda haslansin diye. Bulgurumu bi kaba koyuyorum haslanan mercimek patates karisimini sicakken bulgurun uzerine dokuyorum. Ustunu kapatiyorum bulgurum yumuşayana kadar bekletiyorum.
Sonra soganimi kavurup salcasini ekliyorum. Bulgurumda şisince baharatlarımı ekliyorum canim. Kimyon tuz karabiber pul biber falan. En sonda salcami ekliyorum. O sekilde oluyor canim. Yapa yapa elin alisir bende ilk yapamazdım.  Bi cok kati yaptim bi cok civik yaptim ogrendim en son:)) az malzeme ile bi dene derim.
(5,913 puan) tarafından
Kuzum ne kadar mercimege ne kdr bulgur koyacam bir kere yaptim cok civik oldu esim yemedi uzuldum :(
(7,402 puan) tarafından
1 su bardagi ile olcu kullanabilirsin canim ikiside 1 er bardak olsun. Normalde patates olmuyor ama ben patates atiyorum ozaman civik olma ihtimali olmuyor. :). Bende ilk bi yapmıştım okadar civik olduki kasikla yemek zorunda kaldik :D oyuzden uzulme kuzum herkesin basina gelebilir
(5,913 puan) tarafından
Tamam kuzum cok tesekur ederim en kisa zamanda denicem
0 oy
tarafından
Bnde kavururum  öyle yaprm 
0 oy
(1,690 puan) tarafından
Ben de kavurup koyuyorum çok daha lezzetli oluyor :) 
0 oy
(6,360 puan) tarafından
Hiç kavurarak yapmadm hep direkt katarım içine 
0 oy
(682 puan) tarafından
Ben kavurup atıyorum cnm kavurmadan sogan fln agza gelir ya sen en ıyısı kavur cnm 
0 oy
(366 puan) tarafından
Bende kavurarak koyarım canım 
0 oy
(9,652 puan) tarafından
Kavururum hatta soğanı kavururken havuç rendeler onu da kavururum:) tereyağda koyarım kavururken
0 oy
tarafından
Kavrulur tabi canim kavurmazsan kokar salça.
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Salcayla iyice kavurum yoksa salata gibi olur cig cig kalır icinde
0 oy
tarafından
Yaaa şu kısırı bir türlü beceremiyorum yaaa
0 oy
(2,130 puan) tarafından
Kavuruyorum canim ben cig cig olmazki 
0 oy
(12,851 puan) tarafından

1 defa yapmayı denedim olmadı ben yapamıyorum :D

0 oy
(7,935 puan) tarafından
Bizde kavurarak yaparız. Kavurmazsak kısa sürede soğanı kokar tiksindirici olur
0 oy
(1,374 puan) tarafından
Kavurarak daha lezzetli oluyor canım
0 oy
(6,825 puan) tarafından
Kavururum bnde cnm soğan Salça da kavrulsun kı kokmasn eksi bir tat olur bnce o zaman 
0 oy
tarafından

Hep kavurarak yaparım bende. Evlendikten sonra gördüm kayınvalidem kavurmadan yapıyor şaşırmıştım :)

0 oy
(5,913 puan) tarafından
Biz adanalilarda herseyi cigden koyariz once salcasini koyariz iyice yogururuz super oluor cig kokmuor
0 oy
tarafından
Ben kavururum domates salçasını sası kokusu gitsin diye, ama biberi ev salçası ise onu çiğden koyarım canım. Bulguru da iyice şişiririm ki dışarıda, sonra yerken inanı mahvetmesin
tarafından
Kuru soğanı hiç çiğ koymam bu arada

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 160 göst.
0 oy
4 cevap 86 göst.
22 Şubat 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 100 göst.
8 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Simsek21 (1,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 197 göst.
8 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Mmmm (43 puan) tarafından soruldu

377,079 soru

11,284,569 cevap

34,686 kullanıcı

...