0 oy
368 göst.
Diğer kategorisinde (36 puan) tarafından
Mrb hanımlar 5 yaşındaki kızım için masal tarzı dini kitap (Peygamberlerin kissalari olabilir yada sahabilerin) olsun istiyorum. Varmı önerebileceğiniz bişey? Şimdiden tşk ederm.

Özellikle dini olmasini istiyorum çunku bikac gun önce bana çok tuhaf bi şekilde soru sormaya başladı. Allah nerde? Kimdir? Kız mı erkek mı? O bizi görüyor biz onu neden görmüyoruz? O bizi yaratti kim Onu yaratti? Vs sorular tabii ben şok :0  Bende demekki kızımda merak uyandığını düşünerekten bişeyler öğretmek istiyorum. Her türlü öneriye kitaba açığım. Bana da okuyacağım kitap tavsiye ederseniz hayır demem tekrar tşk ederm.

13 Cevaplar

+1 oy
(8,886 puan) tarafından
Yalnız bu soruları yetişkin sorarsa tuhaf olur 5 yaşındaki Bi çocuk sorarsa tuhaf olmaz 
(36 puan) tarafından
Evet kesinlikle aslında sorması değilde birden sormaya başlaması beni heyecanlandırdı. Yani ben küçükken hiç böyle şeyler sormadm diye değişik geldi bana. Bide daha çok küçük bu soruları sorması için, benim gözümde mi küçük yoksa kızım gercekten küçük mu onuda bilmiyorm:))
(8,886 puan) tarafından
Bunu nasıl sormaya başladı yani evde Allah kitap vs konusuluyorsa aklında kalıp sorması gayet normaldir mesela ben 6 yaşında başlamıştım sormaya dayımın yanına köye gitmiştik küçükken orda konusulanlari duydukca Allah kim neden var bize ne yapıyor kız mı erkek mi neden bize kızıyor beni sevmiyor mu vs vs başlamıştım sormaya
(36 puan) tarafından
Doğru yani ekstra bişey olmadı aslinda demekki yeni yeni farkina variyor bazi şeylerin:) Tşk ederm yorumun için<3
(8,886 puan) tarafından
Bu arada cnm kitaplardan değilde görsel algı olarak çizgi filmlerden izleyip öğrenmesi daha kolay ve etkili olur Bi çizgi film vardı inan hatırlamıyorum adını dünyanın nasıl olustugundan başlayıp allah peygamber vs tum hersey ayrintili olarak cizgi filmde anlatılmıştı youtubede vardır mutlaka dini çizgi film yazınca çıkar belki yada googleden
(36 puan) tarafından
Aklima gelmedi aslinda youtube den bakmak. Çok fazla telefn tablet vs vermiyoruz. Sadece arada tv. Ama tv dense boyle egitici videolar izlemesi daha makul. Tşk ederm tekrardan
-Reklam-
0 oy
(13,834 puan) tarafından
Yani hikaye bilmem ama kendin anlatabilirsin. Benim kizim bu sene kursa gitti. Kursta öğretmenin anlattiklati çok etkili oldu. Şimdi bişeyler yaparken Allah bizi görüyor, biz onu görmüyoruz ama o bizim her yaptiğimizi görüyor diyor. 
(36 puan) tarafından
Anlattim bence çokta güzel anlattim diye düşünüyorum ama bazen öyle sorular sordu ki kalakaldım:)
0 oy
(242 puan) tarafından
Canım kitap değil de öğretici çizgi filmler var tavsiye ederim bence 5 yaşındaki çocuğun aklına daha çok girer daha iyi anlar izliyerek beynine de kaydeder ben öğrencilerime o şekilde izletiyodum hani büyükler okuyunca da anliyodu da küçükler izliyerek daha iyi anliyodular yutuptan falan diyanetin yayınlarına bakabilirsin
(36 puan) tarafından
aa hiç aklima gelmedi aslinda. Ne yaziyim acaba arama bölümünde
(242 puan) tarafından
Çocuklar için dini çizgi filmler, çocuklar için Allah'ı tanıtan çizgi filmler- belgeseller yaz çıkar yalnız dikkat et canım bazen hristiyanlarin çizgi filmi de oluyo karıştırma
0 oy
(1,559 puan) tarafından
Kitap vizyon diye bi satış sitesi var gir o siteye harika dini çocuk kitapları var eminim ordan bulursun

Birde hatice Kübra tongarın kitaplarını da tavsiye ederim
(1,798 puan) tarafından
Hatice kübra tongari bir araştırın ısterseniz
(36 puan) tarafından
tamamdır çok tşk ediyorm hemen bakiyorm
(1,559 puan) tarafından
Neden ki araştırim kitabını almıştım kızım için ama bi sorun yoktu
(1,798 puan) tarafından
Müzikle ilgili islamla bağdaşmayan açıklamaları var
(1,559 puan) tarafından
Öylemi hiç bilmiyodum
0 oy
(1,798 puan) tarafından

image

diyanet yayınlarının sitesine bak bu tarz kitapları çok güzel şekilde Allahi peygamberi dini değerleri işliyor biz çok severek aldık maliyet olarak da fiyatları baya uygun 
(36 puan) tarafından
Tamamdir cok tşk edermmm<3
0 oy
tarafından
Televizyonu na TRT diyanet çocuk indir çok eğitici seyelr var
(36 puan) tarafından
Tamamdir tşk ederim
0 oy
(1,070 puan) tarafından
Merve Gulcemal i önerebilirim. İnstagram dan takip edebilirsiniz kitapları da güzel. Çocuklara yönelik çalışmalar yapıyor 
(36 puan) tarafından
Bakiyorum hemn tşk ederm
0 oy
(178 puan) tarafından
365 günde sevgili Peygamberim kitabı var. Peygamberimizin doğumundan vefatına kadar anlatıyor aşırı güzel ve peygamberimizi sevdiren bir kitap. Ben küçükken ablam bana okuyordu 8 yaşında falandm 24 ysdina geldim 2 yaşında oğlum var geçen ay aldım. Büyüdüğünde ona okumak için.
tarafından
Ay hatırlıyorum o kitabı ben de 23 yaşındayım. Arkadaşımın vardı çok ozeniyordum kalın güzel duruyordu . Sonra bana vermişti okumam için çok güzeldi
(36 puan) tarafından
Tamda boyle bişey Ariyorm işte. Tşk edermmmm
0 oy
(463 puan) tarafından

Özkan öze nin bu kitabını tavsiye ederim image

(36 puan) tarafından
Tşk ederim bakiyrm hemn
(463 puan) tarafından
Rica ederim bak canim
0 oy
(48,620 puan) tarafından
benimkiwe cok erken başlamıştı o sorulara biz nasıl boyle duruyoruz gibi ☺️
(36 puan) tarafından
:) iki ayağımızla desekte inanmıyorlar :))
(48,620 puan) tarafından
Allah yaratti diye anlattim da ruha falan girsem cikamicam bende post açmıştım burda bu sefer Allah nerde diye basladi sorular suan kabullendi dua ediyor Allah a
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Bu sorularla ilgili kitap yazan biri vardı hemde baya bilgili güzel kitaptı bulursam sana atarım dur biraz arastirim
(36 puan) tarafından
tmm bulursaniz beklerim:)
(1,250 puan) tarafından
Buldum Hatice Kübra tongar kitapları
0 oy
(1,937 puan) tarafından
Dinimi öğreniyorum seti almıştım çokta memnun kalmıştım bakabilirsin canım birde video anlatımda yapabilirsin ama onda sıkılıyordu benimkiler böyle okumayı seviyorlardı 
(36 puan) tarafından
Tamm tşk ederm
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Yazarın adı Hatice Kübra tongar bir sürü kitapları var Allah i arayan çocuk bagirmayan anneler daha

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 141 göst.
6 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Kralice177 (482 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 53 göst.
0 oy
25 cevap 386 göst.
0 oy
5 cevap 315 göst.
14 Eylül 2021 Aile kategorisinde Busra_beydogan4195 (53 puan) tarafından soruldu

379,056 soru

11,345,710 cevap

34,812 kullanıcı

...