0 oy
269 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (52 puan) tarafından
Kızlar eşim asgari ücretten yüksek alıyor 6000 kira veriyoruz 1000 kredimiz var faturalar falan yetiyoruz çok şükür. Ama eşimin aldığı parayla normalde kenera birşeyler atabilirsin. Ama eşimin eli aşırı açık birde hiç hesabını bilmiyor mesela haftalık alıyor eşim cumartesi alıyor o gün pazar yapıyoruz. Ama mesela her hafta sadece cumartesi akşam yemeğine ve pazar kahvaltısına çok aşırı harcıyor. Yani şey diyor yemekten kısılmaz. Tamam canım birşey ister alırsın ama sakın yanlış anlamayım hava atmak için falan değil iyice anlayın diye anlatıyorum her cumartesi gidiyor pirzola biftek dolu dolu alıyor. Pazar günü zorla dışarı çıkartırıyor. Çıkmayalim etmeyelim desem de dinlemiyor 2 günde paranın %80 bitiyoru bir daha 1 hafta sıkışıyoruz. Cebinde ki paranın hesabını bilmiyor yani. Ben şimdi eşimden gizli bir kredi kartı alsam ordan bir çeyrek alsam onu taksit taksit ödesem öderim çünkü dediğim gibi cebinde ki parayı bilmiyor. Biriktir al demeyin çünkü 2 günde parayı bitirdiği için bu sefer ben kendi paramı çıkarıyorum evde çocuk var birsey oluyo paramiz olmuyo mecbur kaliyorum ama öyle altını bozamam 

12 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Bence gizli yapma bu işi 
(52 puan) tarafından
Ama ne kendi biriktiriyor ne bana bırakıyor yani iyi para alıyor oraya buraya gidiyor para çok üzülüyorum
tarafından
Onun yerine ondan para kopar özel ihtiyacım var de al biriktir
(52 puan) tarafından
İşte canım onu yapıyorum ama 2 günde paranın %80 bitirdiği için bu sefer mecbur kalıyorum parayı vermeye ikimiz de sigara içiyoruz çocuk yemek yol parası cebinde parasi kalmiyor
tarafından
Bırak kalmasın neden biliyor musun Fuzuli para harcadığının farkına varsın sana verdiğini de verme bizi bu duruma sen düşürüyorsn de
-Reklam-
0 oy
(3,626 puan) tarafından
Bence esinle konus iyle yap yanlis anlayabilir. Benim kardesimde senin esin gibi cok harcar hergun cafede barda ondan suan evlensin istemiyoruz hic bir kizin basını bosuna yakmayalım 
0 oy
(3,728 puan) tarafından
Gizli biriktirmek ayrı eşimde bana der sen ne kirli çıkısın diye ama ayrı kredi kartı ayrı eve ekstre borcu gelse görse mail olarak geliyor diyelim mailde görse yok bu gizli para biriktirmekten öte birşey oluyor
0 oy
tarafından
Lazım diye al eşinden  sakla biriktir karta gerek var mı  sonra gider altın yapar öyle saklarsın bence
0 oy
(7,375 puan) tarafından
Kredi kartı yerine banka kartı al aldığın paraları ona at kredi kartı faiz koyuyor fazla ödersin keser senden ücret bide çalışmayan kredi kartı vermiyorlar sigorta düzenli gelir istiyorlar 
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Adamın parasını adamdan gizli biriktirmek rızası bilgisi olmadan ??????
0 oy
(48,984 puan) tarafından
sonra kart var diye guvenir biseyler alirsin nasil oderim diye düşünürsün girme o islere
0 oy
(9,945 puan) tarafından
Çıkmaıcam diyince zorla mı götürüyor 
0 oy
(5,709 puan) tarafından
Bu iş gizli olacak birşey değil basit bı mevzu değil ödersin ödeyemezsin felan nasıl olacak onum yerine parayı sana versin ya da her hafta fazla para işte 
0 oy
(6,695 puan) tarafından
Kendi evi olsa harcasn dicem de yani düşünmesi lazım insan ev için birikim yapar. 
0 oy
(3,405 puan) tarafından
Adamın parasıyla gizli birikim mi yapacaksın günah ki bu
0 oy
(1,596 puan) tarafından
Bence kartla alacağına biriktir nakit al

İlgili sorular

0 oy
57 cevap 1,981 göst.
18 Şubat 2021 Diğer kategorisinde Bi prenses annesi (682 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 613 göst.
4 Ocak 2024 Aile kategorisinde yagmurzamani (262 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 457 göst.
10 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 127 göst.
10 Kasım 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu

385,250 soru

11,520,741 cevap

35,184 kullanıcı