0 oy
427 göst.
Diğer kategorisinde (261 puan) tarafından
Kızlar bi komşum var yakında ikinci doğumunu yapacak bir hafta falan var işte sürekli gider geliriz birbirimize evden bişeyler yapıp götürsem ne kadar zaman sonra gidiyim sizce anneside olur büyük ihtimal çekiniyorum birazda etrafta duyuyorum gelenleri pek istemeyenler oluyor bende iki doğum yaptım görümcemler falan ilk günden beri gelmişlerdi ama çok yardımları dokundu hiç rahatsız olmadım etrafımda da ilk defa yeni doğum yapan biri olucsk nasıl davranmalıyım sizce 

25 Cevaplar

0 oy
(400 puan) tarafından
Hastaneden geldiği gün çorba ve muhallebi yapıp kapıdan verebilirsin canım benim karşı komşum öyle yapmıştı bana çok mutlu olmuştum düşündüğü için Bi bir iki hafta sonrada ziyaretine gidersin oda kendini toparlamis olur biraz rahatsız olmaz 
(261 puan) tarafından
Doğru canım bilemedim ki çekiniyorum bi yandan da bişey dese yardım etmek isterken arkamdan konuşulmasıda çok üzer beni
-Reklam-
0 oy
(9,008 puan) tarafından
Benim de bir komşum vardı öyle. Hastaneden eve geldiğim gün geldi hemen ama ben rahatsızdim. Zor bir doğum olmuştu. Ben bunu düşünerek iki hafta sonra gittim hem evde bisiler hazırladım hem meyve filan almıştım. Kapıyı açmadı bana. 
(261 puan) tarafından
Aa ne kadar üzücü bi durum insan yardım etmek isterken böyle olmaktan korkuyorum bende insanoğlu sonuçta
(9,008 puan) tarafından
Bir de meyveleri filan kapıya astım. Poca kek yapmıştım kapıya bıraktım indim. Sonradan da zoruma gitti niye bıraktım ki apta.l mıyım ben diye.
0 oy
(651 puan) tarafından
Bence komşunla konuş canım ne zaman gelmemi istersin de bunda bişey yok açıkça söylemek iyi olur 
(261 puan) tarafından
Ben hiç diyemem ki öyle kendini davet ettirir gibi :D en iyisi bi akşam eşim işten geldiğinde çocuklara bakarken ayaküstü bişeyler verir hayırlı olsun der dönerim içeri girmeden öyle olmaz mı
(651 puan) tarafından
:)) olur tabi çok güzel olur ben mutlu olurdum valla böyle beni düşünen komşum olduğu için
0 oy
(8,365 puan) tarafından
Basta bi corba yap götür bi ihtiyacın varmı diye sor durumunu da acıkla raht olmak ıstersın diye sık gelmeyecegım ama bi ihtiyac anında mutlaka haber et derim cekılırım

Resmı zıyaretimi de bebek biraz büyüyünce yaparım. Hatta bunuda söylerim resmi ziyaretimi sonra yapacagım diye.
0 oy
(7,255 puan) tarafından
1 hafta müsade et canım sonra gidersin ilk hafta çok zor oluyo bana kalsa kırkı çıksın dicem ama baya yakinmissiniz lohusa psikolojisiyle alınabilir gelmedi diye 

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 207 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Ayse01. (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 386 göst.
17 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 136 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,142 puan) tarafından soruldu
+1 oy
2 cevap 115 göst.