0 oy
426 göst.
Diğer kategorisinde (254 puan) tarafından
Kızlar bi komşum var yakında ikinci doğumunu yapacak bir hafta falan var işte sürekli gider geliriz birbirimize evden bişeyler yapıp götürsem ne kadar zaman sonra gidiyim sizce anneside olur büyük ihtimal çekiniyorum birazda etrafta duyuyorum gelenleri pek istemeyenler oluyor bende iki doğum yaptım görümcemler falan ilk günden beri gelmişlerdi ama çok yardımları dokundu hiç rahatsız olmadım etrafımda da ilk defa yeni doğum yapan biri olucsk nasıl davranmalıyım sizce 

25 Cevaplar

0 oy
(3,677 puan) tarafından
1 hafta 2 hafta sonra gidebilirsin hem ağrıları biraz daha azalmış olur 
(254 puan) tarafından
Dimi fazla durmadan yaptıklarımı verir dönerim
-Reklam-
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Yani ben kendi kuzenime bile bi hafta sonra gittim :) evi kucuk annesi var kaynanası var zaten sıkılır diye. İnsan bilemiyo ne zaman gidecegini. Sen biseyler de gotureceksen uc dort gun sonra git ver az oturur kalkarsin. Ben yakinim zaten sonra da gelirim dersin
(254 puan) tarafından
Aynen canım bilmiyorum ki 3 4 gün bile az geliyor bana çekiniyorum açıkçası yardımcı olucam derken istenmezsem çok gücüme gider bu seferde
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Yakınlık seviyenize bağlı öyle sadece sıradan bir komşu ise herkes istemez hemen gelinsin ama sürekli bir birinizde oldugunuz çay kahve muhabbet kardeş gibi bir komsu ise de çabuk gelmeni bekler geç gitsen bu zamana mı gelebildin der 
(254 puan) tarafından
Yani çok çok samimi değiliz ama yinede yakınız birbirimize yardımcı olayım derken arkamdan laf ettirmekte istemem açıkçası 2 küçük çocuğum var zaten oturmam yük olmam öyle
0 oy
(173 puan) tarafından
Benim iki çocuğum var ikincisi beş aylık. Biri cagirsada gitsem diyorum yanına. 

Banada gelsin istiyorum misafir ama eşim olunca cagirabiliyorum çünkü misafir geleceği zaman temizlik yemek çay kahveye ancak bakıyorum.

Şimdi Cat kapı biri gelse salon oyuncak dolu karmasik,küçük sürekli kucak istiyor.

Yani logusali iken kimsenin gelmesini istemezdim. Çünkü çekingen bir yapım var evim hakkında konuşur mu sağ da sol da diye düşünürum. Rahat hareket edemem başkasının yanında. Kırk i çıktıktan sonra sen evine davet etsen arada nefes almış olur hem bebek bakımı hakkında tecrübeni paylaşırsın o isterse.

Kendiyle çok yakın arkadaşsan  yardımcı olim mi şunu bunu yapım ister misin diyebilirsin
(254 puan) tarafından
O kadar uzak değiliz birbirimize ya kırkını da beklemem yani bişeyler yapıp götürürüm de oturmam kapıdan verir bi ihtiyacı var mı diye sorar dönerim diye düşündüm ama bir iki hafta kadar bekleyeyim en iyisi
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Bence kek kurabiye gibi bişe yapın gidin 5 dk oturun kalkın benim komşum gelse çok hoşuma gider.Cayla yer kadın da sütü çoğalır 
(254 puan) tarafından
Benim amacında o zaten iki çocuğum var zaten oturmam öyle kapıdan verir hayırlı olsun der dönerim diye düşündüm
0 oy
(13,031 puan) tarafından
Yakın olduğun için 1 hafta sonra gidebilirsin 
0 oy
(10,972 puan) tarafından
Hani yardımım olsun birşeyler yapayım yemek filan diyorsan yap kapıdan ver canım annesi filan gelirse.1 yada 2 hafta sonra da bebek görmeye gidersin azcik ağrıları filan azalsin
(254 puan) tarafından
Benim dediğimde bişeyler vermek yani zaten oturmam da annesi falan olur yapanlar olur diyede düşündüm bi taraftan
0 oy
(1,032 puan) tarafından
Ben lohusaligimi annemlerde gecirdim. Ev kucuk olunca oglum annem ben salonda yatiyorduk ev sartlari cok uygun olmayinca ben bu sure boyunca kimseyi gormek veya kimsenin gelmesini istemedim. Ama siz yakinmissiniz bence 1 hafta sonra giderseniz iyi olabilir fiye dusundum
(254 puan) tarafından
Yok amacım oturmaya gitmek değil zaten bişeyler yapar veririm hayırlı olsun der dönerim  dedim
0 oy
tarafından
Görümce filan benim için aileden birileri o yüzden onların gelmesinde bir sorun görmem. Ama arkadaşım ya da başka bir misafir ziyarete gelsin pek istemem. Biraz kendimi toparlayım ondan sonra yazarım ben zaten. Eşimin arkadaşı doğum yaptı 31 temmuzda bir 10 dkk görmeye gidelim bebeği diye tutturuyor. Bir salın kadını vakit geçsin bir alışsın bebeğine. Pat diye damdan düşer gibi gitmem ben demiştim. 
(254 puan) tarafından
Yok oturmaya demedim ki bişeyler yapıp versem kapıdan diye düşündüm zaten oturmam brn öyle yeni doğum yapanın yanında
tarafından
Güzel dileklerinle birlikte gider verirsin canım. Ondan birşey olmaz.
0 oy
(242 puan) tarafından
Canım bebek görmeye değil de doğum yaptığında böyle elinde bi kab yemekle felan gidebilirsin tabi en fazla yarım saat otur bebek görmeye de gideceksen en az bir ay sonra git derim ben kendim öyle olsun isterim
(254 puan) tarafından
Bebek görmeye gitmiycem canım bişeyler  yapıp kapıdan veririm hayırlı olsun der dönerim diye düşündüm
0 oy
(672 puan) tarafından
Bence 1 haftalıkken git iki çeşit yap götür uzun tutma hiç oturmanı bişey olmaz 
0 oy
(4,235 puan) tarafından
Samimiyseniz eger dogumdan 3-5 gun sonra kapindan biseyler verip bebekle onun durumunu sorup donebilirsin iceri girmeden. 2 hafta sonra falanda yine ikramlik biseyler yapip gormeye gidersin.
0 oy
(4,311 puan) tarafından
Ben ilk kırk gün ziyareti doğru bulmuyorum. Bence kırkı çıktıktan sonra git
(254 puan) tarafından
Kız ziyaret değil ya çorba kek falan yapar veririm dedim
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Bend eyakin zamanda lohusaligi atlatan biri olarak senden ricam eğer gidersen niye sütun yok sık sık emzir mama verme falan deme bı lohusayi bu kelimeler çok üzüyor 
(254 puan) tarafından
Kız banane herkesin aklı fikri var kimseye karışmam ben ikramlık bişeyler vereyim dedim kapıdan yemek olur çorba olur o açıdan dedim zaten girip oturmam öyle
(1,554 puan) tarafından
Öyle yapsan çok daha iyi olur
0 oy
(13,126 puan) tarafından
Bir hafta on gün sonra git haberde et birşeyler hazırla hoş karşılaşsa içeri geçer oturursun soğuk davranırsa ki sanmıyorum davransın kapıdan hayırlı olsun deyip dönersin 
0 oy
(48,695 puan) tarafından
evden birşeyler yapip götürebilirsin kek kurabiye gibi corba gibi 
0 oy
(981 puan) tarafından
En az 10 gun bekle.insan uykusuzluga bile alisamiyo 52 gun oldu dogum yapali hickimseyi istemiyorum annesi yanindaysa yine yeme icme temizlik derdi bari olmaz toparlansin uyuyup uyanmaya alissin ondan sonra git.yenidogan durmadan emmek istiyo.birinin yaninda emzirmekte iyi degil iceri gidip emzirsen oda ayip gibi oluyo.ben bastan kaynanamin yaninda emzirdigime bile pismanim bi mahrem olsaydi simdi emziriyorum bön bön bakiyo izliyo rahatsiz oluyorum.dogumundan once arayip boyle böyle arkadasim sen toparlaninca beni cagir ben yuk olmak istemiyorum diyebilirsin.hemen ustune atlamana gerek yok
(254 puan) tarafından
Yok ya ben çağır falanda demem kapıdan bişeyler vereyim dedim insan yeni doğum yapınca eli kolu kalkmıyor hazırda yemeye bişeyleri olur diye düşündüm ama annesi gelir yanına da bilemedim ki şimdi
(981 puan) tarafından
O sekildeyse gidin tabi hoslarina gider
0 oy
(247 puan) tarafından
Cok iyi anlastigin ve yakinsa arkadasin bisyler yap ver 3 4 gun sonra 5 10dk otur kalk ben olsam iyi arkadasima 2 gune bi bi tabak yemk corba yapar uzatrdim evi kalabaliksa bile sakinlesip kendi toplaninca yine bisyler yapar hediyemi alir giderim yanina 
(254 puan) tarafından
Annesi falan olur yanında yanlız olmaz yine
0 oy
(890 puan) tarafından

Canım bu istemeyenler boşuna istemiyor düşünsene gelenler senden hizmet bekliyor ilk günden doğum yapmış yardımcı olayım demiyor şuan annesi de varmış bir süre bekle öyle git bence :) Ararsın telefonda hayırlı olsun diye dersin biraz toparlan öyle geleyim ben diye :)

(254 puan) tarafından
Bacım bebek görmeye değil ya evden bişeyler yapıp kapıdan vereyim mi diye sordum ben girip öyle oturmam zaten bende iki doğum yaptım biri bana böyle getirse mutlu olurdum düşünmüş diye insanın eli kolu kalkmıyor çünkü hiç yorgun oluyor ama herkes farklı tabi yinede karar veremedim anneside olur yanında
(890 puan) tarafından
Yok  ben sana demedim yani böyle yapan insanlar için kadınlar hoşuna gitmiyor çekiniyorum yazmışsın ya ondan yani senin çekinmeni gerektirecek durum yok o yüzden
0 oy
tarafından
10 gün sonra git ne kadar yakın olursa olsun ağrılar falan olur onlar biraz azalmalı en iyisi 10 gün sonra
(254 puan) tarafından
Dimi haklısın

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 205 göst.
16 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Ayse01. (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 384 göst.
17 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Erceyl (379 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 134 göst.
9 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Papatyalar (1,123 puan) tarafından soruldu