0 oy
52 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (65 puan) tarafından
Selamın Aleyküm anneler sorum yukarıda

2 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim var da neden sordunuz?
(65 puan) tarafından
Doğum yaptınız mı
tarafından
İki tane bebeğim var ama sezeryan oldu ikisi de
(65 puan) tarafından
Maşallah Allah bağışlasın. Bizde normal doğum olmuyormuş herhalde benimde sezeryan 3 ay oldu. Size ayıp olmazsa korunma yöntemi sormak istedim
tarafından
Canım Allah razı olsun. Benim rahmimde bir çok anomali var. Ters rahimliyim perde var ve kalp şeklinde ayrıca içi mukusluymuş. Çok nadir görülen neredeyse tüm anomali türlerini bir arada toplamış:) iki yıl bebeğim olmadı benim ve zaten olursa da çok zor olur dediler. Ben çocuğum olduktan sonra da korunmadım. Yeni doğum yaptıktan sonra rahim açık olduğu içşn belki bir gebelik daha geçirebilirsiniz dedi doktorum. Evlendikten bir yıl sonra bebek düşündük yani. Kısacası uzun zaman korunmadım ben. İkinci bebeğim oldu doktorum spiral olmaz ama yine de bir deneyelim dedi ki zaten yerine oturmadı*****k olduğu için. Yurt dışında anomalisi olanlar için spiral varmış onu taktırabiliriz ya da hormonlu spiral takabilir dedi ama başka bir doktor olmaz korumaz dedi. Ya yurt dışından gelecek spiral ile ya da deri altı impilantla korunabilirsin dedi. Şimdilik spiral yok doğum kontrol hapı kullanıyorum eşim de korunuyor. Yurt dışından gelecek rica 4700 euro. O kadar para verene kadar deri altı impilantı yaptırırım diye düşündüm. İkinci bebeğim doğalı altı ay oldu. Bir kaç aydan sonra deri altı impilant düşünüyorum ama doğum kontrol hapı da kullanabilirsin. Bazı anomalieşitleründe normal doğum olabiliyor kalp şeklinde olanlar y şeklinde olanlar vs ama bende hepsi birleştiği için ve bebek dönmediği için sezeryansı. Oğlum dönmüştü mesela ama ilki seseryan ve anomali olduğu için sezeryan oldu ikincisi de.
(65 puan) tarafından
Öncelikle evlatlarını Allah bağışlasın ne güzel 2 sağlıklı bebeğin olmuş maşallah :) bendede kalp şekli ve anomali perde var sende bir iki daha fazla bişeyler varmış ama ne şanslıyız ki tek rahmi olan anneler gibi bizkerinde sağlıklı bebekleri oldu:) çok şükür Rabbime. Deri altı implant yeni duyuyorum ben bunu bi araştırıyım teşekkürler. Doğum kontrol hapınıda bakıcam bakalım dr lar emzirmede kullanamazsın dedi ama bi tane varmış sanırım bi anne yazmış ceratta ydı sanırım ismi bğrde onu araştırıcam. Almanyada bi çok akrabam var ama yinede 4700 euro az para değil kimseden istiyemem onu malesef :( teşekkürler yorumunuz için
-Reklam-
0 oy
(9,284 puan) tarafından
Aleyküm selam bende var uterus septum
(65 puan) tarafından
Drlar hiç öyle bişey söylemedi. Hatta n eolacsk böyle dedim. Dr da emzirme bitince doğum kontrol hapı kullanırsın dedi. Kafayı yer insan bebeğimle dr dr geziyorum hiç birisi de böyle bişey oldupunu söyleyip önermedi ya. Teşekkür ederim sorucam yarın eczacıya
(9,284 puan) tarafından
Sor canm ismi de cerazette hapın. Dr.lara göre bisey yok hamile kalsan kurtaj yaparlar bunu da rahatlıkla söylemişler baksana. Alışmışlar artk
(65 puan) tarafından
Hiç normal bişey değil ya kurtaj nedir Allahım yaşatmasın inşallah ya:( dr bi tanesi iğne demişti şimdi aklıma geldi bilginiz var mı o konuda yani iğne vurulabilirsin dedi buraya imı gelicem ne iğnesi dedim. Piyasada varsa bak vurul dedi kestirip attı
(9,284 puan) tarafından
Amin canm canlı kanlı kalbi atan bi sabiye kıymayı Allah kimseye yaşatmasın nasip etmesin ://
1 aylık ve 3 aylık korunma iğneleri oluyor sen kendin eczaneden alıp aile hekimliğinde vurduruyorsun galiba.. ama onlar hormonları bozuyor kilo tuylenme kanama gibi olumsiz yönleri de var, ben kullanmadım ama kullananlardan biliyorum
(65 puan) tarafından
Amin:(( zaten iğne iiçime sinmiyor ben doğum kontrol hapı inı bi araşyitırıcam teşekkür ederim

İlgili bir soru bulunamadı

381,236 soru

11,413,369 cevap

34,959 kullanıcı

...