0 oy
115 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (350 puan) tarafından
 ilk defa bamya yemeği yapıcam. Dün pazarda aldım Ama nasıl temizliyorsunuz ve büyüklerini nasıl yapıyorsunuz ve yemek olarak nasıl yapıyorsunuz. Cevaplarsanız çok sevinirim

8 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çok güzel bamya yemeği yaparım 

Tarifi şöyle bamyalari ayıkla baş kısımlarını kes 

Buyukde ortadan bol küçükse Gerek yok 

Sonra soğanı güzelce kavur yağda içerisine bir tatlı kaşığı biber bir çorba kaşığı domates salçası ekle 

Bamyalari ekle bamyalarla bir iki tür döndür üzerine tuz pul biber ekle demir kaşık kullanma Süner limon tuzu yada biraz limon sık kısık ateşte pişirilir 

Kıymalı yapacaksan soğanla kıymayi kavur 

Kırmızı etle yapacaksan kırmızı eti biraz hasla öyle yap 

Dediğim gibi demir kasik vurursan Süner tahta kaşık 
(350 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bazı bamyalar dikenli normal mi
tarafından
Dikenleri ayıkla canım resim yok bilemedim hani al kenarlarından temizle sirkeli suda bellek dünya bir el değiyor pazara gelene kadar çok faydalı her kış yaparım doldurun dolaba bamya çok faydali
(350 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım bende severim eltim de yedim kaç kez ama eşim de hiç sevmez çok pahalı ya dün 80 liraydı kilosu
tarafından
Canım biz ekiyoruz bahçemiz varya çocuklara yedircem insallah bamya çok güzel ya
(2,759 puan) tarafından
Bamyalari eldivenle temizle büyük olanlar falan dikenlidir. Çok büyükleri ben kahvaltı da kavurup da yiyorum çok güzel oluyor
-Reklam-
0 oy
(350 puan) tarafından
Yapan yok her halde 
0 oy
(839 puan) tarafından

Bamya dyence aklıma melis gelıyor kahrolocası musibet :angel::D

(350 puan) tarafından
Melis kim
0 oy
(3,762 puan) tarafından
Ben yazın hiç salça kullanmam bol domatesle yaparım bamya yemeğini öncelikle bamya yıka kurut sonrasında saplarını temizle büyükse bamyalar küçük bir şekilde doğra YouTubeda videoları var zaten izlersin ben bir tane soğan iki diş sarımsak yağda kavuruyorum kabuklarını soydugum domesteri küçük küçük doğrayıp pembelesen doğanların ustune atıp kavuruyorum sonrasında bamyalari atıp kavuruyoruyorum suyunu koymadan limon tuzunu atıyorum salyalanmasin diye üzerini geçecek kadar su koyuyorum biraz tuz biraz pul biber pişirip ye afiyet olsun çok severim ben immmm tavuk eti veya kırmızı et ile de yaparım ben 
(350 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım limon tuzu ne kadar koyuyorsun. Bide bazıları dikenli normal mi
0 oy
(1,763 puan) tarafından

image

boyle temizledikten sonra bir kaba su doldur içine bir limon sık bu temizledigin bamyalari koy 
(350 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım bazıları dikenli oluyor normal mi
(1,763 puan) tarafından
Bamyanin yeşil yerini yaralama yoksa sümük gibj olur sen başını temizle diğer yerleri yumuşar kuru fasulyede diken oluyor
tarafından
Sever sendemi şimdi bamya pişiyon kız
(1,763 puan) tarafından
Yok ben ciğer pişirdim ünlayip kızgın yağa döktüm
tarafından
Ha resim atınca bende yaptın sandim
0 oy
(479 puan) tarafından
Ben tavuklu yaparim çok güzel olur ayni soğan salçayı kavur bamyalari at su ekle ya içine tavuk haşlayıp at ya etli yapacaksan bu dediklerimden önce eti sulandir soğan salça ekle içine de baharat limon tuzu. Temizlemesi de bıyıklı mi deyim o kısımlarını elinle al saplarini kes uzun bamya aldıysan ortadan böl 
(350 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım dikenli olanları nasıl yapıcam
0 oy
tarafından
Bamya sevmiyorz kuzum ya postun yukarı çıksn 
(350 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
(2,499 puan) tarafından
Önce baş kısmını dibinden yuvarlak şekilde temizle canım sonra sudan gecir soğanı salçayı kavur üzerine domates doğra menemen gibi yani 2-3 dakika kaynasın sonra bamya yi dök birazda kaynar su gezdir bı defa tahta kaşık ile karıştır kısık ateşte pişir ama bı daha karıştırma yoksa sellenir 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 143 göst.
0 oy
2 cevap 144 göst.
3 Haziran 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Fatma salihaNur (143 puan) tarafından soruldu
0 oy
18 cevap 244 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 105 göst.
14 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Annebebek34 (1,022 puan) tarafından soruldu

386,002 soru

11,540,364 cevap

35,213 kullanıcı

...