0 oy
968 göst.
Diğer kategorisinde (126 puan) tarafından
Sevgilisi çok tutumlu onu parka falan götürüyor sadece. Sinemaya gideceklermis çocuk fiyatı görünce vazgeçmiş parka gidelim en iyisi devir ekonomi devri falan demiş. Sonra demiş parka gittiginzde birşeyler alalım mesaj atmış bu şekilde. Kardeşim de ben bizim burdan çerez alirim içecek alırım marketten demiş. Çocukta demiş olur bakarız.  Markete gitmişlerkardesim oaradini vermiş herşeyin.280 ödemiş hiç çocuk elini cebine atmamış. Üstelik çocuk çalışıyor kardeşim çalışmıyor. Kardeşime demiş ben tutumlu biriyim boş şeylere para harcamam diye. Bugün de demiş maaşım yatmış 18 bin çok az bana yetmez ev borcumu falan veririm demiş.eksilere kaldım falan demiş. Kardeşim de diyor ben bundan çok soğudum artık sevgilisi hep zengin olacam ben diyormuş. Paramı boş şeylere vermicem ki ilerde tomar tomar paralarim olsun diyormuş hep sizce kardeşim ne yapsın artik

54 Cevaplar

0 oy
tarafından
Onun adi tutumluluk deyil baya bildigin cimrilik bari sıçsın da yesin bosa gitmesin karfrsine yazik olur yol yakinken dönsun benim esimde cok tutumlu ustune basina dogru duzgun bisi almaz ama konu bna cocuguna gelince asla cimrilik yapmaz
-Reklam-
0 oy
(7,296 puan) tarafından
Yani tamam tutumlu olmak güzel ama bune yahu mezara goturemiyosun sonuçta o tomar tomar parayı yol yakınken kaçıp uzaklassin 
0 oy
(289 puan) tarafından
Şimdi ayrılıp hayatını kurtarmazsa bir yıl sonra kardeşin için yeni post açarsın eşinden boşanmak istiyor ama nafaka vermiyor diye. Böyle bir insanla asla bir şey yapılmaz monoton sıkıcı evden çıkmayan bir hayat düşün. 
0 oy
(321 puan) tarafından
Çocuk cahil ve toy olduğu belli.  Kardeşin kaç yaşında. Okuyorsa okuluna odaklansin bence . O aldıklarının parasına ortak olmayıp yemeye ortak olduysa zaten hoş değil yaptığı.  
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Kardeşin parasini yemek için mi beraber ben eşimle sevgiliyken asla bir yemek bile ismarlatmazdim hatta cocu zaman onunkini bile öderdim  evlendik eşim bir kuruş esirgemez aklı olan erkek de evlenmeden yedirmesin para kolay kazanılmıyor kardeşin abur cubur yemek istiyorsa bime gitsin bence 280 TL'lik çerez ne ya sonra düğün olsun ev dizilsin altın takılsın çocuk yese içse gezse para nasıl birikerek bak ne güzel ev almış borcunu ödüyor 
0 oy
(3,182 puan) tarafından
Depara koşsun kardeşin beleş yicek kızın parasını 
0 oy
(679 puan) tarafından
Yalannnn tutumluymuşta e bu zıkkım hiç bişey yiyip içmiyor mu evine yada arkadaş ortamında hiç mi el ceb atmıyor ki öyle olsa kımse onunla gezmez. Kardeşinin yerinde olsam uzak dururum boşunada elini cebine atıpta öylesinin aç karnını doyurmasınn bence kimse bu sekılde olmaz hele ki kız arkadaşının yanında herseyı üstlenmese bile alman usulü yapabilir herkes kendi ödemesini yapar kardeşinde paraso çok sanırım yedirecek biyer arıyorlar düşüncesi olabilir ve kısaca enayi malı konumunda 
(679 puan) tarafından
Ayrıca evlilik olursada yapamaz kardeşin etrafımda tanıdığım aynen bunun gibi pinti cimri olan var çocuğuna ilaç bıle almıyorlar hersey kullanılmaz deyıp sen düşün ya cimriyle hayat mı geçer be
0 oy
(3,955 puan) tarafından
Benın kocam bı kaç tık alto bana bike fazla gelıyol koşarak uzaklaşsın
0 oy
(13,890 puan) tarafından
Daha şimdiden böyleyse o çocuk çok sıkıntılı bence uzak dursun
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Soruyu bırak bacım kaçsın kardeşin o çocukla ömür geçmez yok yok kendi zengin olsun kardeşin başlamadan bitsin der gibi kaçsın uğraşılmaz onunla anam 18 bine biz ev gecindiriyoruz yeri geliyor kendimize hiç bisi yapmiyoruz o kafayı bozmuş para ile anam düşmanımın başına vermesin 
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Tutumlu değil hayatım bu cimri hiç zaman kaybetmesin ayrılsın bunla ömür geçmez 
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Obooo hemen ayrılsın cimri adam bu simdik böyle yapan evlenince lokmasinida sayar ayrıca erkeğin olduğu yerde kadına para ödetmek kadar adice bir davranış olamaz eşimle nisanliyken yemeğe gittik ticcet le ben ölducem  zaten harcamiyom boş bekliyo dedim başta kabul etmedi zorla ikna ettim bu seferde  adam yemeği yiyemedi yarısını yedi boğazında kaldı alicaksaniz böyle adamlardan bulup alın şimdide bişi istesem hemen alır hiç bir harcamanın yenilenin lafını etmez bide fakir ama gönlü zengin 
0 oy
tarafından
Cimri erkek hiç çekilmez. Arkasına bile bakmadan uzaklaşsın
0 oy
(5,373 puan) tarafından
O çocuk hasta cimrilik berbat bişey sakin evlenmesin hatta şu an terketsin bunla ömür geçer mi daha şimdiden böyleyse eve bir kuruş harcamaz bu
0 oy
(598 puan) tarafından
Sakın sakın hayatına almasın ileri boyutta bende var bitane kayserili eşim babası öyle eşim okadar degil ama sıkı eli kaynım öyle aman aman uzak dursun 
0 oy
(6,492 puan) tarafından
Evlenince daha beter olacak evlenir düzelir kafasından çıksınnnnnnnn. Aman yavrum aman gençken gezilir yiyilir içilir. Cimri insana tahammül edilmez 
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Tomar tomar paralari yemeye garantisimi varmiş aha akşama hikkkkk diye giderseee bunla hayatmi gecer 
0 oy
tarafından
Kardeşin kendini yakmasın ayrılsın bayana para ödeten erkek neler yapmaz ki
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Hayatını zehir etmesin hiç. Herşeyi geçtim boğazından kisandan adam olmaz 
0 oy
(2,866 puan) tarafından
Para seven adamın çalışmayan kızla.ne işi olur anlamadım :D benim eşim de parayı sever çalışmasam baya kısıtlardi eminim .. şimdi bile harcama diyor sinir oluyorum 

İlgili sorular

0 oy
41 cevap 461 göst.
17 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Meryemmozer (237 puan) tarafından soruldu
+2 oy
21 cevap 1,030 göst.
6 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Nisan89 (896 puan) tarafından soruldu
0 oy
52 cevap 1,235 göst.
4 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
37 cevap 822 göst.