0 oy
77 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
tarafından kapalı
Görümcem 3190 gram 49 cm boy 35 cm baş kız bebeği doğdu sağlik ocağı ebesi hastanedeki ölçümler 1 den başlıyor biz 0 dan başlıyorz demiş şu kafayı ölçen şeyi işte şuan 4 aylık kızımla beraber. Bebeğin baş ölçümü 39 çıkmış ben inanmıyorum aslında sağlık ocağındakilere bazen de benim kızından aynı ölçümü. Ama ebesi normal demiş persentilden bakıyor alt sınır çıkıyormuş iki aylık ölçümünde de yarım cm bile zor büyümüş. Bakışta küçük duruyor başı ama ebesi herşeyi normal diyor haliyle kafasına takıyor internetten bir sürü şeyler okuduk bıngıldak açık. Gelişimi hareketleri iyi Bide sizlere sorayim dedim 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Çocuk doktoruna götürebilir 
-Reklam-
0 oy
(4,967 puan) tarafından
Sağlık ocağında alt seviye üst seviye orta seviye var gelişimi için canim yonlendiriyorlar ters durumda benim kızımın bingildagi geç kapandı doktora yönlendirdi devit3 iğne vurulduk 
tarafından
Bilemedim canım aynı gün gitmiştik sağlık ocağına çok normal herşeyi dedi bende duydum her bebeğin gelişimi farklıdır dedi kafası gayet iyi dedi ama persentilden alt sınır çıkıyor ters bişey olsa soylerdi dimi
(4,967 puan) tarafından
Söyler canim ama için rahat etmeyecekse çocuk doktorunada götür
tarafından
Getirecek görümcem 39 cm normal mi 4 aylık bebekte sence
(4,967 puan) tarafından
Normal bence canim cm dense büyümesine bakılıyor küçükken onlar oranlar aylık buyuyormu vs ortalama 1 yaşında 46-47 oluyor zaten
tarafından
Anladım cnm teşekkür ederim :)
0 oy
(7,762 puan) tarafından
Kafa karışıklığını gidermenin en güzel yolu bir çocuk doktoru bulsun, bebeğim prematüre doğdu sağlık ocağına da götürdüm ama iyi doktor bulup bütün kontrolleri için o doktora götürüyorum 

İlgili sorular

+1 oy
7 cevap 208 göst.
4 Kasım 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde KEBELEK (1,744 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 135 göst.
24 Nisan 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Beren sezgin (238 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 622 göst.
10 Şubat 2021 Aile kategorisinde Sevgi25 (1,013 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 632 göst.
25 Aralık 2018 Diğer kategorisinde Minaaa (218 puan) tarafından soruldu

389,259 soru

11,638,217 cevap

35,430 kullanıcı

...