0 oy
303 göst.
Alışveriş-Hediye kategorisinde (221 puan) tarafından
Kızlar merhaba size iki sorum olacak 1.si teyzemin kızı evleniyor. Teyzem düğünümde bana çeyrek takmıştı. Şimdi kızı evleniyor çeyreği benim mi annemin babamın mı takması gerekir? 2.sorum kuzenimin bebeği olmuştu çeyrek takmıştık onlarda sonra oğlum doğduğunda oğluma  taktılar. Onların bir bebekleri daha oldu Çeyrek takmam şart mı? Off çok masraflı işler kendi evime taşınacam orayada bir ton masrafım olacak 

15 Cevaplar

+3 oy
(470 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Annengil takmalı sen para tak 
(221 puan) tarafından
Bizdede öyle oluyor. Normalde büyükler takıyor. Ama oğluma annem bakıyor ben çalışıyorum. Diyemem ona
-Reklam-
0 oy
(624 puan) tarafından

Kıızzz bune boyle herkese Bı ceyrk banada taksana Bı ceyrk :D

Bu zamanda cok fazla bence dugune bir gram tak oburunede hediye al soyle 300 400 luk bısey 

(221 puan) tarafından
Zor iş valla takılmasa daha iyiymiş altın aldı başını gitti
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Canım kaynım işi çok iyiken ceyrek altin takmadı gram taktı o kadar luns niye kaçıyorsunuz üstelik kuzen çocuğu kıyafet yada başka şey alabilirsin kuzenin düğünü icin bilemem 
(221 puan) tarafından
Annem diyor çeyrek takmak gerekir. Kuzenime gramdan fazlasını götüremem yani
(1,541 puan) tarafından
Altını sen aldıysa  tak tabi ama benim bildiğim bebek görmeye ceyrek ne yarış yapıyor gibi bence herkez gönlünden ne koparsa onu gerirsin
(221 puan) tarafından
Bende aynı düşüncedeyim ama annemler çeyrek takmam gerektiği yönünde konuşuyor. Zaten eşitledik. Gram takarım
0 oy
(343 puan) tarafından

Çeyreği annenin takması makbuldür canım sende para takabilirsin durumun varsa da gram tak o arandaki samimiyete de bağlı. 2. Side çeyrek zorunlu değil çünkü sen takmışsın ve geri almışsın dilediğin şeyi takarsın adetlere göre böyle öğrendim :D ama fikrim o an gücüm neye yetiyorsa onu yapma taraftarıyım, tabi bana takılanın altına düşmek istemem insanlar yanlış anlayabilir, onun için fazla olsun ama eksik olmasın kafasında ilerlerim.

(221 puan) tarafından
Bizde öyle yaptık gram takana çeyrek taktık. Ama şuan şartlar çok zor. Bide oğluma annem bakıyor. Siz alın diyemem. Sanırım teyze kızına çeyrek, kuzen bebeğine gram takarım:(
(343 puan) tarafından
Bence annene sor sen ne takacaksın diye ona göre hareket et, kuzen bebeğine olmadı para ve Hediye yapabilirsin ayıplanacağını sanmam hayat ve şartlar zor dediğin gibi
0 oy
(761 puan) tarafından
Teyzenin verdiği altını kim aldı ailen aldiysa onlar verecek. Sen aldıysan sen vereceksin. 

Çocuğa da ne istiyorsan onu götür çünkü ilkinde esitlemissiniz durumu ben götürdüm o getirmedi durumu kalmamış ortada
(221 puan) tarafından
Bizde altınlar bize kalıyor. Aileler almıyor. Neyse artık o görev bana kalcak sanırım. Battı balık yan gider
(761 puan) tarafından
Yapacak birşey yok o zaman
0 oy
tarafından
Annenler takmalı ama durumlari yoksa sen takarsın canım bı annenlere sor sende para goturursun ikinci olarakta çeyrek malum çok pahalı illa altın takacaksan gram tak ben olsam öyle yaparım 
0 oy
(360 puan) tarafından
Sana teyzen takmış kuzenine de teyzesi yani annen takmalı. Doğan bebişe de gram alabilirsin
0 oy
(1,319 puan) tarafından

Canm teyzenin kızına normalde annenlerin takması gerekiyor bizde öyle oluyor yani ama yorumlarda annem çocuğuma bakıyor sen tak diyemm demişsin sende güzel bir şekilde sor anne sen ne takacaksn diye eğer o altın takacaksa sen takma 

Kuzenin bebeğine gelince de sen onun bebeğine takmişsn o senin bebeğine takmış böylece ödeştiniz tekrardan altın takmana gerek yok çünkü altın almış başını gidiyor normal makul bir hediye veya para tak yeter bence 
0 oy
(5,661 puan) tarafından
Annelerin takması lazım 

2. Gelince gerek yok artık ödeşmişsiniz zaten 
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Annenler takmalı dügün ıcın canım 

ilk cocuga takmıssınız oda sıze getırmıs tamam bıttı gıttı bu saatten sonra altın işlerine girme borcun varsa altın olarak onları götur daha da kımseye altın almaya kendını zorlama tak para geç
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Teyzenizin size taktiğinin karşılığını anneniz vermeli.Ama kuzeninizin size taktığını siz de ona takmalisiniz
0 oy
(5,495 puan) tarafından
Bizde büyükler takar bizde gönlümüzden ne koparsa çocuk içinde para verebilirsin canım şimdi zor ya altın almak birde ev taşıma vs diyorsun ben para verirdim 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Borcun yokmuş bebeğe para tak yada dolar tak   bence birde annen altıni geri götürmeli bence yinede konuş annenle 
0 oy
(14,032 puan) tarafından
Senin düğününde takılan çeyreği kim aldıysa o takmalı bence 

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 347 göst.
27 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Gurmeanne (578 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 331 göst.
19 Mart 2022 Diğer kategorisinde Asel Linam (966 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 195 göst.