0 oy
535 göst.
Diğer kategorisinde (677 puan) tarafından

İyi akşamlar kızlar herkes bebeğin yürüsün o zaman göreceksin bu iyi günlerin diyip duruyor bir bebeğin yürümesi kötü bişey mi bebeğim yürüdüğü zaman benim en mutlu olacağım anlar die düşünüyorum çünkü daha kolay rahat edecek bi yere gittiğinde sürünmek zorunda kalmıyacak bacakları daha fazla acımıyacak  

Ben mi yanlış düşünüyorum bebekleriniz yürüdüğü vakit naptınız günleriniz nasıl geçti milletin daha iyi günlerin desin lafını mı yaşadınız 

33 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Her seferinde bir banane buluyorlar bunu söylemek için bebek doğsun görürsün dediler eskisi gibi gezemezsin evden çıkamazsın dediler eve girdiğim yok kızın küçük 6 7 aylık olsun o zaman çıkamazsın dediler kızım 7 aylık hala geziyorum kizin yürüsün o zaman gör dediler yürümesini bekliyorum bakalım ne görecem hjhjhjjjhj
(677 puan) tarafından
Bana çok saçma geliyor yok onu yapsın gör yok bunu yapsın gör bebeğin emeklemeye başlasın o zaman gör dediler bebeğim emeklediği vakit aşırı derecede rahatladım yürüyünce de öle olacağını düşünüyorum millet çocukların herşeyini eziyet olarak görüyorlar birde hamileyim ikinci çocuk doğunca bu günlerini çok arıyacaksın diolar ama öle olmuycak çünkü aşırı sancılı hamilelik sürecim var
-Reklam-
0 oy
(1,541 puan) tarafından
14 aylik hala yürümüyor keşke yürüse 
(677 puan) tarafından
Benim ki yeni yaşına girdi
(1,541 puan) tarafından
3 adim atıyor genelde emekliyor keşke yürüse
(677 puan) tarafından
Bizimkinde o yok sadece elini bırakıyor 1 dk
(1,541 puan) tarafından
Benimde elimi bırakmıyor donuma yakışıyor
0 oy
(2,581 puan) tarafından
Sağlıklı olsunlar yurusunler tabiki ama hemen yürümeye başladığı gibi kendileri yürümüyor hemen yoruluyorlar tabi yurumeye başladıkları dönem aşırı bı merak heyecan oluyor tehlikeli şeylere çok meyillielr çok dikkatli olmak gerek 
(2,581 puan) tarafından
Yeni bı öğrenimde daha tehlikeli olabiliyorlar canım ne kadar hareketlidir olsa yürümeye başlamadan koltuklara çıkıp koltuktan kafa üstü düşmemişti hiç emeklemeden herşeyi ağzına goturmemisti yuvarlanmadan yataktan düşmedi hiç gibi gibi canım cokkkkkk dikkatli olmakta fayda var ki bunlar herkesin başına gelebilen şeyler
(677 puan) tarafından
Hepside başımıza geldi kanpeden düşme haricinde :))
(2,581 puan) tarafından
O da yürüyünce olur merak etme :)
(677 puan) tarafından
Olmasın ben de korku oluşuyor bu sefer daha dikkatli oluyorum takıntı haline getiriyorum
(2,581 puan) tarafından
Çoğu annede var kuzum ne kadar dikkat etmekte oluyor maaleseffff
0 oy
tarafından
Heryeri dağıtıyorlar ve çok tehlikeli oluyorlar O yüzden gerçekten en rahat günlerin tadını çıkar 
(677 puan) tarafından
Şuan bile dağıtmadığı yer yok şuan da tehlikeli yaşadığım ev müstakil
0 oy
tarafından
Yok göz korkutmaya hiç gerek yok biz 6 aydan sonra rahatladık kızımda erken yürüdü rahatladık 
(677 puan) tarafından
Var ama öle çok kullanmıyor
(651 puan) tarafından
Yürüme arkadaşı dediğiniz örümcek mi
(677 puan) tarafından
Şu üstünde tutma yeri olan oturulan bişe değil bende ki yürüyerek tutunup sürüyor
tarafından
Yürüme arkadaşı yazın googleye görürsünüz
Örümcek yürüteç o değil
tarafından
Evet oh ne güzel
0 oy
(2,094 puan) tarafından
Ya tehlikeyi bilmedikleri ve her yerden destek aldıkları ulaşabildikleri her eşyanın onlar için tehlike arz edebilme ihtimalinden dolayı anne sürekli pesinde tetikte olmak zorunda olacağı için öyle diyorlar bence 
(677 puan) tarafından
Benim ki çok hareketli şuanda bile zararlı ne varsa emekliyerek bile yapıyor o yüzden alışkınım
0 oy
(148 puan) tarafından

koşturmaca açısından diyorlar, bir de her şeye elini sürme, yikma devirme tehlikeli seylere koşma, artık kucagimdan insin de yürüsün ben peşinden koşarım :) her şey sırayla güzel :)

(677 puan) tarafından
Benim ki kucakta durmaz sürekli bişelerle uğraşır
0 oy
(513 puan) tarafından
Aman bırak o çok bilmisleri benim bebeğim 3 ay gaz sancısı çekti 3 ay öyle ağlamaları sürdü bana diyorlardi bu iyi günlerin yok emeklesin görürsün emekledi yürüsün görürsün inan ki emekleyince yürüyeye başlayınca çok rahat ettim çünkü azda olsa seni bırakıyor kendi başına gezip geliyor sanırım o çok bilmisler orayı burayı karıştıracak diye çocuk bekle bu iyi günlerin diyorlardi valla hiçte kötü değilmiş çok güzel şuan 16 aylık daha da kendi başına hareket etsin istiyorum koşsun kendi başına kaysin sallansin 
(677 puan) tarafından
Olması gereken de o bunlar kukla değil ki köşeye koy saatlerce otursun yok öle dünya hareket edecekler yeri geldiğinde düşecekte ama kalkmasını öğretiraen herşey hallolmuş olur
0 oy
(8,961 puan) tarafından
Valla ilk çocukta bilemiyo insan da şimdi ikinci yedi aylık oldu. Bir an önce yürüse kendini kurtarsa abisiyle oyun oynasa diye düşünüyorum ben de 
(677 puan) tarafından
İkinciye hamileyim ikisi birlik olup herşeyin üstesinden gelecekler
(8,961 puan) tarafından
Benimkilerin de arasında 18 ay var. İki oğlum var. Şimdilik beraber oynuyolar. Herşeyi beraber yapacaklar inşaallah
(677 puan) tarafından
16 17 ay olacak bizimkilerin arası zorlanıyor musun nasıl kabullendi evde başka çocuğu
(8,961 puan) tarafından
Evet canım biraz zor oluyor doğru konuşmak gerekirse. İlk başlarda anlamadı. Bebek bebek diye seviyodu ama biraz kıskançlık oldu. Üstünde battaniye birakmiyodu alıp hepsini kendi örtunuyodu sjsjsjs şimdi küçük 7 aylık oldu büyüğüm 25 aylık. Keşke biraz daha erken olsaymis diyorum. Çok güzel oynamaya başladılar. Küçük yürümeye başlasa biraz daha kendini tutup oynasa çok güzel olacak eminim.
0 oy
(3,419 puan) tarafından
Sadece ona zarar verebilcek herseyi kaldir canım fazla meraklı oluyorlar kurcalamak ögrenmek istiyorlar herseyi evde sorun olmadi hic bir zaman hep kontrol altında tuttum ama bir yere gittim mi sıkıntı yasadım orayida kurcalamak istiyor kendinden buyuk cocukların pesinden gidiyor bulasik camasir makinesini kurcalamaya kalkiyor o yuzden rahat rahat oturamiyorsun ama büyüdugunu gormek cok guzel tabi ki 
(677 puan) tarafından
Şuanda bile başkasının evinde sürekli peşindeyim zarar vermesin milletin evini kurcalamasın die evde geziyor emekliyor tutunup kalkıyo herşeyi acıp döküyor bunları yapan çocuk zaten
(3,419 puan) tarafından
O zaman sorun yasamazsin canım sadece yurumeyi cok seviyorlar kosmayida ogrenince tutabilene ask olsun :)
(677 puan) tarafından
Sağlıklı olsunda yete o
0 oy
(10,048 puan) tarafından

Ben yurusunde rahatlasam derdim hep gercekten yurudu rahatladim. Cunku surekli beni yurutun isterdi ayy belimiz kopardi ya. Valla yurudu rahatladik. Ki 10 aylikken yurudu :D

(677 puan) tarafından
Maşallah erken yürümüş
0 oy
(409 puan) tarafından
Düşecek kafasını vuracak diye korkuyor bu seferde insan. Gerçekten daha zor her şey yürüdüğünde
(677 puan) tarafından
Bizimkinin csnı kıymetli birde birisinin kucağından düştü o günden beri çok dikkat ediyor kendi düşeceğini anladığı anda oturuyor yere
(409 puan) tarafından
23 aylık oldu artık atlattık o dönemleri ama yürümesi daha zor gerçekten yerinde durmuyor enerjisi bitmiyor
(677 puan) tarafından
Uyurken bile yerinde durmuyor daha ne dim ki :))
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Kadınların klasigidir takılmayın hamile kalırsın şimdi iyi son ayları bı gör sen derler.cocuk.dogar.simdi bebek yürüsün görürsün derler yürür okula başlasin görürsün derler...Korkutmayi sever insanımız.Demek istedikleri şu gerçekten bebekken daha az yoruluyor insan yürüyünce başına bişe gelmesin diye onunla daha fazla ilgilenmeniz gerekecek.O zamanın da farklı keyifleri olacak tabiki.Yurumesi bile başlı başına bir mutluluk sebebi...
(677 puan) tarafından
İkinciye hamileyim duymadığım laf kalmadı ama kimse şunu düşünmüyor o çocuklar bir gün büyüyecek biz bugünleri çok özlüyecez her günümü gizel geçirmeye bakıyorum zor geçiyor birde hamileliğim
0 oy
(6,382 puan) tarafından
Bende senin gibi düşünüyordum. Zaten emekliyor her yeri her türlü dağıtıyor diyordum ama yürümeye başladı koltuk üstüne çıkıyor masa üstüne çıkıyor peteğe tırmanmaya çalışıyor. Koyduğum yerde bulamıyorum hep tehlike içinde. Çok yoruyor valla.
(677 puan) tarafından
Tırmanmaya çalışıyor ama boyu yetişmiyor yer masası var onun üstüne çıkıyor :))
(6,382 puan) tarafından
İşte yürümeye başlayınca boyu yetmediği yerlere tırmanıyor canım.
0 oy
(246 puan) tarafından
Evet zorlaşıyor 13 aylık hiç yerinde durmuyor mama sandalyesinde oturmuyor ama şöyle iyi yani var işlerimi rahat yapabiliyorum artık 
(677 puan) tarafından
Bizimki 5 dk duruyor sonra ayağa kalkıp yere inmek istiyor:)) bizim ki yürümeden de yürüyenlerin işlerini yapıyormuş yazanlardan bunu öğrendim :)) işim baya kolay olacak
(246 puan) tarafından
Sadece yürümeye başlayınca zor düşüyor vuruyor bı yerlerini.iiyice öğrenince rahatlarsın.
(677 puan) tarafından
Hemen öğrenir hevesli ama birinin kucağından düştükten sonra korkmaya başladı kendine zarar gelecek die
0 oy
(12,687 puan) tarafından
14 aylık kızım yaşına girerken başladı bi ayda tam desteksiz dışarıda yurudu 

Bakma dinleme kimseyi onun bebeği zorladı diye seninki de oyle olacak değil ya millete kalsa çoğunluk karamsar 
(677 puan) tarafından
Benim ki zor bi bebek yerinde durmaz en fazla 5 dk anca
(12,687 puan) tarafından
Canım bilemem ama kötü düşünme moralini bozma belki yuruyunce oyalanır
0 oy
(998 puan) tarafından
Bebek icin de cok mutlu oldugu zaman heralde tabi ki pesinde kosturuyorsun ya ondan diyorlardir. Hele disarida o nereye ben oraya sabahtan aksama yorgunluktan bitiyorum ama bi yandan da rahat ettim ben de yurumesini bekleyenlerdendim valla yorucu olsa da kendi isini kendi hallediyor olmasi güzel birsey. Yani birsey almak istese gidip aliyor. Kucakta tasimak daha yorucu
(677 puan) tarafından
Evim müstakil olduğu için sürünerek gitmek istediği yere gidiyor dizleri kızarıyor csnı acıyor ister istemez çok hareketli sürekli peşindeyim zaten kenarlara gidipte düşmesin die
0 oy
(804 puan) tarafından

Aman evlenirsin çocuk olsun gorucez derler çocuk olur 40i çıksın uykusuz geceler başlıcak derler biraz buyur dişi çıksın o zaman daha fena derler dişi çıkar yürüsün görursun derler yürür 2 yaş sendromu olsun bunlar iyi günlerin derler o Biter memeden kesmede yandın derler o Biter bez bırakmak çok zor bu şey değil derler sorna 3 yaş sendromu daha kötü derler sonra 4 yaş sendromu sonra ilk okul zor derler sorna ergenliği zor derler bitmez anam bitmez :D ama yürümesinin zor yani devamlı düşme tehlikesi var peşinden ayrılmaman gerek bir de çok meraklı oluyorlar her yeri kurcalıyor tehlikeli şeyler yapabiliyor o açıdan zor ama her biri ayrı güzel 

(677 puan) tarafından
Dışarı da başkalarının evinde zaten peşinden ayrılmıyorum evin içinde istediği gibi serbest kalkıyo tutunup istediğini alıyor dağıtıyor kendine zarar verecek şeylerde müdahale ediyorum sadece
0 oy
tarafından
canim ahh bir yuruse dersin sonra bir dursa dersin

ahh bir konussa dersin sonra bor sussa dersin.. insanoglu yaz vsrken kis , kis varken yazi sever
(677 puan) tarafından
Ben konuşmasını çok seviyorum cevap vermesi çok hoşuma gidiyor
0 oy
(5,946 puan) tarafından
Hayır tam aksine yürümediği zaman enerjisini boşaltamıyor çocuk sürekli oyun istiyor ilgi istiyor ağlıyor haliyle yoruyor anneyi. Ama yürümeye başlayınca kendi kendini eğlendiriyor dünyayı keşfediyor daha çsbuk yoruluyor ve daha iyi uyuyor. Yürümesi anne için büyük avantaj bence yükü hafifliyor insanın
(677 puan) tarafından
Yüküm hafiflesin die istemiyorum kendi başına bişeleri yapsın büyüdüğünü görüm o mutluluk yetiyor bana
(5,946 puan) tarafından
Anlıyorum canım çevrenin dediklerine karşılık söylüyorum zaten. Yanlış bilgi vererek korkutuyorlar insanı

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 185 göst.
20 Mart 2024 Diğer kategorisinde Canparcam (130 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 57 göst.
2 Şubat 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ...... (651 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 234 göst.
11 Kasım 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 238 göst.
30 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Sumeyyeali (1,047 puan) tarafından soruldu

380,406 soru

11,389,862 cevap

34,897 kullanıcı

...