0 oy
298 göst.
Aile kategorisinde (52 puan) tarafından
Kızlar bu gün çok doldum resmen şu konuları hiç kimseyle konuşmuyorum ama sabah 7 de kendimi hüngün hüngür ağlayarak buldum ben mi çok kırılganım salağım yoksa gerçekten şu anlattıklarım gerçekten anormal mi ?

Benim kayınvalidem bana hep der ki ben seni evlat gibi görüyorum ama hiç bir zaman bunu bana yansıtmadı ve tam tersine görümcemle hep beni ayırdı. Tamam zaten kabul ediyorum ben onun geliniyim kızı gibi olamam ama anlattıklarımı okuyun ne demek istedigi anliycaksiniz.

Ben yeni evliydim bir oturuyoduk mesela 4 senedir evleyim bana bir iğne almamıştır işte çarşıya çıkıyodu birşey almaya eve geliyodu kızana bi pijama almış bak bunu çok beğendim sana aldım benim önümde veriyodu 

Hiç unutmam hemen hamile kaldim ben daha eşimden para isteyemiyorum utaniyorum  eşimin bana verdiği bozuk paralarla 150 tl biriktirdim dedim ki lcw ya gidelim hamile pantolunu alıcam neyse getirdi bi hamile pantolunu birdde hamile tşörtü aldım o bozuklarla ödedim kendi kendime dedim ki parası yok herhalde parası olsa bana ödetmezdi sonra aldim ciktim geziyoruz avmde tak kızından bi telefon geldi daha 4 sene önce anne benim beğendiğim bi mont var 700 tl onu alsana tamam dedi gittik aldik. Benimkiler de 110 tl tutuyordu yani 

Mesela ben görümcemle ufak bi tartışma yaşayım kızıyla bir oluyodu giyiniyodular süsleniyodular beni evde tek bırakıp gidiyodular gezmeye 

Nerdeyse her ay görümceme bi kolye bileklik yüzük her neyse (altın bu arada ) alıyodu ve benim gözüme soka soka yapıyordu bunu.

Daha 20 günlük evliydim doğum günümdü eşim eve pasta aldı bi doğum günün kutlu olsun bile demedi bir kaç ay sonra kızının doğum günüydü neler neler yapmıştı.

Eşim bana alıyordu Allah ondan razı olsun hiç birşey gözüme bırakmadı ama zaten konu bana hediye de alması değil di ki konu beni bu kadar ayırması.

Ben küçük bi köyden buraya gelin geldim şuan evlerimiz ayrı bana bu kadar yapılana rağmen hâla onlarla vakit geçirmek istiyorum çünkü o kadar insana ihtiyacım var ki. Eşim çok iyi bir dediğimi iki etmez ama insan başka şeyler istiyor yani bi kadınla oturup konuşmak gidip birşeyler yapmak istiyor anlatabiliyorumdur inşAllah. 

20 gündür eşimle konuşmuyolar beni ne arıyolar ne soruyolar ne oğlumu aradılar sordular o kadar yalnız kaldım ki dün en son patladım duygu boşalması yaşadım resmen. Sonra dedim acaba ben mi abartıyorum ama çevremde ki kayınvalidemlerden örnek veriyorum kardeşimin ki diyo ki o benim gelinim kızlarımdan daha öte o benim namusum ben yeri geldimi kızlarımı kovarım gelinimi tutarım. Kızlarıma 1 alıyosalar gelinlerine 3 alıyolar. Annemde mesele ben nişanlıydım yengem geldi 1 sene beraber oturdum 1 sene boyunca bana hiç birşey almadı diyebilirim ne dedi o yeni gelin ona alıcam hiç kusura bakma dedi. Şimdi 5 senelik evli oldu tamam bana da alıyo ama ona yaptığının yarısını bize yapmıyodur belki. Ve artık onlara sevgi beslememeye başladım benim burda annem yok babam yok bir tanıdığım yok beni burda tek başına bıraktılar yani bi bakımdan bana psikolojik şiddet uyguluyolar. Bu anlattıklarım normal mi yani yoksa ben mi çok şey bekliyorum çok değer verdim zamanında onlara 

20 Cevaplar

+1 oy
(877 puan) tarafından
Benden uzak olduğu sürece yüzünü görmediğim sürece kendilerini daha çok seviyorum 
(52 puan) tarafından
İşte ben çok şey bekliyorum*****k gibi ondan bu kazar üzülüyorum. En iyisi senin yaptığın
-Reklam-
0 oy
(4,979 puan) tarafından
Cnm eşin başında olsun seni kimseye muhtaç etmesin  boşver onları . Kimse geliniyle kızını aynı kefeye koymuyor istisna dışında bu arada.

Ben kaynanama gider temizlik yapardım depremde yirmi günlük sezeryanliydim Allah şahit birde kızım vardı 1.5yasimdydi o zmn o halimle o karda onun evine temizlik yapardım yemek yapardım üstüne köşemiz bir sonucta kocamda calsyr onun yemeğini yemeğe cekinirdim büyük eltimde gelmişti misal o demedigini bırakmazdı asla ona eşlik etmezdim sesimi hiç cikarmazdim sonra duydum ki  sanki bn bişey yapmamışm gibi komsmis kızım olmasa kimse bana bakmaz demiş Allah biliyor o  dönemde neler neler yaptım . Sonra kendime söz verdim asla yapmam diye.

Aslında aram iyidi birde şu meselemiz var ev sahibi bizi evden cikaryr resmen dışarda kalcaz ev alicaz Allah'ım nasip ederse bulursak tabi  ev alicaz diye tavırlı bize

Kendi kızına yardım ettiler bize gelince  sırtını döndüler 

Çünkü biz el kiziyiz
(52 puan) tarafından
Ama neden böyle yapıyolar sonuçta bizi de bi anne doğurdu. Yani ben çok zoruma gidiyo şu yaptıkları koskoca şehirde tek başına bırakıyolar inan maddi destek istemiyorum kimseden ama benim insana ihtiyacım var kardeşimin kaynanayasına mesela çok özeniyorum. Kardesim anlatta bir kere kavga yapmışlar hem de kardeşim haksız he gelmiş babamların evine kadın ertesi gün geldi almaya kardeşimi. Anneme şey demiş bu cahillere bakarsak biz ohooo onlar bozcak biz toparlaycaz nasıl hoşuma gitmişti ben gitsem baba evime beni almaya asla gelmez. Asla asla gelmez yani birde mesela görümcem 30 yaşında ben 23 yaşındayım hep görümceme cahil o der beni cahil görmedi
(4,979 puan) tarafından
Sen Allah'a bırak canım Kurban olduğum Allah yarına birakr yarına bırakmaz  sana ne yapıyorlar Allah aynisimi yapcak onlara insan kendne arkadaş dost arıyor doğru çevrende oturduğun yerde oendne arkadaş edinebilcek birilerini bul bmde bazen yalnız kalınca sitenin teyzeleriyle oturuyorum o bile iyi geliyor cnm . Ve maalesef her insan aynı deil
0 oy
tarafından
İyiyiz problem yok yanına gitçez önümüzdeki hafta o yüzden çok mutluyum 
0 oy
(2,486 puan) tarafından

Mukooo birbirimkzi hic sevmeyiz oglunun cebjnjn dusmani acitasyon yaparak 5 kurussua kalana kadar sizdirmaya calisiyo tabi bende bhna tepki gosterince vayy kotu gelinn

Bizim simdi hersetimz olmasi gerekirken sayelerinde hicbirseyimiz yok 
Valla yuvama cebime dokunmasinlar benjm en buyuk beklentim o bisey istemitorm.
0 oy
(1,047 puan) tarafından
Nefret ediyorum. 
0 oy
(571 puan) tarafından
Aman hepsi aynı lafa gelince sen bana ne yaptın diyorlar sanki kendileri ilk başta evlat gibi bizi karşıladılar da biz yapmadık bizde ayrı ev yaptırıyoruz dünyanın kavgasını çıkardı inşallah Allah onları bildiği gibi yapar 
0 oy
(246 puan) tarafından
Benim kayınvalidem bırak beni evlatlarını bile ayırır oğlunu torunu aramaz sormaz çok pintidir eşim de ben de mesafeliyiz gorumcelerin hepsi pislik kıskanç.hepsine mesafeliyiz.gurbetteyim inan onların yokluğu daha iyi.esinle mutluysan boşver.ihtiyacin yok kimseye.
0 oy
(1,508 puan) tarafından

Takma eşin sana iyiyse tak koluna inatlarına tak takıştır benimde öyle görümcelererim kaynanamı doldurur beni de bağlamıyor kocamla çok güzel zamana geçiriyorum onlara da anten hediye ediyorum :D

0 oy
(54 puan) tarafından
Geçen kaynanam rahatsızlandı şekeri yüksek çıkmıştı özelde hastaneye yatmış Tabii bu meraklı her zaman hastaneye yatmaya hiçbir şey olmasa başı ağrırsa bile koşar gider hastaneye hamileydim dikişliydim serklajlıydım ameliyat olmuştu gittim ona bir ay baktım evini temizliğini işini Her şeyini yaptım depremden 8 gün sonra 14 Şubat'ta doğum yaptım Ondan 10 gün sonra da gelmiş yanıma Bana diyor ki akşama ne yemek yapacaksın Yanımda da küçük kız kardeşim var bana bakmaya gelmiş 16 yaşında döndüm kendisine dedim ki ben Yemek yapamam ameliyatlıyım Kız kardeşim de bana yardım ediyor dedim demedi ki kalkıp ben gideyim yemek yapayım Dışarı çıkayım biraz hava alayım dedi sonra da eltime gidip yemek yemiş gitmiş eve Neyse bundan iki gün sonra kızı aradı yine bendeydi kaynanam Annem misafirlerim gelecek bana sarma saramaz mısın lahmacun yapamaz mısın diyor O da getir Biz burada yapalım diyor ben ameliyatlıyım onlar keyfe gelmiş ızı geldi İki düdüklü sarma sardı lahmacun yaptı Tabii ben bu kadar kızdım ki Bir de benim kız kardeşimi çağırıyor Gel bunu Ver şunu ver diye onların yanında bağırdım Dedim Seda'ya gel yanıma Tabii kaynanam anladı benim kızdığımı sonra konusu açıldı Sen bana niye soğuk davranıyorsun diye açıldı Onu anladım dedim Sen ben sezeryanlıyım ameliyatlıyım bana bir bardak su vermedin kızına gelince iki düdüklü sarma falan sarıyorsun Neyse ben bunu her zaman hizmet ettiğim baktığım işini gücünü temizliğini falan Geçen gün de hastaneye yine yatmış tansiyonu yükselmiş benim de kızım şu an 6 aylık aradım kendisine dedim ki eğer gelmem gerekiyorsa ben gelirim sana bakarım Ne lazımsa söyle bana yok kimse gelmesin dedi zaten gerek yok kızın küçük dedi Tamam dedim telefonu kapattım benim********z eşim Kalkmış bana diyor ki annemin yanına gideceksin hastaneye Ona bakmaya dedim ki bu küçük kıza Nereye gideyim ben nerede onu uzatayım Nerede yemek yedireyim nasıl süt yapayım ona sürekli orası enfeksiyonu hastane hep mikrop bana dediği laf refakatçi koltuğuna kızı uzatırsın zaten Uslu duruyor akıllı duruyor bir gün orada kal ben de döndüm dedim ki yeter artık sürekli ben ben ben gel evimin haline bak yeni kaynanamlardan gelmişim 5 gündür oradayım Her işini yapıyorum evime geldiğim gibi de bana öyle söylüyor Neyse bu ayağıma birkaç tane pat pat vurdu kızı elimden aldı yok dışarı çıkacaksın falan telefonumu Yere vurdu kırdı Ben de kaynanamı aradım dedim Her işinizi yapıyorum Her şeyinize koşuyorum bu mu benim hakkım yani dedim telefonu kapattım Bu bana kızmış Bu kelimeye kızmış benimle konuşmuyor Ben de kendisine kızdım eşimle konuşmadım Eşim bana çiçek almıştı falan yine affetmedim konuşmadım En sonunda mecbur ev içindeyiz diye Birbirimizin yüzüne bakıyoruz bunu da kaç kere aradım telefonu açmadı Bugün aradım Sabah aradım kendisini ne yapıyorsun diye bana niye bana kızmışsın dedim e Sen demişsin her işinizi yapıyorum bu mu Benim hakkı hepiniz üstüme geliyorsunuz demişsin söyledim Ben o sinirle her şeyi söyleyebilirim yok eşin seni dövebilirdi Ayağını da kırabilir Biz eski zamanda bizi dövüyorlardı ayağımız kırılıyordu biz yine kimseye söylemiyordu kimsenin kimseyi aramıyorduk bilmem ne görümcene söylemişim kavga etmişler bir yere gitmesin yok komşuyu çağırmış gelin bir yere gitmesin bilmem ne ir daha İşimi gelip yapma istemiyorum Ben haftada bir temizlikçi tutarım falan diyor şimdiye kadar Yaptım Yaptım yemeğine ondan bundan tek bir tane Görümcem var da 10 yıldır evli ben ne zaman kayınvalideme gitsem ayağına üst üste atar oturur hiçbir şeye kalkmaz yardım etmez kahvaltıyı Ben hazırlarım bulaşığı Ben yıkarım yatağa Ben toplarım etraf ben süpürürüm yani yaptığı ufak tefek şeyler o da çok nadir kalkar sanki bilerek yapıyor onun 5 tane görümcesi var herhalde ona çektiriyorlar O da diyor şimdi Gelinimiz de aynısını çeksin yapsın tartıştık işte ne bileyim Allah hepsini bildiği gibi yapsın ama kim haklı kim haksız hepsini Rabbim biliyor
0 oy
(12,690 puan) tarafından
Şükür bal gibi 
0 oy
tarafından

Elhamdülillah iyi ama kötü yanları da çok var mesela bir huyu var oğlu bile çok sinir oluyor 

Laf karşılaştırma yapıyor herşeyden hir anlam yüklüyor herşeyi ben bilirim heabai dünya bunun etrafında dönüyor sanki hani dünyaya kare demişler de dikdörtgen üçgen diyen olmuş en son yuvarlak diyen olmuş dünyaya yuvarlak diyeni öldürmüşler doğru söyleyeni dokuz köyden kovar benim kaynanam 
0 oy
(1,354 puan) tarafından
Gerçekten ben nefret ediyorum her hareketi batıyor 
0 oy
(7,962 puan) tarafından
Aramız mükemmel:)
0 oy
(13,186 puan) tarafından
Canım aynı evde de olursanız ayrı evde de otursanız siz ayrı bir ailesiniz onlardan hiç bir şey bekleme dört senelik gelinim bir kez doğum günümü kutladılar o da mecburen şöyle anlatayım doğum yaptım daha bebeğim minicik annemde bizde benim doğum günüm eşim pasta almış bana eşimle beraber hediye almışlar ( yani eşimin aldığı kazağı seçmesine yardım etmişler daha doğrusu) öyle bir doğum günü geçirdik ama hiç umurumda değil hiç bir doğum günümde beni arasınlar diye beklemiyorum hatta oğlumun doğum gününde sosyal medyada fotoğraf paylaştılar ama beni arayan olmadı sanki leylekler getirdi bu çocuğu ama bende onları sadece bayramlarda anneler babalar gününde bir de hastalık vs özel durum oldukça arıyorum aynı şekilde bir kez arayıp gorumcemin doğum gününü kutlamış değilim çalışıyorum bir hediye almış değilim niye onlardan bir çöp bile görmedim diye 
0 oy
(3,893 puan) tarafından
Cok ayıp etmiş kaynanan biraz mesafe koy hem eline fırsatı kendin vermiş, kendine daha çok değer ver. Şimdilik iyi kaynanamla aramız yeri geliyor bardaklar tasiyo bizdede kaynana sonuçta 
0 oy
(5,880 puan) tarafından
Haklısın bacım bukadar ayrım yapılmaz.. Tabiki kendi kızını sevsin ama seninde gönlünü yapsın ya.. 
0 oy
(93 puan) tarafından
Aramız iyiydi ama birlikte yasiya yasiya sevgide bitti saygıda ben bugün ağladım keşke ayrı eve ciksaydim ne mutlu sana ayrı evin var ..ben ise bunların evinde mahkum oldum odamda tikilip kalıyorum ..görümcem birşey etmez bu gün hayret kahvalti kurdu sonra ben cocugu emzirmek için odama gittim laf laf niye kızı ilk defa kurdu kaldiriyorya agirina gitti . biz hergun kurduk kaldırdık umrunda değildi bı çatal tabağını kaldirmiyordu o yapınca hep azar biz yapınca sıkıntı yok nefret ediyorum bugün sığınma evine gitmeyi düşündüm o kdr Allah'ım bnm yaşadıklarımın aynısını kızı çeksin ..kaynanam sabır sabır bir yere kdrmis birlikteymisim birşeyler öğrenmem lazımmış sen daha kızına ogretememissin işte susuyorumya  agirima gidiyor ayrı evim olsaydı öylebir söylerdim ki 
0 oy
tarafından
Hakkını ödeyemem annemi aratmaz çok severim ❤️
0 oy
(2,116 puan) tarafından
Neden bu kadar beklenti içine giriyorsun ki el sonuçta gereksiz yere uzmussun kendini sana zararı olmasın yeter 
0 oy
tarafından
Beklentiye girdiğin için bu kadar etkileniyorum karşındaki den bir şey bekleme tek başına evladinla mutlu olmaya bak illa biriyle konuşup oturmaya gitmeye gerek yok al çocuğunu bir markete git parka git ne bileyim piknik yap müzik dinle kendinle mutlu olmayı öğren emin ondan sonra onlar geknej istese de sen istemiyorsun 

İlgili sorular

+1 oy
53 cevap 469 göst.
3 Haziran 2022 Diğer kategorisinde Svgidrmzz (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
47 cevap 933 göst.
19 Kasım 2020 Diğer kategorisinde Gizembyrmv (2,321 puan) tarafından soruldu
0 oy
30 cevap 288 göst.
6 Aralık 2023 Aile kategorisinde Deryaa24 (145 puan) tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 583 göst.