0 oy
592 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bayanlar evde ekmek pişirmek nasıl fikir malum ekmek 1.50 TL 

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
bn pisryom baxen harika oluyo ❤️
tarafından
Hmm afiyet olsun  :)
-Reklam-
0 oy
(12,856 puan) tarafından
Geçen sene kayınvalidem yapmıştı çok da güzel olmuştu :) 
tarafından
Ben evde pisirecem artık :)
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Yapan varsa yazsin buraya tarifi bende denemek isterim :))
tarafından
Ben internet den bakçam yutupta çeşitli ekmekler var :)
(2,765 puan) tarafından
Ben yapiyorum vereyim tarifini
(2,765 puan) tarafından
Ben kendimize göre ayarliyorum senin ailen coksa ona gore azaltirsin veya cogaltirsin 3su bardagi ilik su bir paket kuru maya iki yemek kasigi sivi yag hepsini karistir bir tatli kasigi seker at biraz maya dinlenene kadar beklet ardindan iki tatli kasigi tuz ekle ben 6.5 bucuk bardak un koyuyorum su zaten ılık olunca yumusacik oluyor sen eger sert olsun dersen 7 bardak koy un unu koyduktan sonra ele yapismayana kadar yogur güzelce üstunu kapat dinlensin biraz ben aksam hamur yuguruyorum sabaha kadar dinleniyor ama sicak yere koyma hamur eksir soguk bir yere koy eger sabaha kadar bekletceksen
(2,765 puan) tarafından
Hamur dinlendikten sonra minik bezeler böl cok kalin olmiycak cok incede olmiycak serce parmagi kalinliginda olcak acilan bazlamalar ocagi ac tavani koy yanmaz yapismaz bi tava olsun ben granit kullaniyorum bazlamalar icin tavani ısıt yag su falan koyma tava isininca altini orta ates yap bazlamani koy üstünde baloncuk olusmaya baslayinca öbür tarafini cevir üc defa ceviriyoruz bazlamalar balon gibi sisdikten sonra ocaktan alip ustune margarinsurup cayin yaninda iciyoruz afiyet olsun
(2,484 puan) tarafından
Cok saol canim ekran goruntusu aldim denicem❤
0 oy
tarafından
malzeme al firini calistir çocukla ugras hazir al daha iyi,
tarafından
Ama bu daha lezzetli olucak iki kişiyiz şimdilik bir çocuk var o uyuyunca yaparım attk :)
tarafından
ev ekmegi baska güzel oluyor canim
0 oy
tarafından
Bizm burda 1 TL ekmk bazı yerlerde 50 krs
tarafından
Gerçekten mi neresi ora ?
tarafından
Tokat canım.
tarafından
He tamam canım
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Biz ayda 50 kilo un ile yufka aciyoruz ve bazenleri yufka azalcagi zaman soguk havaya denk geldiginde ocagin ustunde tavada bazlama aciyorum bazen patatesli bazlama bazen tereyagli bazlama aciyorum kaynanam da her gün sabah 5 te kalkip 10 tane bazlama acar 10 kisiyiz herkese birer tane biz esimle yukari katta kaliyoruz cogunlugunda ayrı yukarda kahvalti yaptigimizda bende aciyorum
tarafından
10 kişimi :) zor olur ya ooooo yufka kaç gün bozulmadan durur acaba yapcam da :)
(2,765 puan) tarafından
Yufkayi koycagin yer eger nemli degilse 1 yıl bozulmaz ama hamurunda mayasiz olucak
0 oy
(887 puan) tarafından
Bn yspiyorum cnm dobsnin firininda klasik mayali hamur yapiyorum top top yspip tepsiye diziyorum uc uc d tane bir saat mayalani kabariyo atiyorum aobsnin fitinina oh mis 
tarafından
Ay ne güzel artık bende yapcam bakalım artık :)
(887 puan) tarafından
Yap cnm 15 liraya bes kilo un aliyorum 15 20 gun yetiyor .gunde uc ekmek 4,5 lira ayda 130 lira civari ama evde yapinca 30 lira una versen mayasi sekeri tuzu topladan 35 lira ben bazen cotekte yapiyorum yag yogurt yumurta vanilya da koyuyorum ustunede susam serpiyorum onla bile o masrafa ulasmiyo hemde arada degisik seyler yemis oluyoruz ekmekten
0 oy
(816 puan) tarafından
Ben 1aydir bazlama yapıyorum. Ama bn fiyattan cok ekmekten tiksindigim icin icinden sinek poset ip ne ararsan cikti o yuzdem kendim bazlama yapip dolaba koyuyorum yiyecegimiz zamanda ocakta ısıtıp sicak sicak yiyoruz hem kendim yapmis oluyorum hemde sicak sicak tereyag feln sürüp .yiyoruz.  hesap.yapincada hesepli geliyor bence 5kilo undan 30a yakin bazlama cikiyor . 5kilo unda 14lira. 4lu maya 1.40tl 
tarafından
Evet haklısın hem fiyat konusunda hemde lezzet konusunda baya iyi oluyor
0 oy
tarafından

Bende yapardım eskiden çok güzel oluyodu mayalı hemde 

tarafından
Evet ara sıra bende yapardım şimdi sürekli olarak yapcam
tarafından
Fırın alabilsem bende yapacam da fırın yok anneme dedim alacakdı unutmuş bakalım
tarafından
Tava ekmegi yap canım sende
tarafından
Öyle yapacam galiba artık offf bi ekmek vardı onada zam geldi
0 oy
(371 puan) tarafından
Valla çoğu zaman yapıyorum biz çok seviyoruz bizde ekmek 175 
tarafından
He çok pahalı. Ya 1 75 TL mi
(371 puan) tarafından
Evet ekmegin fiyatı
0 oy
tarafından
Ekmek değilde geçen sene bazlama şeklinde yapıyordum çok seviyorduk biz parasından değil ama eşimle hoşumuza gittiği için yapıyorduk. 2 kg unu maya ile yoğurup bezler halinde bekletip elimle el kadae açıp 5 er dk bekletip soba üzerinde granit tavada pisiriyordum. Sonra da onları soğukta saklayıp kışın en soğuk odada veya balkonda saklayıp her akşam yetecek kadar pisirdiģim tavada hafif islayip ısıtıp yiyorduk. Bazen arasına peynir yağ koyuyorduk :D tereyağın kökünü kazıdık.
tarafından
Dimi güzel olur
tarafından
Çok güzel oluyordu :D
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Ben her zaman sağlık açısından kendim.yaparim ekmeği bu aralar mercimekli ekmeğe taktım:) çok sevindi ev halkı 
tarafından
Ayne kadar güzel :) afiyet olsun size
(5,938 puan) tarafından
Sağol canım.
0 oy
tarafından
Ben ramazanda full evde pide yapardim bazen eşim istiyo kahvakri da sıcak ekmek ederim tereyag ile yeriz ama her gün yapmak lazm bazen edemiyorm açıkçası 
tarafından
Evet öyle ama ev ekmeği gibiside yok eskiden ne güzel annelerimiz yapardı organik organik
tarafından
Annem hep ev ekmeği yapar hala daha öyle
0 oy
(7,410 puan) tarafından
Koyacak yerin varsa super olur valla. Cok severim ev ekmegini☺
0 oy
(1,318 puan) tarafından

Kuzum bizim buralarda kahvaltida tirnakli pide yeriz. Ev ekmeği de her evde olur . Ama biz aylık yaparız 25 kg un alırız 20 kg ni yoğururuz 5 kg da ekmeği açarken ekmeğe serperiz. Ekmek sacı dolduracak kadar açılır pişirip kaldırıriz günlük sular yeriz :)

image

tarafından
Ay çok güzel:)
(1,318 puan) tarafından
Evet canım tadida çok güzel taze taze sulayip yiyoruz :)

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 362 göst.
4 Ocak 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 145 göst.
15 Aralık 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Oykulku (1,062 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 348 göst.
0 oy
18 cevap 233 göst.
21 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,498 soru

11,360,754 cevap

34,838 kullanıcı

...