+1 oy
188 göst.
Aile kategorisinde (5 puan) tarafından
Oglum 2.5 yasinda 2 yasina kadar tv bilr acmadim evde son 3 aydir calistigim icin annem bakiyordu her gun kitap okudugum cocugum her seyi bilen ****** seslerini cikaran kitaplari cok seven her soruma cevap veren cocugum gitti yerine tv ve telefon bagimlisi bir cocuk geldi konusmasi bozuldu sorularima cevap vermez oldu hemen sikiliyor ****** resimleri göstersem ilgilenmiyor bile ne yapmam lazim yaa 2 yil boyunca 10 dakika bile tv izlemedim emegim çöp oldu 

6 Cevaplar

0 oy
(8,937 puan) tarafından
İmkanin varsa bakıcı tut bakıcı her dediğini yapmak zorunda ama anneler genelde kaç çocuk büyüttüm ben seni böyle büyüttüm bisey mi oldu diye genelde bilmislik yapıyorlar 
(5 puan) tarafından
Evet kesinlikle annem cok inat coook verme dedikce verdi sakinma sakininca daha kotu olur bilmem ne dedi simdi isten ciktim nasil eski haline getircem bilmiyorum yaa :(
(8,937 puan) tarafından
O yüzden böyle annelere çocuk emanet edilmemeli bende eylülde ise doncem anneme hayatta emanet etmem yok ben böyle büyüttüm bisey mi oldu doktor ne bilecek kafasında o yüzden eşim ve ben dönüşümlü bakacagiz... biraz zor olcak eski haline getirmen ama imkansız değil madem işten çıktım sürekli dışarı çıkın disarda dikkatini dağıtıp ilgisini çekecek şeylerle oyala 1 aya eski haline doner
(5 puan) tarafından
Ah insallah yaa insallahh gerçekten cocuk cicek gibi birazcik ilgilenmesen soluyor
(8,937 puan) tarafından
Maalesef cnm evde olursa tv tablet vs diye tutturacak fakat disarda unutturmasın daha kolay
(5 puan) tarafından
Haklisiniz
-Reklam-
0 oy
(1,763 puan) tarafından
3 ay TV izledi diye hiçbir çocuk bu hale gelmez benimki yedi yirmidort izliyor yaşıtı cocuklarda daha iyi iletişim v

Becerilerine sahip 
(1,763 puan) tarafından
Yani çocuk TV dünyasını sevmiş ilgi çekici gelmiş daha çok küçük  benim çocuk iki yaşında konuşmaya başladı seninki şuan 2.5 yaşında zaten annen değil kim bakarsa baksın TV izletmeden bu yaş grubuyla başa çıkılmaz emin ol sen olsan sen de izletirsin LEGO al vurmalı şeyler al bir de normal çizgi film yerine konuşma programı şeklindeki çocuk içeriklerine bak
(5 puan) tarafından
Evet ya bize bile cekici geliyor tv de koparmam lazim normalde esimde bende tv izlemeyiz inanin daha bir tane diziyi bastan sona izlemisligim yok cocugumuzuda oyle yetistirdik ve her seyi erken yapmisti konusmasi falan cok iyiydi geriledi bildiginiz bazi cocuklari etkilemiyor evet buna sasiriyorum ama benim cocugumu olumsuz anlamda etkiledi evet mutlaka bir gun izleyecek ama sinirli olmaliydi boyle birden yuklenince bocaladi sanki :(
(2,704 puan) tarafından
Egitici guzel icerikler de var turkce ingilizce filan. Zamanini ve sınırını cizdikten sonra iki bucuk üç yaşında izleyebilir bence artik. Ayak ustu sohbet ettigim bi kadin oglum cizgi filmlerden rusca ogrendi demisti çocuk rusca izliyomus yazi dili değil ama konusma dilini halletmis :) senin bebe büyülenmiş biraz canim. Gorumcemin kizi da oyleydi haberlere bile gozunu kirpmadan bakardi tv yi acik bulursa cunku onlar da hic izlemiyolardi. Bildikleri gitmemistir sadece kendini yormadan renkli bi dunyayi izlemek hosuna gitmistir. Duzelir dert etme.
(5 puan) tarafından
Bana da dediler hic izletmediginden boyle kitleniyor zamanla bikar dediler ama yokk bayiliyor
(2,704 puan) tarafından
Kimse zamanla bikmaz ekrandan biz bikiyo muyuz kac yasinda iradesi olan insanlariz canim sıkılsa buraya bakıyorum. Sen sınır ve zamani ayarla
0 oy
(1,541 puan) tarafından
Ben eski haline gelir çünkü daha çok küçük evde sen hep aynı şeyleri yap ilk nasıl öğrettiysen yine öğretirsin bence 
(5 puan) tarafından
Sabri yok ki gozu acilmis ya hemen tv ac telefon istiyor vermezsem surekli ağlıyor kendini yerlere atiyor
(1,541 puan) tarafından
Dışarıya çıkart canım
0 oy
(3,120 puan) tarafından
Cânim kesinlikle TV açma iki günde unutur İnşaAllâh 
(5 puan) tarafından
Gerçekten eski haline doner mi ya vallahi cok civil civil bir cocuktu insanlar ozenirdi cocuguma
(3,120 puan) tarafından
İlgi ve âlâka ile düzelir  kesinlikle TV ve telefon olmasın üç ay çok da uzun değil.
(5 puan) tarafından
Insallah ya cok onemli donemler cocuklar icin bu yaslar
0 oy
(2,474 puan) tarafından
Eski haline dönmesi için sabırlı olman lazım TV telefon yasakla öncelikle evet ağlamaya bir iki gün devam eder ama unutur onun yerine parka kapı önüne çıkar onunla oynamaya gayret göster evde hadi yasak bunlar oyun oyna dersen kabul ettiremezssin gormesinki unutsun onları zaten tvden telefondan uzaklaşınca eskisi gibi iletişime geçecek ayriyeten birsey yapmana gerek kalmayacak 
(5 puan) tarafından
Ah insallah yaa insallahh
0 oy
(48,731 puan) tarafından
anneni sıkı sıkı tembihlicrksin vermeyecek cok uzun izliyor demek ki bizimde kizim izler ama süresi var tv hep açık. akraba torununa bakıyor elinde hep telefon veriyo
(5 puan) tarafından
Oho kavga bile ettim ben boyle bakiyorum isine gelirse dedi

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 80 göst.
17 Mart 2024 Diğer kategorisinde Ozum123 (375 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
8 Mart 2024 Aile kategorisinde heygirls (390 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 243 göst.
18 Ekim 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 269 göst.
19 Ağustos 2022 Tatil-Seyehat kategorisinde Nigar dastan (10 puan) tarafından soruldu

381,027 soru

11,407,133 cevap

34,943 kullanıcı

...