0 oy
210 göst.
Diğer kategorisinde (264 puan) tarafından
Ayy kızlar valla daral geliyor ya oyuncakla oyun oynamıyor bugun komsujun kızları geldi onlar ne Güzel oturdu bizimkinin oyuncaklarıyla oynadı bzimki geliyor hadi size gidelim falan kızların oyununu bozuyor yani oturup oyuncakşa kendi başına oynamıyor illa arkadaş olcak öyle oynarsa oynar biraz yoksa boş boş evde dolansa bulaşık yıkasa balkon yıkasa yemek yaparken bana salça olsa bi boyama yapayım bebeklerime puzzle falan oynayın yok nasıl olcak yaa nasıl oynar

9 Cevaplar

0 oy
(1,792 puan) tarafından
Kızmi çocuğunuz benimkide erkek 27 aylık asla sevmiyor oyun oynamayı bulaşık yıkıyor bahçe sulasa banada gına geldi kafayı yedim hende
(264 puan) tarafından
Kız evet yok ya oynamıyor buzdolabı açıp kapatıyor bize birşeyler anlatıyor ne bilim klimayı açıp kapatır TV'nin fişini çeker yani şımarıyor açıkcası kızdıgımız şeyler yapıyor
(1,792 puan) tarafından
Aynen buzdolabı açacak diye sürekli peşindeyim kaç kavanozunu kırdı kac yiyecekler çöpe gitti haddi hesabı yok hâlen aynı...
-Reklam-
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Onun oyun kurmasına yardım edeceksin önüne oyuncakları koyup hadi oyna desen oynamaz sende eşlik et hayal dünyası geliştikçe yeni oyunlar geliştirecektir 
(264 puan) tarafından
Canım küçük değilki senelerdir beraber oynuyoruz zaten sorun o tek oynamıyor her zaman ben oynayamam
0 oy
(461 puan) tarafından
Ben küçükken hep oynadım kızımla erken konuşmaya başladı vs 2. Olana kadar hep ilgilendim. 4 yaşına girdi beni her boş gördüğü an anne oyun oynayalım diyor isim var vs diye oyaliyorum çünkü diğer kızımda 15 aylık onunla hiç ilgilenme izin vermiyor konuşturmaya çabalıyorum bı kaç kelime öğreteyim istiyorum yok benle oyna diyor kuzucu de kendine kendine oyuncaklarla oynar eğitici şeyleri yapar takar ama konuşmaya teşvik etmem lazım büyüğü bazen kendi kendine oynar bebekleri evi küçük bir evi herşeyi var bir gün bı arkadasima gitmiştim 3 yaşında onun kizi da benim kizimlada pek oynamiyor bir sürü oyuncağı var aslında kızımda geldi anne oynayalım dedi bende arkadaşınla oyna dedim arkadaşıma da dedim eskiden hep oynardık ondan sürekli istiyor oda dediki ben hiç kızımla oynamadim ki gelip bana benle oyna demiyor bir yandan üzülüyorum bu duruma eskiden çok oynardım şimdi hiç enerjim yok isteğim yok bu seferde kardeşine bulaşıyor rahat bırakmıyor çocuk kendi kendine oynuyor huzursuz ediyor kucugude çığlığı basıyor Allah bana sabır versin huni takmama az kaldı ama tek çocuğunuz varsa oynayın bence siz ogretin ki oda bilip oynasın 
(264 puan) tarafından
Canım bizimkide aynı bende sürekli kızımla ilgilendim 15 aylıkken konuşuyordu benim kızım görsen zaten 5 yaşında dersin benim yemek temizlik derdim yoktu annemde kalıyordum eşim yurtdışındaydı sadece kızımla ilgilendim oda o yüzden şu an hep beni istiyor buda doğru bi yol değil miş işte kendi başına hayal kurup oynaması gerekiyor
(461 puan) tarafından
Benim küçük 15 aylık geçen büyük kızımın videolarina baktım 15 aylıkken 2 kelimelik cümle kuruyormus senin gibi bende ilgilendim tek çocuk olduğu için fazla isimde olmuyordu ikisininde uykuları iyi çok şükür ama büyüğü gündüz bı iki kez uyurdu küçüğü tek uykuya yaşına girmeden gecti buyugude uykuyu bıraktı çok zorlandım bide benim büyüğü hiperaktif birazda sakar defalarca uyarmak zrunda kalıyorum çünkü çok kez durup dururken kendini yaralıyor :( hiç oynamıyor diyemem hayal kurup oynar YouTube dan Barbie videolarını izliyordu oyuncaklarla olan onlardan öğrenip oynuyor belki sizede faydası olur
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Geçen bir video gördüm tek çocuklu olmak mı zor 2 çocuklu olmakmı diye tek çocuklu olmak daha zormuş şöyle diyordu tek çocuğun oyun arkadaşı sizsiniz dünya kadar oyuncak koysanız da önone siz olmadan oynamak istemez 2 çocuk olursa hem evde hem parka beraber oynayacağı bir arkadaşı oluyor siz sadece oturup gazetenizi okuyorsunuz öbür türlüsü hep peşinizde he an siz çocuğun peşinde oluyorsunuz hak verdim

Çünkü benim oğlumda tek çocukken bensiz asla oyun oynamayan tek başına hiç bir oyun kurmayan sürekli kuyruğum gbi peşimde dolanan bir çocuktu şimdi kardeşiyle oyun kuruyor bana ihtiyacı olmuyor mesela sizin çocuğunda tek çocuk anladığım kadarıyla ve yaptıkları çok çok normal aslında çünkü tek çocuklu kadınların çoğu bundan şikayetçi 
(264 puan) tarafından
Evet ya arkadaşı olunca hiç zararı olmaz bana onlarla oynar
0 oy
(1,363 puan) tarafından
Kesinlikle 2aydir bizimde ayni sorunumuz var beyni hayal gücü alinmisş gibi davraniyor. Sürekli sıkıldim beni gezmeye gotürün nereye gidicez ona gidelim buna gidelim. Gittigimiz yerlerdede keyif almiyor. Bunaltı geldi artik. 

Su istiyo aciyorum oynasin diye 5dk sonra skldim
0 oy
(3,084 puan) tarafından
22 aylık kızım aynı asla tek oynamaz illa aktif oturup oynayagaksin ama arkadas olsa beni aramaz. 
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Oyunu ben beraber oynarım o zamn oynar benimkide benimle yani yada güzel oynar ve oyunu oğlumu dahil edip iyi oynayan çocuklarla ognar:) 3 yaşında benimki de
0 oy
(1,913 puan) tarafından
Benimde oğlum yeni 3 yaşına girdi oda bu sıra hiç oyuncaklarıyla oynamıyor ya
0 oy
(1,956 puan) tarafından
Benim kız da aynısı 

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 120 göst.
13 Haziran 2023 Aile kategorisinde Mirzamm (37 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 93 göst.
10 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Livmirmin1993 (221 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 142 göst.
21 Mart 2024 Aile kategorisinde Kbranur (185 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 48 göst.
4 Mart 2024 Kültür-Sanat kategorisinde Eeebbrrrruuuuuu (684 puan) tarafından soruldu

380,170 soru

11,381,004 cevap

34,874 kullanıcı

...