0 oy
439 göst.
Diğer kategorisinde (1,949 puan) tarafından

Ya kzilar nerden başlayım bilmiyorum kaynim 2 yıl omce çok borca girmisti tefeciler kapimiza dayaniyordu kayinpederm varini yogunu verdi borcu bitmiyordu kendi düğün takılarımla aldığımız dukkani sattik ayriyeten yüzüklerimi ceyreklerimi ne var ne yok aklınıza ne gelirse kaynımın borcunu verdk şimdi de sanki bize hiç borçları yokmuş gibi gidip altın zincir almış ben cefasini o da şimdi sefasını suruyo resmen onları pis bi bataklıktan kurtardk aşırı sinirlendm aldığını görünce sorarsaniz aramız çok iyi abla kardes gibiyiz evlendigimdem beri eltimn bana bi kötülüğünü de gormedm eşimde abisine söylemiş bu yaptiginiz yanlış demiş kaynim haklı olduğumuzu ama esinin de yerinde durmadığını söylemiş eşim az cok borcunu abisinden aliyo aslında yanında calisiyo çünkü kızlar bilemedm ya ben mi yanlış dusunuyorum bilmiyorum cokmu safım salagim ya

12 Cevaplar

0 oy
(470 puan) tarafından
Siz o verdiklerinizi unutun canim üstelik sen neden verdirdin yüzüklerine kadar banane kaynimin borcundan ben neden varımı yoğumu veriyim yuzugume kadar dükkan da sızın için gelir kapısı siz hayatınızın yanlışını yapmışsınız yanlış anlama basbayağı enayilik bu borçlarını düşünseler sızın borcunuzu öderler kendilerine altın yatırımı yapmazlar
(1,949 puan) tarafından
Ben çok isyan ettm canm o ara stresten kilo verdm baya ama artk huzur kalmamisti tefeci eşimi tehdit etmeye başladı en son abinn biseyi yok sen bu cenazeyi yerden kaldracaksn dedi arabamiz falan vardı adamlar oma göz koymuştu başka care yoktu buyuzden kayinpederm kalp krizi bile gecirdi canm dediğim gibi başka çare yoktu ya
(470 puan) tarafından
Olan ona değil size olmuş
(1,949 puan) tarafından
Evet canm ona hiç bisey olmadı bütün derdi biz cektk valla
-Reklam-
0 oy
(1,573 puan) tarafından
Esıne oduyormus canım kendılerını de yaşamdan soyutlayamazlar degıl mı ne yapsınlar borc 10 yıl sürdü dıyelım hıc birşey almasınlar yapmasınlar mı bır ıyılık yapmıssınız basa kalkmayın derım Allah goruyor.. He cok gerekli mi degıl altın zincir ama esıne de söz gecıremıyor bellı kı eltınde de anlayıs yok belkı kaynına diyordur o zor zamanlarında bıle yanındaydım vs dıye başa kalkıyordur kaynında arada kalmıs gıbı siz bari ustune gıtmeyın szie ödedıgı meblağ elle tutulur bırseyse ses etmeyin derım
(1,949 puan) tarafından
Evet bizde bu şekilde dusunuyoruz aslında hani tamamen hayattan kopamazlar diye ama ne bileyim canm ya zoruma gitti tabi eltimn böyle yapması ben herşeyimi onlar için verirken onun böyle düşüncesiz olması canımı skti
(1,573 puan) tarafından
Sende neden oyle yuzugune kadar herseyını veriyorsun ki herseyın bır dozu var tatlım yarınını dusunmeden hersey verılır mı boyle zoruna gider kımseyı kendınden cok  dusunme ye ceksın buda sana ders olsun alınma dusme ustune bosver
(1,949 puan) tarafından
Canm çok huzursuzluk cekiyoduk bu borçlar için tefeciler en son eşimi aramaya başladılar bizim kapımıza gelmeye baslamislardi arabamız vardı bunu gorup duymuslardi bu cenazeyi yerden senn kaldirman lazm diyorlardı eşime ne yapacagimizi sasirmistik artk kayinpederm kalp krizi geçirdi ailemiz daha da zarar görmesin diye başka çare kalmamıştı yaa yok canm niye alinayim aptallik yaptığımida biliyorum
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Eşin parasını azar azar da olsa alıyorsa bu yaptığınız çok yanlış o kadının da suçu yok sonuçta çalışıp ödüyor eşi e çalışırken de kendilerine bir şey almasınlar mi ha hiç borcunuzu odemeseler amenna ama oduyormuslar
(1,949 puan) tarafından
Aliyo canm abisi de soyluyo ne kadar kesmek istersen kes borcunu sknti değil diyo böyle düşününce de işte ne bileyim vicdan azabı çekiyorum cokmu kotuyum diye
(1,763 puan) tarafından
E borcunu oduyorsa taktiği altindan size ne kazandığının yüzde yüzünü size veremez ki yarısını çeyreğini ancak verir kardeşi yani ben kardeş olsam almazdim bile altinlarini eşine ödedikleri parayla eşin ufak ufak alsın  bir de sizin verdiğiniz sadece senin altınların ve esinjn parası kaç TL adam neye göre her ay para veriyor
(1,949 puan) tarafından
Kardeş olsam almazdm diyosun sen canm ama ben kaynım bir zamanlar cook zengindi ve eşim onun yaninda köle gibi çalışıyordu kendi massasimizi neye harcadigimiza kadar karışıyordu eşimi insan içinde kaç defa rezil etti ondan ustundu diye yani öyle deme kimn ne yaşadığını bilmezsn sen canm o zamnlar 500 bin ediyordu canm o altin değeri ve dukkan değerine göre yani 2021 yılıydı
(1,763 puan) tarafından
E şöyle düşün kötü biri de elde sened yok bir şey yok hiç vermez öyle imansizlar var ki zaten şu saatten sonra işleri belli kj iyi gidiyor zenginlesecek belki bir günde eşine borcunu verecek şimdi kötü olursanız eltin size düşmanlık beslerse yarın dusseniz kaldiraniniz bile olmaz siz bize böyle dediniz diye emin ol bu altın mevzusu eltinin kulagjna gittiyse asla bir daha seninle samimi olmaz
0 oy
(41 puan) tarafından
Bende senin gibi hazmedemez dün ve emin ol eltime direk giyeceğine borcunu öde derdim 
(1,949 puan) tarafından
Bilemedm işte canm ya yavaş yavaş eşi bize borcunu oduyo adam ses etmiyo da ay bilemedm dün tutamayip soyleyecektm ama sustum işte
0 oy
(10,333 puan) tarafından
Eşin borcunu alıyorsa bunun için ara bozmayın derim 
(1,949 puan) tarafından
Evet canm kaynım ne kadar kesersen kes sknti değil diyo eşimde çok sıkmamak için onları azar azar kesiyordu
0 oy
(2,687 puan) tarafından
Altin alcak parasi varsa altin takip takistirana kadar bi an once borcunu odeyip bitirmeye baksin borcunu bitirsin ne yapiyosa yapsin ben dayanamazdim derdim ki ben neyim var neyim yok veriyim sen gozume sokar gibi altin al tak heee oldu 
(1,949 puan) tarafından
Ay evet canm ya oma sinirleniyorum zatn ne bileyim insan biraz utanır yaa
0 oy
(12,993 puan) tarafından
Eltim gamsız herhalde o kadar borç harç için de nasıl almış takmış 
(1,949 puan) tarafından
Valla canm o bildim bileli acımasız yaa kimseye merhamet ettiğini gormedm
0 oy
(5,240 puan) tarafından
Ya haklısınız ama oda kadın demekki istiyor alsin nolcak borcunuda ödüyormuş zaten adam
(1,949 puan) tarafından
Evet canm oduyo ama inanki ben olsa onun yaptığını yapmadm utanirdm yaa
(5,240 puan) tarafından
Canm dediğim gibi oda kadın sonuçta olabilir napsin eşi zaten borc batağındaymis birsey görmemiş kadın olsun nolcak bosver
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Ne safi baştan sona haklısınız.Buna edepsizlik denir sizin altinlarinizi almış şimdi nispet yapar gibi karşınıza mi çıktı.Altin alacak kadar durumları iyiyse eşiniz daha fazla miktarlarda istesin kalan borcu.İnsaallah borcunuzu altın üzerinden alıyorsunuzdur bozdugunuz miktar üzerinden alıyorsanız geçmiş olsun...
(1,949 puan) tarafından
Inanki canm parayı eşim den aliyo bu zinciri alacak parayı ne şekilde almış bilmiyorum biz çok sıkmayalim oyuzden azar azar alalim demiştik ama eşim zatn görünce bu ay fazladan alacak biz 2021 de vermistik canm ama eşim geçen yıl ki fiyatla borç çıkarmıştı bizde insanlık yapalm dedk çünkü sadece bize borç odemiyo borç ödediği yerler var daha
0 oy
(48,657 puan) tarafından
kaynin tefeciden aldigi parayi yemis ustune senin herseyin gitmiş kufur eder gibi bide altin alıyorlar utanir insan
(1,949 puan) tarafından
Aynn canm yediği paranın haddi hesabı yok4 5 trilyon para yemis utanmiyolar canm yaa ama eşim kızmış abisine bizde daha çok para gelecez bu saatten sonra onlardan onlar acimiyosa bizde acimiyacaz
0 oy
(2,161 puan) tarafından
Eşin alıyorsa kafana takma sonuçta borç varken bizlerde biseyler alıyoruz öyle düşün 

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 236 göst.
12 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde hamislerdenbiri (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 713 göst.
11 Ağustos 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 445 göst.
16 Şubat 2021 Aile kategorisinde Nazli566 (513 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 132 göst.
25 Eylül 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

379,456 soru

11,359,009 cevap

34,835 kullanıcı