0 oy
101 göst.
Diğer kategorisinde (45 puan) tarafından
Kızlar kafamı karıştıran birçok olay var hepsini danışmak istiyorum öncelikle kızım süpürge sesinj duyduğu zaman kulaklarını kapatıyor ağlamıyor ama kapatıyor bir de kelime sayımız yaklaşık 100 kelime kullaniyor ikili cümle de şu şekil anne kalk baba gel gibi ama benim en büyük korkum ismine çok bakmıyor kafam çok karışık göz temasimiz var gayet iyi söylediğim şeyleri de tekrarlar duyu organlarının isimlerini bilir söyler sosyalleşmesi çok iyi yaşıtlarıyla çok iyi oynar falan ama hem gürültüde kulağını kapatması hem de kelime dağarcığı olarak biraz geride kalması beni çok endişelendiriyor Google ne yazsam zaten otizm çıkıyor sizlere bir danışmak istedim

3 Cevaplar

0 oy
(49,835 puan) tarafından
normal tv falan izlerken nasıl kendinden geçerek mi izliyor cok mu tepkisix kaliyor yada telefona cok mu bakiyor  

ismine bakmamasi isine gelmediği icin olabilir mesela seslendin bakmadi diyelim aa bu senin mi de hemen dönüp bakar her cocuk yapar onu 

kizim cok korkardı supurge sesinden onu ayri odaya alir oyle supurge yapardim uzun sürede yuksek ses ve ani seslerden korktu mesela motor gecince eskici gecince bana kacardi 
-Reklam-
0 oy
(671 puan) tarafından
2 yaşında 50 kelimesi olması bekleniyor seninki 100 gayet normal gözüküyor. Sesten rahatsız oluyordur ismine de işine gelmediği için bakmiyordur bana biraz takıntı yapıyorsun gibi geldi. Otizmli çocuk sosyal yönden problem yaşar ve göz teması kurmaz 
0 oy
(890 puan) tarafından
Bu yazdıklarının hiç biri otizm belirtisi değil.. Otizm öyle basit birşey değil kızınla daha fazla iletişim kurmalısın daha fazla komutlar vermelisin.. Örneğin tosbiğini arıyor diyorum ki arkanda siyah koltuğun altında oraya bak yönlendir komutlar ver sürekli.. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 117 göst.
30 Mayıs 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sehrinur (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.
4 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Perihan (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 220 göst.
17 Nisan 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 152 göst.
19 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (551 puan) tarafından soruldu

397,142 soru

11,878,080 cevap

35,994 kullanıcı

...