0 oy
155 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (812 puan) tarafından

Kzlar kışın bde  hava serinken hep yogurdumu evde yapardım ıste gece mayalardım üstüne bsyler atardım sabah kalktığımda cok güzel tutardı ama yazın hıc ypmadım blmıyorum ustunu cok kpatmak gerekirmi ztn hava sıcak gecen yaz köyde eşimin aılesıne gtmıştik orda onlara yogurt yaptım ustunu kapatmıştım lor peynıre dönmüştü :angel:bugun de süt aldım yapim dedim ustunu cok kapamak gerekırmı kzlar 

4 Cevaplar

0 oy
(4,202 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

Annm firinda yapio  oyle kat kat sarmiyor uogurdu.. Kavanozlara koyup.ilininca azcik yogurt karstiri kavnizlara birer cay kasigi kadar yetio zaten. Kavanoz kapagi acik . Firin calismiyor normal icinde duruo sadece kavanoz. Bes alti saatte mayalanio

(812 puan) tarafından
Asko Bn kavanozlara koymadım yogurt kabına koydum:(
(4,202 puan) tarafından
Ha bole. Firin calismiyor . İsigi yakmislar resimde ama frini calistirmion kapagi kapali kavanozlar bu sekilde duruo iste sarma olayi olmadan
(4,202 puan) tarafından
Oylede olur cnim kavanozun espirisi bi kasik alnca kalan sulaniyor ya. Kavanozun birini bugun aciyor  bitio .yarin sulanmayan tas gbi uogurt yine diger kavanoza gecio hergun yeni. Kavanoz yeni yapilmis gibi yogurt oluo yani
(812 puan) tarafından
Anladım canım bnm görümcemde içine hiç kullanılmamış temiz bi bez koyar onun suyunu hep cekıp sıkar yne koyar kavanozda bnde daha önce yaptım oglum için
(4,333 puan) tarafından
Isıtılmamış fırında mayalanmaz :D
-Reklam-
0 oy
(48,708 puan) tarafından
yok cok kapatma üstünü bide uzun saat tutma
(48,708 puan) tarafından
farletmez ayni sey ben kucuk kavanozlara yapiyorjm yoğurt kavanozlarim var annem bir litreliklere yapiyo
(812 puan) tarafından
İnşallah guzel tutar süt içn okdr uzaga gttim ki o sıcakta
(48,708 puan) tarafından
olur olur merak etme kacta mayaladin alti saat sonra bak tutmus mu diye
(812 puan) tarafından
Yarım saat önce canım ama uyursam sbha kdr uyurum
(48,708 puan) tarafından
uyu gec mayalamissin zaten bisey olmaz ustu de cok ortulu değil
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Normalde battaniye gibi daha kalın kapatırım ama bu havalarda ince de olsa yine kapatırım  3 yerine 2 saat bekletirim
0 oy
(1,118 puan) tarafından
Benim yoğurdum hep taş gibi oluyor canım 1 litrelik kavonozlara yapıyorum 3 kaşık yoğurt koyuyorum süt kaynadıktan soğuduktan sonra(serçe parmak 8 saniye kontrolüyle) kavonoza sütleri doldurup biraz karıştırıyorum kapağını kapatmadan örtüyorum (kavanoz kapağının arkasına kapatıyorum kapağını o sıra kapatırsanız sulanır

3 4 saat duruyor sarılı halde sonra kapağı açık şekilde 2 saat dolaba atıyorum 2 saat sonrasında kapağını kapatıyorum birkaç saat sonra yiyoruz taş gibi oluyor 
(1,118 puan) tarafından
Pekte eski sayılmaz ama:)
(1,577 puan) tarafından
Kiz 1 ay olmuş ya
(1,118 puan) tarafından
Aman olsun karşıma çıktı kullanıcı da aktif olunca cevapladım niye taş gibi yoğurdu olmasın:)) ahahah
(1,577 puan) tarafından
Peki tmm tmm olsun bacım seni mi kiricam :))
(812 puan) tarafından
Vala bnm yazın yoğurtlar tutmuyor blmıyorum sulu oluyor kışın kovada yaparım cok katı gelir

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 66 göst.
18 Kasım 2023 Yemek-Tarifler kategorisinde Nare88 (120 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 89 göst.
23 Ağustos 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Birdilektut (1,271 puan) tarafından soruldu
+1 oy
13 cevap 376 göst.
18 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Selin&& (1,272 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 189 göst.

380,485 soru

11,392,157 cevap

34,900 kullanıcı

...