+1 oy
457 göst.
Diğer kategorisinde (210 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Merhaba sosyal yardıma 2 kere başvurdum 2si iptal edildi eşim tek çalışıyor kiradayım ve 1 kızım 2nci gelecek....yanlız şurdaki ayrıntı benim sinirlerimi bozuyor burda evi olan 3 kişi çalışan vede suanki mevcut hükümete üyeliği olan aktif onlar için çalışan birine eşi ve kendisine sosyal yardım bağlanıyor..Böyle adaletsizlik varmı ya... bunuda güle oynaya karşımda söylüyorlar ya dedim kim bizim hakkımızı  yiyorsa rabbim sorsun .... gerçekten bu alanların maddi güçlük yaşayıp yaşamadığını açık yüreklilikle yazmasını istiyorum... çünkü kül hakkı yeniliyor...

22 Cevaplar

+1 oy
tarafından
Çevremde gördüğüm alanların çoğunun ihtiyacı yok burdada var alıp altın yapıyorum diyen kafalarına göre dağıtıyorlar belli 
(210 puan) tarafından
Yok onların aylık kazancı göz dikmeyin olurmu biz alamayanlar kuduruyoruz... milletin parasında gözümüz var ... Yemin ederim böyle cahilce bir bakış açısı hayatımda görmedim....
tarafından
Başvuru dahi yapmadım elhamdülillah kocamın kazandığı yetiyor kimsenin kazancında işim olmaz kaldıki orası bir kazanç kapısı değil kul hakkının zulmünü bilseler kolay kolay bunları yapmazlar
(210 puan) tarafından
Ya bende geçen sene yapmıştım aklıma geldi... insanların bu konuda ki cidden dusuncesi beni üzdü.... Ben tövbe kimsenin malında gözü olan biri olmadım olmamda ama söyle bir durum var bugün bile ev sahibide çok diye evden kendini intihar eden insani izledim okudum ve bu durumda bizim halkımızım kendi islam kardeşine olan bakışını algılamalı ama ne yazık ki uslupsuzluk üzdü beni
-Reklam-
0 oy
(682 puan) tarafından
Canım ihtiyacı olmayıp alan gelip burda alıyorum demez 
tarafından
Allah dünyalık yaşayanlardan etmesin hep duam bu bu tarafta işlerini bir şekilde kamufle ediyorlar bakalım onca kul hakkı ile ebedi hayatta ne yapacaklar daha 1 hafta önce karttan çekip ajda bilezik alacağım yardım paramla öderim yazan vardı
(210 puan) tarafından
Ohaaa gerçekten mi
(7,687 puan) tarafından
Ben de gördüm burada kenara para atabiliyoruz yetiyor diyip yardım alanı. Altın alanı öyle işte yazık diyorum sadece
(10,387 puan) tarafından
Yani ben iki maaşlıyım çok şükür fazlası ile yetiyor ama burada cidden durumu kötü olanı yalvar yakar alamayan insanı görüp Bi De bunları görünce sinirim bozuluyor
(210 puan) tarafından
Inşallah yardıma ihtiyacı olan zorlanan herkes bu darlıktan bir şekilde cikar
0 oy
(863 puan) tarafından
Evde sadece esim calisiyor ev kira 2 cocuk var kirada oldugumuzu cocugumun krese baslayacagini yazdm aciklamaya bana cikti ama gercekten gecim cok zor ihtiyacmz olmasa almam 
(210 puan) tarafından
Iyi yapmisin doğru yerelere gitmesi inan beni mutlu ediyor...
0 oy
tarafından
Aynen çok doğru canım bizde öyle iki çocuk inan bazen pazar bile yapamıyoruz yardıma başvuru yapıyorum kabul edilmiyo ama inanırmısın durumu olanları gördüm başvuru yapıyolar kabul ediliyo
(210 puan) tarafından
Kız yazma öyle yoksa milletin kazancına göz dikti oluyorsun tövbe yarabbi...:)
tarafından
Aman dur biz milletin kazancına göz dikti olmıyalım :)))
(210 puan) tarafından
Aman aman:)
0 oy
(150 puan) tarafından
Bence zenginlere verilmez ya ben aile destek alan zengin görmedim hep fakir alıyor yanlisinn var 
(97 puan) tarafından
Ben gördüm canım eşi ayda 50 bin kazanipta yardim alanlar var
(210 puan) tarafından
Yemin ederim kadın kendisi söyledi  bende nasıl oluyor dedim hadi eşine cıktı  sana neden cıktı dedim 2 kişiye birden güldü  ya nebilim ben ...Bende anlamadığım bir konu olduğu için bu adaletsizlik diyorum yoksa banane zaten neyin ne olduğu belli...
(150 puan) tarafından
Oha yani devlete bak sen bizim hiç bı gelirimiz olmamasına rağmen zam yapacağına paraları indirmiş 50 bin TL alan da alıyormuş hakkımı helal etmiyorum ozmaan kimin parmagi varsa Allah sorsun
tarafından
O zaman sigortalı işte çalışmıyordur çünkü eğer sigortalı işte çalışırsa zaten orada görünüyor
0 oy
(497 puan) tarafından
onu bende anlamış deilim gerçekten pandemi bin TL veriyorlardı hani bı tanıdığım için başvuru yapmıştık eşi kansere yakalandı son evredeydi hiç bı geliride yoktu çocuklar okuyor ona çıkmadı ev ve dükkan sahibi olan başka tanıdığa çıkmış tibve biburlene boburlene ben bunla ehliyete yazilavam diye hava atıyordu çok kızmıştım bende
(210 puan) tarafından
Yaaa çok üzüldüm  .... iyi yapmissin
0 oy
tarafından
Devlet enayi değil demekki ihtiyaçiniz yok öyle herkese dagitilmiyor yardım sosyal destek te kişi başı gelirin asgari ücretin 3/1 kadar olmalı evde üç kışı olan bi aile eger eş asgari ücret ile çalışıyor sa alamaz sosyal yardım 
(210 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Bak sunu dogru soyluyorsun esi insaat iscisi cocugu biri 17 biri 18 yaşında calisiyor sanırım sonuçta devlette ssk bilgi vs olmadığı için  veriyor olabilirler ona birsey diyemem ama yinede benim amacım yanlışı doğruyla kapatacak kişi sayısını görmek toplumdaki yapı ve gerceklik payı bu konuda nedir bir halk vatandaş olarak anlamak ve görmek  ihtiyacı olan mazlumun yanında olmak desteklemek ama uslupsuzluk akılsızlık yaparak cvp verenler bilmiyorum

Sunuda kaçırmışım neden ihtiyacım olmasın geçen sene eşim 11 alıyordu kiram 5000 6 bin kalıyor onla kredi borçların var küçük kızım var doğalgaz su vs ya onların 1400 tabiki beni kurtarmicak ona bakarsan ama b3lki bir başkasını kurtaracak bide d3digim gibi konu ben değilim haksizlik
tarafından
Seni anlıyorum bizim çevremizdekilerde mesela çoğu asgari ücretle çalışmıyor yani sigortaya çalışmadığı için devlette de görünmüyor tabii yani alıyorlar tırı arabası iki katlı evi olanlar alabilir misin burada da zoruma gidiyor mu hayır zoruma gitmiyor Allah daha çok versin ne yapayım
tarafından
İşte siz 3 kişilik bir ailesiniz ve eşi asgari ücret ile çalıştığı için devlette o yetiyormuş gibi görünüyor zaten kiraya vesaire zaten bakmıyorlar sadece çalışma durumuna bakıyorlar evin olsa da arabam olsa da eğer eşin sigortayla çalışmıyorsa alabilirler öyle duymuştum
(210 puan) tarafından
Evet oda olabilir... karşılıklı anlayış içinde birbirimize cvp verdiğimiz için ayrıca tşk ediyorum...
0 oy
(4,294 puan) tarafından
Haksızlık olabilir ama sizinde bu şekilde yazmanız doğru değil 
(210 puan) tarafından
Neden düşüncelerimi özgürce ifade ettim sıkıntısı olmayan zaten üzerine alınmaz ki ben haksızlığı yapan için hakkımı helal etmiyorum dedim oda mevcut devlet icin vede bana karşıma gecip gülüp cvp veren haksız kazanç elde ediyorsa kul hakkına giriyor dedim ....
(4,294 puan) tarafından
Anlıyorum ne demek istediğini senin ben ama genelleme yapman doğru değil dedim sadece bunun için vakifa gidip dilekçe ver evine gelip baksınlar benim eşim tek çalışıyor kendim engelliyim banada daha önce çıkmadı sonra kişi başı geliri devreye soktular çıktı
(210 puan) tarafından
Yok benden daha fakirlerse   bu satten sonra ben vurmam gerçek ihtiyaç sahipleri alsın benim için kafi helal  hoş olsun hepsine
(4,294 puan) tarafından
Ya ihtiyacın varsa git kaymakamlığa gelsinler baksınlar benim gelip baktılar onaylandi
0 oy
tarafından
ikinci çocuğu sosyal yardimami yaptınız demek geldi içimden

su kadar çocuğum var diyorsunuz çocukları ön plana sürülmesi hic hoş değil  bakacaginiz çocuğu yapın arkadaşım 
(210 puan) tarafından
Burdan bunu mu cikardiniz konu kapanmistir tşk ederim yorum icin:)
0 oy
(149 puan) tarafından
Çok haklisiniz bende 3 kere basvurdum cikmadi ne durumu iyi olan insanlar aliyo amq devletin 1 lirasi daha nasip olmadi bize
(210 puan) tarafından
Inşallah alabilirsiniz  ordan olmasa bile burdan destek olmak isteyenler belki yardımcı olur
(149 puan) tarafından
Kimse kimseye yardimci olmuyo canim malesef artik bazi insanlar yuzunden guven kalmadi
(210 puan) tarafından
Oda doğru rabbim büyük
0 oy
(365 puan) tarafından
Zor durumda olan coğu  insan geçinemezken o yardım alanların birçoğu altın yapıp kenara koyuyor.bunun neresi hak acaba cok merak ediyorum herzamanki olduğu gibi bu yardımı da malesef ki sadece ihtiyaç sahibi olanlar almıyor
(210 puan) tarafından
Iste yazik herkese
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Benim Bi tek eşim çalışıyor kiracıyız Bi çocuk var Bi de hamileyim bana veriyorlar yardım. 

Annem de alıyor Bi tek babamın emeklisi var o da 7.500 gibi komik Bi rakam yani. Kardeşim öğrenci. Onlar da kiradalar. Ayda 850 TL yatırmıyolar sadece

Ben zengin olup da yardım alan hiç görmedim. Ha şu şekilde oluyordur mesela çalışan çoktur ama SSK olmadığı için görünmüyordur devlette bunu fark etmediği için veriyordur yardım. Bu da devleti dolandırmak oluyor. Yoksa iki üç tane geliri olup SSK sı olan 30 40 bin geliri olan kimseye yardım vermez devlet. 
(210 puan) tarafından
Evet bu konuda hemfikiriz canım
0 oy
(6,383 puan) tarafından
Biri de sosyal yardım alıp altın yapıyordu geçen paylaşmışti. Çok adaletsizlikler var. Gerçek ihtiyaç sahiplerinin çoğu alamıyor. Ama bu dünyanın öteki tarafıda var tabi inancı olan varsa almaz o parayı.
(210 puan) tarafından
Evet biri daha yazmıştı sanırım yukarıda gerçekten aklım almıyor
0 oy
tarafından
Benimde esim issiz benegim var 1 bucuk yasinda bizimde iptal oldu 2 kez tekrar deniyorum suanda bir adaletsizlik var bende anlayamadim almak icin evimiz arabamiz gelirimiz olmasi lazim sanirim 
(210 puan) tarafından
Yaaa rabbim yardımcınız olsun inşallah ordan olmasada bir şekilde eşin iş bulursa düzlüğe çıkarsınız  malesef herkes çok zor durumda
tarafından
Is aliyorlar 1 haftasina yada 1 aya cikariyorlar gunluk haftalik islerde idare ediyoruz aylik olarak bi ise giremedi henuz zor ama iste Allah yardimcimiz olsun hepimizin
0 oy
(253 puan) tarafından
Sadece esim çalısıyor 2  kucuk cocugum var esime cikmamisti bana cikti bez destegi yazmistim 2side kucuk olunca yetmiyor yani birde yeni ayrilmistik eksiklerimiz coktu halada var bende bilmiyorum neye gore verdiklerini ama daha cok askeri ucretlilere veriliyor gibi geldi bana 
(210 puan) tarafından
Sağlıkla büyütün evlatlarımızı sizin adınıza sevindim
0 oy
(144 puan) tarafından
Öncelikle aynı durumdayız bende alamıyorum ama benim alamama sorunum ikametgahımız yüzünden ben halâ baba evinde gözüküyorum eşiminkide köyde gözüküyor gittim faturalarla adres değiştirmeye kabul etmediler eşimin gitmesi gerekiyomuş eşimde uğraşmaz o tarz şeylerle gerçekten çevremde benden çok çok daha iyi durumda olanlar alıyor sırf şu ikametten kaybediyorum :/ kayınvalidem alıyor mesela eşimde orda gözüküyor biz alamıyoruz benimde baba evinde babam emekli abim çalışıyor abimde evli onunda ikameti orda bu sebeplerden alamıyorum eşim uğraşsaydı alırdık diye düşünüyorum 
0 oy
(688 puan) tarafından
Doğru araştırılıp verilmiyor maalesef zengine de gidiyor çogu ihtiyacı olana çikmiyor o para beni zengin etmez ama çocuguna iki parça bir şey alırsım ihtiyacını kul hakkıysa Allah'la kişi arasında... 
0 oy
(1,368 puan) tarafından
Hepsi değil ama çoğu insafsizliga istinaden aliyo benim çevremde. Bak bak onun susu var busu var o aliyo ben neden almayım diyo gidiyo basvuruyo.  Evi var arabası var durumu iyi et süt yardımına kadar aliyolar. Suç sadece milletin değil araştırmaları gerekenlerde asıl suç
0 oy
(4,200 puan) tarafından

Kiz dun mu öncekii gunmu ne biri. Diodu altin mi alsam dovuizmi yapsam diye:)) aynn acaba neye bakarak veriyolar. Cok sukur ihtiyacim yok ama  verilirse de yok ben almam demem yani  ihtyaci ilmayana da veriliosa ihtyacinolana verilmemesi cik sacma

0 oy
(799 puan) tarafından
Cocuk sayisina gore cikiyo aldiginiz maaslar evde yasayan birey sayisina gore boluyolar belli bi miktarin altinda oluyosa ona gore cikiyo iyice aciklamayi okursaniz anlarsiniz cok iyi arastiriyolar kardesim aliyodu iki uc ay aldi snra is yeri actilar actiklari gibi yardimi reddedildi surekli kntrol ediliyo sabmiyorum hak yediklerini 

İlgili sorular

+2 oy
13 cevap 528 göst.
26 Nisan 2022 Diğer kategorisinde LMihrace (7,199 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 214 göst.
9 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Kubra guler (247 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 166 göst.
29 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Gizemlianne (206 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 319 göst.