0 oy
92 göst.
Diğer kategorisinde (656 puan) tarafından
Merhaba Hanımlar Ben kiracıyım geçen kasım ayı bu eve geçtim sözleşmemiz 1 yıllık 3300 kira veriyorum 400 de aidat . Eve geçerken de konuşmuştum seneye ne kadar zam yapacaksın diye devlet bize ne kadar verdiyse o kadar demişti %25'den fazla yapmayacağını söylemişti. Bugün eşimi arıyor diyor birkaç ayımız kalmış şimdiden kir a ücretini belirleyeyim 8000 demiş. Eşim de demiş ama %25 yapabilirsin sen %150 yapıyorsun femiş ödeyemeyeceksiniz de çıkarsınız oğlum o eve geçecek ki yalan söylüyor İlk girdiğimde satmazsınız değil mi evi diye sormuştum çocukların bu ev üzerinden geçiniyorlar ben evimi satamam diye oğlu da kiracı değil onun yanında oturuyor evini daha fazla kiraya vermek için böyle bir şey söylemiş sizce ne yapmabiliriz .

1 cevap

0 oy
(202 puan) tarafından
Sözleşme süresi 1 yıl eğer sözleşmede gelecek yıl için yapılacak kira zam oranı yazıyorsa  kiraya istediği şekilde zam yapamaz. Sen sözleşmeye uymuyorsun diyerek dava açabilirsiniz. Oğlum oturacak diye yalan söylüyorsa da ispat ettiğiniz taktirde yine dava açabilirsiniz. Bizimki de aynısını yapmaya kalktı. Ben de elinden geleni ardına koyma dedim . 
(656 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım, sözleşmenin örneği vardı bizde bakicam . Peki sen ne yaptın. Belli bir noktaya varabildiniz mi
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 299 göst.
1 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Kelebekkm34 (1,077 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 187 göst.
1 gün önce Diğer kategorisinde Zeynepruzgar (242 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 140 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatmaaa... (61 puan) tarafından soruldu
0 oy