0 oy
300 göst.
Diğer kategorisinde (1,097 puan) tarafından
Bilen varsa bilgilendire bilir mi beni .

Kiramiz 2300 TL di ,ev sahibi 6 istiyor eşim konuştu en son 4 veririm dedi.ev sahibide 6 dan aşağı 1 kuruş indirmem dedi eşimde ozman abi ben vermiyorum çıkmıyorum da beni mahkemeye verin ddi öylede olacak .

Sorum şu bilenler yazsın .mahkeme bizim için güzel sonuçlanirmi .

8 Cevaplar

+2 oy
(10,431 puan) tarafından
Canım evin yeni mi büyük mü? Bu zaman dilimi için 6 çok gelmedi bana ortayı bulmaya çalışın en olmadı mahkeme iyi sonuçlansa da sizi istemeyen bir insanın evinde huzurlu oturabilir misiniz?arada çok fark yok 4 ile 6 arasında ondan diyorum. Kiracıyı kolay çıkaramıyor ev sahibi ama huzurun kaçar bir şekilde 
(1,097 puan) tarafından
Yok kız ev küçük bide çocuğum var o aradaki 2 le 2 faturami oderm hayır 5 dese tamm diyecektik asla 1 kuruş indirmiyor
(10,431 puan) tarafından
E şöyle bak ev sahibi de o 2 ile fatura öderim diyor canım hayat herkese pahalı artık. Yani senin malın olsa inan sen de dersin ki bu evi alırken ben ne zorluklar çektim şimdi 2 kuruş kenara atamayacaksam ne önemi var. İnan yüksek değil istediği kira. Ben İzmirin her ilçesinde ev baktım tayin dönemi. 10 bin bandında başlıyordu kiralar. Ki eski evlerdi çoğu
(1,097 puan) tarafından
Evet haklsn 6 su devirde fazla değil ama ben eski kiracıyım eski kiracıya 2 den 6 nasıl teklif eder birde asla orta yolu bulmak istemiyor ya insan 1 TL dahi indirmek istemez mi
(10,431 puan) tarafından
Ben de eski kiracıyım balım 1750 kiram ve 6 yapacak muhtemelen binada o seviyede kiralar. Bak ben de kiracıyım he yanlış anlama bebeğim. Az ısrar ile 5 e 5500 e düşer ki düşmese de bence gerek yok uğraşmaya. 2 den 12 isteyen gördüm ben o tam vicdansız
(1,097 puan) tarafından
Yok yanlis anlamıyorm kzuum ama şöyle bişe var %25 zam yapabilir sadece ,ben geçen gördüm kadının 2 den 7 ye yaptı ver vermeyeceksin cik ddi hapise attılar. Ev sahibini egerki hukuk bizden yana ise susmak yerine sesimizi cikarsak belkide ev sahipleri de toplu olarak bir ders alırlar düşünsene bugün 6 yapan yarın 12 ister yani aldığımız asgari ücret çocuk
-Reklam-
0 oy
(11,084 puan) tarafından
Kira sözleşmesi varsa tamam ama yoksa sorun olur
(1,097 puan) tarafından
Var kuzum
0 oy
tarafından
Kanunen %25 zam yapma hakkı var ama bir çok ev sahibi yapmıyor mesela biz 4500 ödüyoruz ev sahibimiz %25 çok az ortayı bulalım dedi bizde tamam dedik. Ama size o kadar yükseltemez.  Önceki ev sahibimle mahkemeliyiz ve gayet güzel gidiyor ya hapis cezası yada para cezası alacak.  
(1,097 puan) tarafından
Ohh alsın pislik
0 oy
(2,390 puan) tarafından
Şöyle eğer o oturdugunuz semtin kıtaları 6 bin civarındaysa ev sahibi haklı oluyormus canım artık sistem böyleymiş galiba parkta geçen böyle konuşuyorlardı 
(1,097 puan) tarafından
Ay ne saçmalık ama 2 den 6 yapamaz ki devletin bıraktığı bı zan oranı var
0 oy
(5,240 puan) tarafından
1200 du 3 bin yapti simdi 7 bin oldu çıksam heryer 10 binden aşağı değil orta yolu kış günü çocuklarım için mecbur buldum zaten bizimde evimiz olsa zaman olarak fiyat neyse onu koyup vercez onlarda haklıda işte vicdan da yok 
(1,097 puan) tarafından
Ay hiç vicdan yok ALLAH ev sahiplerini kiracılara muhtaç eylesin ama kötü ev sahiplerini
0 oy
(410 puan) tarafından
Hangi ildesin cnm ? Egerki 5 yılı doldurmadıysan sen haklısın normalde devletin belirledigi zammı yapar oturursun sözleşmen varmı oda önemli.

5 yılı doldurdgunda da emsal davası açıp çevrendeki kira fiyatını yapabiliyor ev sahibi. 

Bnce istanbuldaysan ve öyle 3.4. Senen falansa evde kabul et dedigini çünkü inan ev yok en düşük 10 bin.
(1,097 puan) tarafından
İzmirdeyz sözleşmem var kuzum 3.yilim
(410 puan) tarafından
İstanbuldan farkı yoktur heralde izmirinde. Bzmde 5. Yılımız olacaktı kira aynı senin gbi anlaşamadık ama öyle byle mahkeme fln 2 yıl daha oturırız diyorduk. Evi sattı mecbur çıktık artık. Sende 2 yıl daha normal oturursun sonra çevredeki neyse o olur cnm. Gerçekten çok zor ev bulmak taşınmak rabbim herkese kndi evinde oturmayı nasip etsin
(1,097 puan) tarafından
İnanki o kadar midem bulandiki burdan evime gitmek istiyorm bizim memlekette evimiz var 3+1 sıfır dairesi 2 yıl önce 1200 TL ye kiraya verdik zam yaptım 1500 oldu adam oturuyordu yani bizim ihtiyacımız da var ama kimseyi darlamiyoruz şimdi biz adamdan rica ettik çik biz geleceğiz die öyle yapacam çıksn gideym evime
0 oy
(697 puan) tarafından
Kaç yıllık kiracısınız 5 yıl üstü ise sorun çıkarmayın kirayı kabul edin yeni kiracıysanız sizi çıkaramaz mahkemede uzun sürer vsvsvs. Devir öyle bir devirki hem kiracı haklı hem ev sahibi. Benimde kiram 2300den 6bin oldu gıgımı çıkaramadım. Ayı getiremiyoruz artık
(1,097 puan) tarafından
3 yıl oldu bizim

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 93 göst.
15 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Melek8663 (656 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 141 göst.
24 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Fatmaaa... (61 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 235 göst.
30 Haziran 2022 Diğer kategorisinde berkin (909 puan) tarafından soruldu