0 oy
476 göst.
Diğer kategorisinde (135 puan) tarafından
Kızlar oğlumun yanığı çok büyük çaydanlığın üzerine düştü hemşire sabunla yika dedi tahriş etmeden bilemedim şimdi napsam doğru olur 

13 Cevaplar

0 oy
(966 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yanık ünitesine gidersen cok güzel tedavi yapiyorlar. Agri kesicili yara ortüsuyle kapatiyorlar daha sonrasinda da pansumana goturursun bi hafta iki hafta neyse. Eger yanik unitesi bulamazsan cocuk cerrahiye götür bence. Gecmis olsun
-Reklam-
+1 oy
(1,575 puan) tarafından
Sonucta saglık ocagındakiler  de doktor diyordunuz sımdı guvenmeyıp biz cahillere sormaya mı geldin..

tekrar diyorum acıle uzmana gıtmelıydın
(4,934 puan) tarafından
Ya cocuga eziyet ediyorlar baska bir sey degil yazik gunah sabinin ne kadar cani var zaten
(1,575 puan) tarafından
Allah akıl fikir versin ne diyelim kı
(5,232 puan) tarafından
Bu o kişi değil. Sağlık ocağı na giden çocuğun yüzü yanmıştı. Bunun popo bölümü yanmış
(135 puan) tarafından
Merak etme cahillikle alakası uzmana gittim oğlumun bacağını perişan etti herşeyi bilip bilmeden konusmayin
+1 oy
(2,565 puan) tarafından
Ne yanığı olursa olsun subsürülmez su sürülen yerin içine su dolar ve patladığında daha çok acır bu sağlık ocağı ebe veya kulaktan dolma bilgilerle olacak birşey değil canım hemen acile götürüyorsun onlar gerekli mudaheleyi yapar 
0 oy
(1,211 puan) tarafından
İlk defa duyuyorum yaa olmaz bence 
0 oy
(13,824 puan) tarafından
Oy cok gecmis olsun hic bilmyrm:(
0 oy
(625 puan) tarafından
O ne yahu ne saçma
0 oy
tarafından
Yanığı mi bilemedim ki kız daha çok yakmaz mi ay çok geçmiş olsun nasıl oldu 
0 oy
tarafından
Bence iyi bir cildiyeye götür 
0 oy
(2,457 puan) tarafından
Kızımın kafasından aşağıya dökülmüştü çaydanlık kaynak değil di şükür ki ama yine de yanıklar oluşmuştu tam 1 hafta hastane de her gun pansuman yaptılar evde yapayım dedim olmaz her gun getireceksin biz göreceğiz dediler bana açtırmadılar bile şimdi sabunla su ile yıkamak ne kadar mantıklı derisi soyulur ki
0 oy
tarafından
Silverdin yanık kremi çok iyi geliyor ,ne iz ne bir şey.kardesiminde öyle olmuştu.doktorum önerdi ona da kızgın yağ dökülmüş kullanmış felan iyi gelmisml.farkli bı doktora götürün yada canim
0 oy
(1,191 puan) tarafından
Sakın öyle bir hata yapma sadece su değebilir oda iyice kuruyunca, ayrıca cocugu yanık merkezi olan bir saglık kuruluşuna goturmelisiniz, cok geçmiş olsun 
0 oy
(410 puan) tarafından

Diğer cevap veren hanımları da okudum goturmen gerekir hastaneye yoksa daha felaket biseyle karşılaşabilirsin yanık bu şakaya gelmez bende 3. derece yandım tam bir ay yattım hastanede ordaki tedaviyle senin yapacağın tedavi bir olmaz steril ortam hijyen çok önemli mikrop kapsa daha vahim çocuk için hastanedeki alet edavat senin evde bulunuyor mu  saçmalama bence :angry:

(135 puan) tarafından
Giturdum cnm tedavisini yaptırdım cumaddan beri hastanedeyiz

İlgili sorular

+1 oy
15 cevap 522 göst.
14 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Prensimin annesi (135 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 345 göst.
11 Ağustos 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 277 göst.
26 Mart 2021 Diğer kategorisinde fatmazarif (102 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 425 göst.
23 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

378,353 soru

11,324,755 cevap

34,776 kullanıcı