0 oy
273 göst.
Diğer kategorisinde (114 puan) tarafından
Peynir zeytin sevmiyor pankek denemiştim daha önce sevmedi bi daha denemeyi düşünüyorum ama belki sever diye mısır unlu omlet yapıyorum bi onu seviyor başka bişey demeyip beğendiremedim farklı tarifleriniz var mı şimdi bide aklıma yumurtalı ekmek geldi onu denicem bakalım başka ne yapabilirim 

18 Cevaplar

0 oy
tarafından
Benim oğlumda haşlanmış yumurta, peynir, zeytin, domates bunları ayrı sevmiyor bende yaptığım tariflerin içine katıyorum. 27 aylığız şuanda. 

Kabak mücver 

Patatesli yumurta 

Patates mücver 

Pişi 

Yumurta omlet 

Patates kızartması 

Kaşarlı tost 

Pankek

Sigara böreği

Genelde bunları yapıyorum yiyiyor
(114 puan) tarafından
Sağolasın canım farklı fikirler bunlardan da deniyim
tarafından
Patates mücveri yaparken malzemenin içine kaşar katabilirsin çokta lezzetli oluyor
-Reklam-
0 oy
(3,138 puan) tarafından
Zeytin peynir poğaça birde zeytinyağına domates doğrayıp ekmek bandiriyor. Yumurta asla yemez. Mücver vs yemez. Meyve suyu yapıyorum vişne erik vs. 
0 oy
(1,275 puan) tarafından
Patatesli yumurta, krep, yağlı ballı ekmek, sebzeli mücver , kayıısı kıvamı yumurta, kaşar, böyle şeyler canım
0 oy
(261 puan) tarafından
Benimki de kahvaltı  yemiyor arada zeytin yer, domatesli yumurta, kasarli yumurta yer zorla tabi 
0 oy
(4,171 puan) tarafından
18 aylık yumurtayı omlet şeklinde yapıyorum minik parçalara ayırıp mama sandalyesine koyuyorum bazen yiyor bazen atıyor kendi yaptığım reçele hafif batırıp verince yiyo Salatalık seviyor zeytini seviyor peynir yemiyor o yüzden genelde omletine koymaya çalısıyorum o şekilde veriyorum Bi de yanına Bi meyve ekliyorum şeftali üzüm falan kahvaltısı bitince de onu veriyorum yumurtayı bazen bitirmiyo eskiden zorluyordum ağzından atıyordu şimdi yemediği zaman bırakıp zeytin falan veriyorum ama kahvaltıda her zaman öncelik yumurtasını bitirip sonra diğer çeşitleri veriyorum bizim şimdilik bu şekilde 
0 oy
(2,387 puan) tarafından
Benim kızım yumurta delisi. Haşlanmışı da tavada pişmişi de çok seviyo hatta sucuklu yumurtayı bile çok severek yiyo. Bazen kuymak yapıyorum. Bazen patatesli bişeyler yapıyorum. Birde labne sever 
0 oy
(2,301 puan) tarafından
Hiç bir şeyden kısıtlamıyorum hani şu zararlı falan diye . Her sabah bı yumurta ya haşlanmış ya kırarım ya patatesli yaparım onu yer zeytin ve kaşar delisi istediği kadar yer pekmeze ekmek banıp yer reçel salatalık domates çikolata tost kızartma menemen sucuk pankek krep yani ne yaparsam o gün bazen meyve de doğrarm yani ona özel yapmıyorum artık biz ne yiyorsak oda onları yiyor çok şükür yemesi gayet iyi 22 aylık şuan 
0 oy
(3,040 puan) tarafından
Peynir ve zeytinle alakası yok ama peyniri omlet gözleme tost krep börek  icinde yiyor.Menemen  en sevdiği, patates kızartması, yumursta ,bal ,salatalik bazen pekmez  kahvaltıda bunları yiyor alıştırdım çeşit çeşit bende yemek istemiyorum artık sade peynir zeytin ☺️
0 oy
(9,003 puan) tarafından
Benimki de iki yaşında ama çok değişik. Peynir zeytin yumurta asla yemiyo. Pankek bugün yiyo yarın yemiyo. Patates kızartması bazen yiyo bazen görünce kafasını çeviriyo. Neyi sevip sevmediğini de bilmiyorum. Daimi süt iciyo sadece onu seviyo 
0 oy
(414 puan) tarafından
Benim kiz domates delisi 1 bucuk yaşında ceri domates cubuk peynir zeytin yesil ve siyah onlari her sabah yer yumurta patates kizarmasi omlet patatesli yumurta yumurtali ekmek vs yer
0 oy
(183 puan) tarafından
Patates kızartması dan başka bişey yemez.damak tadına uygun domates salatalık arada yer.
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sadece yumurta ve domates şu anda yemek seçmeye başladı malesef 
0 oy
(409 puan) tarafından
23 aylık benmki nasıl esersebazen bskıyoruz yanaklarını doldurur bazen de hiç ağzına bişy sürmez.  Ben zorlamıyorum ablası hiç yemezdi hala da yediği şyler belirlidir yapı olarak çocuktan çocuga değişiyor 
0 oy
(2,474 puan) tarafından
19 aylık kızım kahvaltıda patetes kızartması omle yada haşlanmış yumurta helva domates salatalık zeytin yer pankek yaparim menemen bu aralar yemeye başladı salam ve sucukta yer ancak her zaman değil nadiren peynir yemiyor yumurtasını rendeliyorum kaşar peyniri o şekilde veriyorum hergun yaomasamda hamur işi yapılmış pizza poğaça sigara böreği gibi yiyecekleri de yer öyle aman aman farklı bir tarifim yok bu kadar
0 oy
tarafından

Benimkide peynir segmiyo 

Melemen yemiyo

Patates kizarmis yumurta Tost  salatalik ve domates delisi pankek bayadir yapmiyorum ama yiyodu haslanmis yumurtayi yemezdi bu aralar yapamazsin yiyemezsin ben yigcem diyince inadına yiyo gecen bir butun yumurtayi isira isira yedi simdi bir iki parca yiyo
0 oy
(9,001 puan) tarafından
Bu aralar tost seviyor :)
0 oy
(3,895 puan) tarafından
İki yaşında ki çocuk her şeyi yer kısıtlamayın. :))))
0 oy
(1,057 puan) tarafından
2 yas degil ama 14 ayligiz omlet yapiyorum kasarli beyaz peynirli yumurta bazen biberli omlet, domates rendeleyip icine minik biberler ekleyip yumurta ile bebek menemenj yapiyorum, pankek, bazen sogara boregi, salatalik, tahin pekmez bazen yiyor bazen yemiyor bu saydiklarimi

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 95 göst.
25 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 87 göst.
29 Ocak 2024 Aile kategorisinde Meleniko (698 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 124 göst.
23 Aralık 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Aysegul&20 (3,445 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 262 göst.
27 Aralık 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

381,379 soru

11,417,859 cevap

34,972 kullanıcı

...