0 oy
87 göst.
Diğer kategorisinde (2,372 puan) tarafından

Ya kızlar 25 yaşındayım. Büyük oğlum 5 küçük de 2.5 yaşında. Küçük oğlumu doğurduktan sonra bende sürekli bir halsizlik yorgunluk var. Elim kolum kalkmıyor. Tahlil verdim temiz çıktı. 

Sabah uyanır uyanmaz canım sekerli birşeyler istiyor. Bir de her zaman kahvaltıdan sonra bir yorgunluk çöküyor uyumak istiyorum. Ki uyuyorum da. Gece 8-9 saat uyuyorum yani çoğu zaman. 

Ne yapmam lazım ne kullanmam lazım? Dinç dinamik olmak istiyorum. Supradayn falan var enerji veren ilaçlar onlardan kullansam faydası olur mu? Bir de her ay adetim 10 gün geç oluyor. Yeni evliyken 60 kg idim. Büyük oğlumu 85 ile doğurdum. Küçük oğlumu da 95 ile doğurdum. Şuan hala 95 im. Kilo da veremiyorum. Sürekli yemek yemek istiyorum. Anlamadım ya.. tahlillerim de temiz çıkıyor. 

Başına böyle gelen var mi? Nasıl tedavi oldunuz?

5 Cevaplar

0 oy
(2,372 puan) tarafından

En İyi Cevap

Bilenler yok mu?:ermm:

-Reklam-
0 oy
(9,626 puan) tarafından

Bende böyleydim sürekli uyku hali olurdu evin tüm işini dip köşe 1 saatte yapmışım gibi halsiz olurdum bende tahlil verdim değerlerim normalinden de iyi çıktı doktora dedim ki değerlerim normalse ben niye böyleyim dedim hatırım kirilmasın diye 5 tane iğne yazdı :D b12 için iğne vermisti bide pharmaton kullanabilirsin dedi kullandım etkisini baya gördüm tavsiye ederim 

(2,372 puan) tarafından
Ayyy inşallah yaa :( B12 yi iğne yerine hap olarak kullansam olur mu ki? İğneden çok korkuyorum. Sezeryan doğum sonrası ağrı kesici bile yaptırmadım po.podan. ;D o ağrıyı çektim yine yaptırmadım.
(9,626 puan) tarafından
Normalde b12 baya düşük olunca günlük 1 tane yani 5 gün sonr haftada 1 kere 5 tane daha sonra ayda 1 kere 5 tane olmak üzere 15 iğne yazılır ama ben  doktora zorla yazdırdığım için bana haftada 1 tane olmak üzere 5 tane iğne yazdı yani durumum kötü değildi o kadar  :D  hap olarak tabiki kullanabilirsin benexol diye b12 ilacı var tabi belki doktor sana farklı yazabilir ben ondanda kullandım ama buda bi gerçek iğneler daha hızlı etkili oluyo ama değerlerin temizmis iğne yerine hap kullanabilirsin :) :)
(2,372 puan) tarafından
Teşekkür ederim kuzum :) dua et bende iyileşim ❤️ benim de dualarım seninle
(9,626 puan) tarafından
Kurban olurum ya teşekkür ederim canım benim  ❤️❤️❤️❤️

Öyle de deme ya sonuçta hastalıklı değilsin bise değilsin sadece halsizlik var oda belki dönemseldir havalar da sıcak belki ondan bunalmissindir bu havalar da uyku halsizlik bitkinlik yapar bende sürekli ne tarafa bayılsam diye bakıyorum  :D :D iyi olursun inşallah stres yapma herseyin temiz çıkmış çok şükür ❤️
0 oy
(64 puan) tarafından
Troidlerine baktir canım bende aynı şekilde 30 kilo aldım hamilelikte veremiyorum 
(2,372 puan) tarafından
Yok kuzu valla :( yeni olduysa bilemem . Neyse haftaya bir tahlil verim sağlık ocağında
(64 puan) tarafından
Bi şekerini olctur derim canım bende kilo aldıktan sonra seker problemi çıktı tatlı bisiler yiyince elim ayağım tutmuyor halsizletiyor
(2,372 puan) tarafından
Evet evet aynen öyle oluyor.
(64 puan) tarafından
Tamam canım büyük ihtimalle ondandir Rabbım sifani verir insalah
(2,372 puan) tarafından
Amin amin inşallah
0 oy
(1,138 puan) tarafından
Tahlillerin temiz yani vitaminler iyi,şeker kolesterol normal.bu şekildeyse o zaman iştahla ilgili bir durumdur yeme istegin.ama halsizlik yorgunluk bilemedim.boyun kaç bilmiyorum ama kilo da insanı etkiliyor.benim de 13 kilo falan fazlam var boyuma gore ama vitaminler kan vs düşük benim ondan dolayı halsiz yorgunum 
(2,372 puan) tarafından
Boyum 1.80 kuzu. Boyda sıkıntı yok da bilemedim ya. :( kız gör halimi acirsin vallahi. O cocukstim ile pek ilgilenemiyorum. Kış oluyor diyorum ki şu yaz gelsin askılı şort ile temizlik yapacam diyorum. Havalar soğuk ondan elim kolum kalkmıyor diyorum. Sonra yaz oluyor tam tersini diyorum :(
(1,138 puan) tarafından
Boyun varmış baya masallah.
Ama bir 15 kilo normal olarak vermen gerekir senin de benim gibi
Valla halsizlik yorgunluk altında mutlaka birşey vardır.herhangi bir yerinde ağrı ya da başka şikayetin var mı
(2,372 puan) tarafından
Yoo. Bazen baş ağrım oluyor ama pek takmıyorum aslında. Kız dahiliyeye de gittim pek bişe çıkmadı. Maddi imkan olmadığından devlete gittim. O da kendi çocuğu gibi bakmazlar yani. Bilemiyorum napacam
0 oy
(3,888 puan) tarafından
Bende böyle hep halsiz ve yorgunum ama bende vitamin eksikliği var bu seferde duzelmezse damardan verelim dedi dr. 

kilom normal ve tatlı istemiyor canım kahvaltıda yapamam zaten ben normalde de
(2,372 puan) tarafından
Hmm anladım cnm valla bilemiyorum ki işte bende:(
(3,888 puan) tarafından
Kiloda yorgunluk yapabilir spor yapsan birazda kilo versen düzeirsin belki
(2,372 puan) tarafından
Ah ayağa kalkabilsem sorun orada işte :)

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 96 göst.
30 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Cunozoranne (86 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 108 göst.
26 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 59 göst.
23 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Hillll (606 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 306 göst.
25 Ağustos 2021 Aile kategorisinde Urvetul55 (65 puan) tarafından soruldu

378,451 soru

11,328,084 cevap

34,783 kullanıcı