+1 oy
657 göst.
Aile kategorisinde tarafından
düzenlendi

17aylık ikinci de olsa diyorum bazen oynarlar mı yoksa birbirlerini mi döverler bilmiyorum ama bi istek de var olmasına da tek korkum ilk doğum çok zor oldu sancı çekme sürem epey uzun sürdü yine öyle olursa diye korkuyorum bilemedim çok kararsızım sizin bebekleriniz arasında ne kadar zaman var

Çok cevap gelmiş cevap veremediğim arkadaşlar kusura bakmayın :) <3

41 Cevaplar

0 oy
(4,759 puan) tarafından
benim 2 kızım var biri 4 diğeri 2 yaşında gayet iyi anlaşıyor birlikte oynuyorlar çok seviyorlar birbirlerini hiç sıkılmadan bana bulaşmadan hemde benim ilk kızım bir buçuk yaşındayken hamile kaldım diğerine insanın gözü korkar ama bir yandan da güzel canım 
-Reklam-
0 oy
(119,461 puan) tarafından
yapda gor ebeni buz yaptik gorduk sende gor bizden daha fazla uyumaya rahat etmeye hakkinda yok yap bence
0 oy
tarafından
Ben çocuğu çıkaramıyorum dışarısı pek tekin değil kışın soğuk yazın sıcak diye çıkarmıyorum eşim sabah akşam çalışıyor. Evim zaten ufak zavalla çocuk evin içinde dön dur oyuncak falan da ilgisini çekmez oldu. Mecbur telefon vermeye başladım tabiki bu da çözüm değil evet zorlanacam ama en azından bir kardeşi olsun arkadasi evin içinde olsun dedim. Hamileyim şu an 2 buçuk aylık olduk. Aralarında iki buçuk yaş olacak. Belki bir yılım çöp olacak ama en azından bir kardeşi olacak bir buyuyecekler. Dünya hali anne babaya birşey olsa dünyada bir başına kalmaz kardeş çalacağı bir kapı olacak ona 
0 oy
(1,945 puan) tarafından
Üst üste çocuk olunca hem çocuklara hem anneye zor oluyor. Benim bi eltimin 4 diğerinin 3 çocuğu var hepsi de üst üste. Çok zor 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Bede istiyorum ikinciyi beraber oynarlar diye 
0 oy
(1,170 puan) tarafından
Kızım kasımda 2 yaşında olacak inşallah. Ben daha hazır hissetmiyorum hem kendim o doğum ve hamilelik sürecini unutamıyorum çok zordu hem de kızıma olan ilgi bölünsün istemiyorum şu an
0 oy
tarafından

Sen ağrıyı sanciyi geç bir kenara birakda.uyksuuz geceler baş ağrıları,ayakta zor durma evden çıkamama :)ne bilim anmam böyle devirde çocuk büyütmek Zor ya 

0 oy
tarafından
3 yaşında kızım hala cesaretim yok 
0 oy
(3,100 puan) tarafından
23 aylık olcak 2 güne bende 2 aydır istiyorum henüz olmadı 

Bence 2.5 3 yaş ara ideal 2 bana az gibi geliyor burda daha dün biri post açmişti 2 yaş ve 1 aylık bebekle kafayi yedim diye. Destekçin yoksa çok zor olur. Birde hemen hamile kalıyor musun evet ise bekle daha derim yoksa birkaç ay sürüyor diyorsan 3 4 ay geçsin öyle düşünürsün
0 oy
(4,171 puan) tarafından
28 şubat doğumlu benimki de seninkiiyle aynı sayılır 2. Ye asla cesaretim yok benim daha çok küçükler bence ilkin kolay mı ondan mı bu cesaret ☺️
0 oy
(7,376 puan) tarafından
Şuan 3 ay sonra 3 yaşına girecek spirali çıkardım gerisi hayırlısı 
0 oy
(6,429 puan) tarafından
Banada arada ikinci çocuk düşüncesi geliyor sonra hemen saçmalama diyorum ne zorluklar çektin artık çalışma zamanı gezme eğlenme zamanı... 
0 oy
tarafından

Arkadaşımın çocukları arasında tam 2 yaş var, anne de babada ne uyku ne psikoloji kaldı çok kötü durumdalar psikolojik olarak. O yüzden bence nooo :woot: 

0 oy
(44,744 puan) tarafından

Benim için büyük cesaret :Dbenimkiler arasında 4 yaş var valla rahat büyüttüm simdi kızım 8 olcak Ekim'de oglumda ocakta 4 yaşında olcak  

0 oy
(544 puan) tarafından
Benimkilerin arası 3 yaş 2 ay.İkisi de kız bence çok güzel yaş arası 2.5 yaş olsa daha iyi olurdu bana göre şuan biri 11 aylık diğeri 4 yaş daha oynamaya başlamadılar ama baya vakit geçiriyor ilki karfeşiyle diğer türlü sürekli anne anne peşimdeydi baya vakit geçiriyorşar tabi zorlukları da var ikisini aynı anda uyutamıyprsun ilki kıskanıyor filan ama zamanla oturuyor düzen bence iki çoçuk ideal tek yalnız olup sana sarıyor yaş farkı da 2.5 yaş olmalı en azından ilki bezi sütü bırakmalı yemek yiyebilmeli benim kızım yapıyordu o yönlerden zorlanmadım
0 oy
(301 puan) tarafından
17 aylık zor tabi karar sizin en azından tuvalete alistirsaniz benimkiler biri 7 buçuk biri 4 yaş şuan çok iyi anlaşıyorlar oyun oynuyorlar arkadaş gibiler büyük anneme falan gitse 1 gün kalsa küçüğü ablasını istiyor yani ben ikisinden de çok memnunum arada birbirlerini şikayet ediyorlar tabi o da çok nolmal benim küçük doğduğunda büyük onunla çok ilgileniyordu gulduruyor onunde duruyordu şimdide bana çok faydası oluyor bı resim yapsa kardeşine gösteriyor 
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Kız çocuğun çok mu uslu? Bnmki 26 aylık delirmeme ramak kaldı.:))))?
0 oy
(1,271 puan) tarafından
Benim oglumda 17 aylik bizde ikinciyi istiyoruz 7 aydir korunmuyoruz hala olmuyor demekki zamanini bekliyor keske ha diyince olsa
0 oy
(461 puan) tarafından
Ya çok yaş farkı olmalı yada az :) 2 yaş 9 ay var kızlarımın aralarında büyüğü çok hareketli küçüğü de öyle ama büyüğü dikkatsiz biraz hiperaktif sürekli kardeşini iti kakiyor cigirtiyor çocuğa konuşmayı bile öğretmek için cabalayamiyorum hiç durduklari yok korkutup kaçırıyor neler neler 
0 oy
(2,387 puan) tarafından

Ortancamla küçüğüm arasında 16 ay var çok güzel oynuyorlar.

Her doğum aynı olmuyo benim ilki çok kolaydı ikinci ve üçüncü zordu 

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 333 göst.
31 Aralık 2022 Aile kategorisinde Annelikguzel (1,618 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 533 göst.
11 Ekim 2021 Aile kategorisinde Akglece (17 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 109 göst.
19 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Selo De Bana (25,224 puan) tarafından soruldu
0 oy