+3 oy
251 göst.
Diğer kategorisinde (7 puan) tarafından
Ne zaman İslam'dan uzaklaştım mutsuzluk peşimi bırakmadı evliliğim kötü surekli ağlıyorum yalnızım hiç kimsem kalmadı hiç halim yok hiç bişey yapmak istemiyorum. Bunu farkettim. İslam'a daha yakın olmak istiyorum ama sanki hep bir engel var. Bazen göğe bakıp ağlıyorum bilmiyorum. Bunu nedense buraya yazmak istedim belki burda birinin yazdığı iki güzel laf beni daha mutlu edecektir Rabbim dinden uzaklaştırmasın elimden geleni yapacağım artık dinime daha yakın olacağım Allah'ın izniyle belki sınavlar kolayca geçer böylelikle 

8 Cevaplar

+1 oy
(4,216 puan) tarafından
İslam dini tamamen insanin daha güzel bir hayat yasamasi için var dine uydugumuz zaman gereksiz kaygılar boş kavgalar dargınlıklar dünya mali herşey bir köşede kalıyor kıldığın iki rekat namaz seni rabbinin huzuruna götürüyor gerçekten inasanin maneviyati iyi oldukça kendi de iyi oluyor rabbim bizleri kendine layik kullar kabul etsin inşallah
(7 puan) tarafından
Amin ben uzak oldu olalı ne neşem var ne mutluluğum yalan dünyaya kapıldık gidiyoruz
-Reklam-
+1 oy
(762 puan) tarafından
Benimde öyle bazen sıkıntılar oluyurdu ama bir ayette okudum namazda kimle konistugunuzu bilseydiniz doyi namazdan kalkmazdinz namaz kıl dua et Allah işimi rast getir de  Allah diyoki benden birşey isticeksiniz gönülden isteyin paşa gibi değil obaa yalvararak ondan muhtaç olduğunu dile getirerek işte eşimle çok sıkıntı yaşadım bazen nebde doyirdum Allah beni gormuyor namaz kilmicam çok şükür eskisi gibi değiliz sende öyle Allah dua et yalvar naamaz kıl rabim yardım edermiş acıyan kulluna
0 oy
(2,762 puan) tarafından
Canım bende senin gibi oldum bir ara. Dünyaya o kadar daldım ki hiçbir şeyden zevk almadım. Sonra Rabia kendine gel dememle ilk once tesettürümü düzelttim. Sonra bu tesettüre uygun yaşamak istedim. Şu dünyada alalh adina yaptığım tek şey namaz dedim. Onu da farzından kiliyordum sunnetleri oturttum. İki şöyle Allah deyince kalbim kendi kendine atmaya başladı. Sonra ahlakimi düzeltmek adına şimdide kitaplar okuyorum. Hata nasıl hata getiriyorsa doğru da doğruyu getiriyor. Bir yerden başla mutlaka. Rabbim zamanla sevgisini içimize katıyor. Şükret ki Rabbim senden vazgeçmemiş. Ondan kopunca hayatını zorlastirmis geri ona dön diye. Rabbim bizden hiç vazgecmiyor. Biz ondan vazgeçiyoruz maalesef
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Hayatımız Allahın istedikleriyle çevrili olmazsa mutsuz olmaya kaybetmeye mahkumuz engel olarak gördüğün her ne varsa ya nefisten ya şeytandandır namaz kılarak onları asmaya çalış 
0 oy
(11 puan) tarafından
Kuzum benim aynı durumdayım şu an evliliğim çok kötü durumda boşanmayi da geçtim eşimi ve çocuklarımı bırakıp gidiyorum bunu birkaç hocaya danıştım üstüne okunmuş dediler büyü var dediler büyü evin içinden çıktı ama ben hala düzelmedim aynıyım bunun icin günde bin tane la havle vela kuvvete illa billahil aliyyil azim çekiyorum evin her köşesini sirekli suyla sil ve evinde  40 gün boyunca bakara suresini internetten açarak sesli şekilde sonuna kadar dinle ve eşinle aranin düzelmesi için muhabbet duası var onu da günde üç kere oku eşinle aranin düzelmesi için bu kendin içinde bı Bardak suya 7 Fatiha oku ve o suyu kıbleye doğru dönüp iç Allah'ın izniyle şifa bulursun bol bol kuran oku namaz kıl dua et içindeki sesin seni esir almasına izin verme ben kaybettim ama sen kazanabilirsin rabbim ruhuna bedenine şifa versin
0 oy
(3,658 puan) tarafından
Bende hayatım boyunca çok kötü şeyler yaşadım namazımı hic aksatmadım bu süreçte ama bazen neden dualarım kabul olmuyor neden böyle oluyor neden her kötü şey beni buluyor artık namaz kilmiycm dua etmiycm diye isyan ediyorum ama hemen geçiyor çok şükür isyan ettiğime kalıyorum keşke biraz sabırlı olup tevekkül edebilsk 
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Allah'ı anmayan kalp çürür kararir Rabbım kalplerimize ferahlık versin imanımızı çoğaltsin inşallah 
tarafından
Bunu sen mi diyorsun ? :)))
(13,887 puan) tarafından
He ben diyom niye şaşırıyon shjsjshs
tarafından
Evt hocam şaşırdım sjsjjsjs
0 oy
(887 puan) tarafından

:((( bende namaza başlıyorum şeytan peşimi bırakmıyor rüyalarımda namazda heryerde peşimde odaklanamıyorum çok istiyorum dini bütün olmak hiçbir namazı kacırmamak hüşu içinde kılmak kuran okumak vs ama tutturamıyorum boş vaktimi islamla dolduramıyorum birtürlü çok üzülüyorum namaza başlamıştım 3 gündü 2 gün üst üste rüya gördüm bıraktım yine :’(( vicdanım sızlıyor 

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 345 göst.
16 Ocak 2023 Diğer kategorisinde Happymommy (1,893 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 1,565 göst.
6 Aralık 2022 Diğer kategorisinde Meriyadairem& (1,403 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 302 göst.
11 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde Prensimin annesi (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 444 göst.
24 Nisan 2023 Diğer kategorisinde Sevgi guzel (92 puan) tarafından soruldu

380,248 soru

11,384,488 cevap

34,884 kullanıcı

...