0 oy
232 göst.
Diğer kategorisinde (86 puan) tarafından
5 ay geçti ilk defa gideceğiz ne götürülmesi lazım 

13 Cevaplar

0 oy
(1,231 puan) tarafından
Çay ve şeker getirilir bizde 
(86 puan) tarafından
5 ay geçti ama
-Reklam-
0 oy
(732 puan) tarafından
O yakınlığa göre değişir bence. Meyve suyu bisküvi veya çay ve şeker 
(86 puan) tarafından
Eşimin abisi
(732 puan) tarafından
Başınız sağolsun meyve suyu olmaz bence yağ çay ekmek alsanız daha iyi olur sanki
(86 puan) tarafından
Sağol sb
tarafından
Eşinin abisine meyvesuyu mu olur kiz
(86 puan) tarafından
Bilmiyorum ki
0 oy
(2,148 puan) tarafından
Artık cenaze evi olmaktan çıkmış canım orası ama çay şeker götürülür ki ilk zamanlar gelen giden çok olduğu için en çok gidende onlar.
(86 puan) tarafından
Anladım teşekkür ediyorum
0 oy
(117 puan) tarafından
5 ay geçmiş yoksa çay şeker vs götürülür bizde. Şu durumda bizimkiler yardıma ihtiyaç duyuyorlarsa para verirler yani Allah gençlerden uzak etsin ama genç biriyse aileye destek amaçlı . Bunun dışında bence bir şeye gerek duyulmaz ama yine de sen bilirsin 
(86 puan) tarafından
Anladım teşekkür ederim yaşları büyük ailenin 2 çocuğu vefat etti hala bilmiyorum ne götüreyim
(117 puan) tarafından
Allah rahmet eylesin inşallah istersen hayır olsun diye kek vs al dağıtırlar öyle düşündüm ama o kadar fark ediyor ki yöreden yöreye doğru olur mu bilemedim
(86 puan) tarafından
Bende bilemedim ne alsam ya
0 oy
(3,640 puan) tarafından
Çay şeker tavuk tarzı şeyler gider bizde
(86 puan) tarafından
Yeniyken
(3,640 puan) tarafından
Bende yenisi eskisi yok diye düşünüyorum yeniyken eğer çok yakınsa yemek götürülür bizde
0 oy
(381 puan) tarafından
5 ay geçmiş hiçbir şey yakinlik derecenizde pek yok galiba götüremez şuan yani
(86 puan) tarafından
Eşimin abisi ama yeni geldiler
(381 puan) tarafından
Meyve falan götürün bence cenaze artık geçmiş yani çay şeker tavuk biraz garip olur meyve kola falan alabilirsiniz
(86 puan) tarafından
Teşekkür ederim
0 oy
(1,892 puan) tarafından
İhtiyacı olacak şeyler götür. Etiketli gömlek pantolon bir çift ayakkabı bir çift terlik ama ayakkabı bağcıksız olacak. Şampuan sabun lif giyilmemiş iç çamaşırı bir de alırlar mı emin değilim ama çekirdek cicibebe vs gibi atıştırmalık şeyler götürebilirsiniz.
(1,892 puan) tarafından
Ay ben cezaevi diye okudum tövbe estağfurullah neyse canım çay şeker gider genelde kaç ay geçtiği fark etmez
tarafından
Bende diyorum ayakkabı terlik ne alaka☺️☺️☺️
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Çay şeker yada gül suyu lokum götürülür kuran okunduktan sonra ölenin hayrına dağıtılır 
0 oy
(98 puan) tarafından
En mantıklı olanı bizde ilk zaman öldüğünde şeker yağ getirilir sizin beş ay olmuş . Çay şeker almak daha makul olur bu süreçte . Araya giren zamandan ötürü bisküvi  içecek bisey alabilirsin
0 oy
tarafından
Çay şeker gider bizde
0 oy
(3,006 puan) tarafından
Cenaze için gidiyorsak aradan gece süre önemli değil çay şeker gider bizde.
0 oy
(48,671 puan) tarafından
benim babannemde butun tavuktan erzaga kadar herşey getirmislerdi
0 oy
(1,016 puan) tarafından
İlk başta yemek yada kahvaltı erzagi götürülür.Ama 5 ay sonra ne götürülür bilemedim.Normal oturmaya gitmek gibi olmuş aradan çok zaman geçmiş.Size ikram.edebilecekleri bişe götürebilirsiniz hazırlık yapmalarını beklemiş gibi olmamak için...

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 247 göst.
2 Mart 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Emmarose (261 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 263 göst.
5 Kasım 2022 Diğer kategorisinde Prensannesizey (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 221 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde 1tirtil1cicekannesi (1,248 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 770 göst.
24 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Demetttt (22 puan) tarafından soruldu

379,750 soru

11,368,262 cevap

34,850 kullanıcı

...