0 oy
382 göst.
Diğer kategorisinde (1,187 puan) tarafından
Kaynanam doğurduktan sonra bizde kal istersen dedi şimdi kap kaçak dolap eşyaların yerini bilmiyorum falan diye dedim kendi evim kadar rahat edemem burda biraz bozulur gibi olduda yapacak bisey yok siz olsanız kalır miydiniz 

28 Cevaplar

+4 oy
(119,224 puan) tarafından
istersen melek huri olsun lohusa bi kadinun en son gormek istiyce sey kaynanadir 
(1,187 puan) tarafından
Sevgi meleği de kendisi bende bunalıyorum fazla sevgiden
(2,448 puan) tarafından
Heheh doğru
-Reklam-
+1 oy
(13,824 puan) tarafından
Yani kendi evinde daha rahat edersin  anlassan bile bir yere gidince evini ariyor insan bilemedim
(1,187 puan) tarafından
Kayinpederin yanında falan rahat  rahat gezemem ağrı sızı olacak dedim sen bana gel
+1 oy
(379 puan) tarafından
Aram ne kadar da iyi olursa olsun asla kalmam 
(1,187 puan) tarafından
En iyisi insanın kendi evi
0 oy
(12,565 puan) tarafından
Kizımda kırk gün kaldım çok rahat ettim
(1,187 puan) tarafından
Gelip bakmaya çok hevesli kırmak istemiyorum ama kendi evimde daha rahat ederim dedim
(990 puan) tarafından
Kır canım sonra kafanı kırarsın
(1,187 puan) tarafından
Evet en iyisi 3 4 günlüğüne bana gelmesi zaten annemde yanımda olacak
(12,565 puan) tarafından
Herkesin aile içi ilişkileri farkli tabi benim annem ülkemde kaynanama taburcu oldum dikişli normal doğum yaptım iyi olmama rağmen yerimden kaldırmadılar iki ay yatağa kadar yemek taşıdılar. İlk bebek hiç tecrübem yoktu giydırmeye korkuyordum her gün yıkadı bebeğe ayrı bana ayrı baktı o yüzden çok rahat ettim. Yine hamileyim ısrar ediyor bu sefer de kal diye
Ama kaynananızı sız iyi tanırsınız evımde daha rahatım derseniz o gelmesi daha doğru olur
(1,187 puan) tarafından
Kayinpeder falan evde olacak pijama ile gezemeyecem sudyensiz evde duramam falan diye kendi evim dedim
0 oy
(8,021 puan) tarafından
Yok kalmam herkesin kendi evi zaten kaynanam hiç yanımda kalmadı kendi annem de 3. Gün evine gitti hep tektim sanırım en iyisi tek olmak 
(1,187 puan) tarafından
Benimki meraklı bakmaya da
(8,021 puan) tarafından
O zaman kendi gelsin canım sen gitme
(1,187 puan) tarafından
Evet öyle düşünüyorum oğlunun evi sonuçta gelsin bende dursun
0 oy
(1,292 puan) tarafından
İnsan evinden başka yerde rahat edemez kalmak da istemez. Ben kendi annemde bile kalmak istemedim 
(1,187 puan) tarafından
Annemde demisti ama onada dedim rahat edemeyiz sizde bizde dedim annem de benim evime gelecek artık kaynanada benim eve
0 oy
(12,903 puan) tarafından
Ben kalmazdım o kadar yakın değiliz zaten fiziksel olarakta duygusal olarakta ama olmakta kalmazdım insan kendi evinden başka yerde rahat edemiyor kendi konfor alanımdan çıkmayı sevmiyorum ben banyo tuvalet istediğim gibi rahat rahat girip çıkmalıyım istediğim gibi giymeliyim rahatım önemli 
(1,187 puan) tarafından
Ay evet bende öyle düşünüyorum
(12,903 puan) tarafından
Bir de şöyle bir şey var inşallah yaşamazsın ama bazı kaynanalar çocuğu o doğurmuş gibi davranıyor lohusa bunalımına girmeler en iyi anne benim diye sürekli bebek söyle bakılır emzirilir eğitimi vermeye çalışıyorlar süt azdı çoktu doyuyordu doymuyordu muhabbeti ile taze anneye cinnet geçirttiriyorlar
(1,187 puan) tarafından
Kapıdan dışarı... eşimin annesi falan dinlemem öyle şeyde
0 oy
(1,446 puan) tarafından
Kalmadım kalmamda insam doğum sonra çok değişik duygular içinde oluyo en rahat ettiği yeri evi sende kalma o sende kalcaksada öğrenir herseyin yerini kendı düzenini bozma
(1,187 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm şimdi bütün eşyalar buraya yigilcak falan
0 oy
(2,448 puan) tarafından

Sen evinde daha rahat olacağın için o gelse daha iyi olur ama o da kendine göre haklı. Yinede dolap düzenini 1 günde öğrenir nolcak, yeterki gönlü olsun ;)

(1,187 puan) tarafından
Mutfagim küçük zaten öyle bi teklifte bulundu ama düşününce kendi evim yatağım daha iyi dedim
(2,448 puan) tarafından
Kesinlikle.Allah yardımcın olsun canım
(1,187 puan) tarafından
Amiin teşekkür ederom
0 oy
(301 puan) tarafından
Bende doğumda kayın validemde kalıyorum ilk hafta toparlanana kadar o bakıyor bu hamilelikte de onda kalırım diye düşünüyorum aram iyi benim ev asansör yok son kat dikişli çıkamam diye kendi evimi düşünmüyorum 
(1,187 puan) tarafından
Kendi evim orta kat benim eve gelmesi daha uygun gibi
0 oy
tarafından
Aramız iyiydi kaldım kalmaz olaydım iyi olmamıza rağmen 2.dogumda kimseyi almam yanıma 
(1,187 puan) tarafından
İyiyken kötü olmaya gerek yok yani... :(
0 oy
(1,892 puan) tarafından
Kap kacağı sen napcan doğumdan sonra sen yatıcan o sana bakıcak yemeği kalkıp sen yapmayacaksın ki ayrıca hiç mi bir gün bir yemek yapmadın bir misafir ağırlamadın nasıl yerini bilmiyorsun
(1,187 puan) tarafından
Sürekli Sürekli ben geliyorum ona o bana pek gelmez kendisi çağırır hep
(1,892 puan) tarafından
Zaten sen orda kalacakmışsın aranız iyiyse bakar sana
(1,187 puan) tarafından
Banada bakar bebegede bakar anam gelecek onada bakar ama ben kendi evimden başka yerde rahat edemem galiba kayinpeder yanında pijamayla falan lohusasin zor olur gibime geliyor
(1,892 puan) tarafından
Ben ayrı odayı kendime ayarlanmıştım kayınbabam evdeyken ordan çıkmadım hiç ta ki pijamalardan çıkacak kadar kendimi toparladım ondan sonra bir 20 gün daha kaldım lohusam bitti öyle geldim evime üstelik aramız o kadar iyi değildi doğru düzgün de bakmadı ama annem devamlı gelemezdi eşim de çalışıyordu tek kalmamak için mecburen kaldım yanında
(1,187 puan) tarafından
Tek kalmak benim için pek sorun değil ama eşim tek kalmamı istemiyor ya yoksa1 hafta durup gitsinler yalniz kalalım bebekle
0 oy
(12,943 puan) tarafından
2 doğumumun da kaldım hem annem de hem kavalidem de rahat ettim iş güç yemek derdi yok sadece çocuklarımla ilgilendim 
(1,187 puan) tarafından
Benim kayinvalidemde çok iyi bakar ama kendi rahatligim açısından onda kalmayı bilemedim yatakta yatmak yerine koltukta uyumak falan
(12,943 puan) tarafından
İlk doğum da yatakodada  yattım 2 doğum da bende koltukta yattım daha geniş ve rahat olduğu için
0 oy
(78 puan) tarafından
Ben kalırdım çünkü bebeğe tek bakmak çok zor . Süt olması için hep yemek lazım bebekle yemek yapmak zor. Süt olmayınca çocuk aç kalıyor sarılık oluyor. Aram iyiyse kaynanam da iyiyse kalırdım . Benim kaynanam geldi 10 gün kaldı gidince çok zorlandım. Yemek yapıyordu bebeği sabah alıyordu bakıyordu ben uyuyordm. Gündüz gene öyle arada sen uyu ben bakarım diyordu. Bir de deneyimli çocuğu hemen uyutuyordu oğlum da huzurluydu. Eltim de aynı hafta doğum yaptı diye onun yanına da gitti yoksa daha fazla kalırdı.
(1,187 puan) tarafından
Kendi annemde benim evime gelecek o yüzden bilemedim
(78 puan) tarafından
Konuş onlarla .Olmadı annen gelsin o gittikten sonra kaynanan gelsin ya da sen git. İnan tek bakmak zor hiç dinlenemiyorsun. Sen bakma insanlara sen de iyiysen kaynana da iyiyse neden yardım etmesin hem onun da torunu gelsin baksn sevsin .insanlar neden böyle kaynana düşmanı olmuş anlamış değilim.
(1,187 puan) tarafından
Kaynanam çok iyi benim banada bakar anneme de bakar bebeğe de bakar ama kayinpeder falan olacak orda pijama ile falan durmayacağım yatak yerine koltukta falan yatacam konfor 0 olacak o yüzden diyorum gelsin benim evime nasıl istiyorsa öyle baksın bebeğe
(78 puan) tarafından
Mantıklı
0 oy
(4,431 puan) tarafından
O gelsin kayınpeder falan lahusa halde zor olur
(1,187 puan) tarafından
Ah evet bide o var pijama ile falan gezemem
(4,431 puan) tarafından
Aynen öyle bacım zor olur yani hep odanda durmak zorunda kalırsın öyle zaten ilkzaman devamli süt vermen lazım
0 oy
(2,705 puan) tarafından

Ne nerde ogrenir canim evin lebi derya değildir heralde :) ben de sevgili kayinvalidemi severim ama kalmam. Evim de evim

(1,187 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum oğlunun evi sonuçta arar bulur
0 oy
(1,995 puan) tarafından
Ne kadar iyi olursak olalım kendi anneme gitmedim. En iyisi insanın kendi evi. Ne olursa olsun 
(1,187 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum çok istekli gelip yardımcı olmaya kendi evimde kalacam dedim
(1,995 puan) tarafından
Benimki de melek gibidir sağ olsun geldi 1 hafta kaldı. Ama gitmedim yani. Annem de gel ben bakarım sana dedi yok dedim evime alışayım. En iyisi evine alışmak
(1,187 puan) tarafından
Annemde evime gelecek zaten ki kendi anneme daha çok nazım geçiyor kalmak istesem.onda kalırım dedim onada rahat oluncaksa anamın evinde daha rahat ederim diye en iyisi kendi evim dedim
(1,995 puan) tarafından
İyi yapmışsın canım evin en güzeli daha rahat oluyosun gerçekten
(1,187 puan) tarafından
En azindan yemege kayinpederde gelir giderse bizim hanım burda diye kapatırım kapımı rahat rahat yatarım
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben kendi anamda bir gece zor kalıyorum hatta şimdi eşimi aradım gelip alçak kaynanamda hiç kalamam
(1,187 puan) tarafından
Annemde öyle bi rahatım ki evleneli 1 yıl olacak kalıp dönerken hala gözleri dolar gidiyor diye
(1,250 puan) tarafından
Yok bacım ben illaki evime gitcem evimden başka yerde rahat edemiyorum
0 oy
tarafından
Kalmazdim. Allah dusurmesin
(1,187 puan) tarafından
Bi işin ucundan tutan biri iyi olur galiba ya 3 4 günlüğüne
tarafından
Aman inan herkesin kendi evi en rahat yer.
Benim doğumum Ramazan'in başina denk geldi. Kardeşlerim falan olduğu için onlara yemek yapacak kimse olmadığı için annem bana gelemedi. Ben mecbur eşimle gidip annemgilde kaldım ama o kdrr evimi ozledimki.
İkinci doğumumda asla gitmiycem
0 oy
(3,823 puan) tarafından
Ne kal ne kaldır :D
(1,187 puan) tarafından
Bütün kaynanalar kötü değildir wldjdjdbds
(3,823 puan) tarafından
Lohusa lıkta iyisi de kötü oluyo :D

İlgili sorular

0 oy
35 cevap 864 göst.
0 oy