0 oy
81 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (15 puan) tarafından
Peyniri yediniz mi bazıları hamilelikte şu peynir bu peynir yenmez diyo kafam. Karıştı çok 

7 Cevaplar

0 oy
(12,512 puan) tarafından
Sadece kaşar peyniri yedim ha bide ilk gebelikte de köy peyniri yedim o dönem köyde yaşıyorduk 
-Reklam-
0 oy
(13,284 puan) tarafından
Ne peyniri yenmezmiş 
(15 puan) tarafından
Pastörize Edilmeyen Peynir
0 oy
(6,742 puan) tarafından
Her peyniri yedim küflü peyniri de çok yedim
0 oy
(1,625 puan) tarafından
Ya herşeyin fazlası zarar niye hamileliği hastalık gibi söz ediyorsunuz herşeyi yedim sakatat midye yağlı tuzlu cips kola azar azar hep yedim 38. Haftamdayım hala yiyorum  tıka basa yemedikten sonra hiçbir sıkıntı olmuyor. Böyle yaparsaniz 9 ay çok zor geçer biraz rahatlayın ve azar azar ne istiyorsanız yiyin 
(15 puan) tarafından
Herkesin hamileliği farklı bazı kadınlar da bu yediğiniz şeyler düşüğü neden olabiliyor ya da bebeğinin gelişimini etkiliyor ben de ilk hamileliğimde sizin gibi düşünüyordum ama gittim doktorlar uzmanlar bunlar hepsi bebeğ anneye zarar verdini soyliyo bu devirde sağlıklı beslenmek önemli eskiler gibi herşey doğal değil
(1,625 puan) tarafından
Zarar elbette veriyor aksini söylemedim. Kuzenim doğum yaptı sigara içti sürekli yedi içti düşüğü oldu bende sigara kullanıyordum. Öğrenince bıraktım veya onun o kadar yediği şeyleri yemedim. İnsan kendini bilir yani tabiki doktor kesinlikle yeme derse yemiyoruz, sadece o kadar peynire süte maydanoz bile soran oldu bir kaç tutamdan Allah'ın izni ile bişey olmuyor. Bilinçli bir anne adayı olarak herşeyin kararında yenmesi gerekiyor. Ben sizin neyiniz olduğunu bilemem burada zaten ben yedim dedim size yiyin demedim. Doktorunuz yasak dediyse yasaktır. Benim ilk gebeliğim çoğu arkadaşım nasıl bu kadar rahatsın neden yiyorsun diyor. Doktorum gayet sagliklisiniz şeker yok tansiyon yok o yok bu yok dedi abartmadan yiyorum. Benimde demek istediğim o ben sizin gebeliğinizi bilemem sadece kendi fikrimdi
0 oy
(13,900 puan) tarafından
Herseyden azar azar yedim peynirin ne zararı olacakki canm bence ye sıkıntı olmaz 
(15 puan) tarafından
Pastörize Edilmeyen Peynir hamilelikte zararlı oldunu soyliyolar o yüzden sordum aklımda sürekli acaba yedim biseyden bebeğ de zarar gelirim diye
0 oy
(2,703 puan) tarafından
Bi annenin yaptığı koy peyniri bide kasar peyniri yedim şimdiye kadar
0 oy
(4,656 puan) tarafından
Pastörize olmayan peynirleri yemedim

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 83 göst.
0 oy
13 cevap 131 göst.
30 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Milkasu (805 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 81 göst.
11 Şubat 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Esila65 (716 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 121 göst.
17 Ocak 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

384,691 soru

11,507,514 cevap

35,162 kullanıcı

...