+2 oy
272 göst.
Diğer kategorisinde (999 puan) tarafından

Kızlar emzirdiğim an göğüslerim dehşet yara oluyor ondan dolayı sütümü sağıyorum, en son emzirmeden sonra gene yara oldu üzerine sağınca iyice yara oldu kanıyor paramparça oldu artık . Zeytinyağı ne lanolin harici %100 çözüm bilen var mı nasıl düzelir 

Birde 2 gün emzirmeden sütüm geri çekilir mi 

18 Cevaplar

0 oy
(7,276 puan) tarafından
Gümüş kapak al canım bide silikon göğus ucumu neydi oda ile yarar belki
(7,276 puan) tarafından
Rica ederim canım❤ inşallah işe yarar
(999 puan) tarafından
İnşallah normalde lanolin işe yarıyordu ama bu sefer fazla hasar verdi geçmedi bir türlü
(7,276 puan) tarafından
Çok zor benımde oldu ama ben zeytin yağı ile geçirmiştim
(999 puan) tarafından
Zeytinyağını sürüyorum bol bol. Bekliyorum sonra lanolini sürüyorum inşallah geçer :D
(7,276 puan) tarafından
İnşallah kuzum inşallah
-Reklam-
0 oy
(5,867 puan) tarafından
Aynı dertten ben de muzdaribim. Felaket acıyor. Sahip vereyim diyorum bu sefer biberona alışır diye korkuyorum
(999 puan) tarafından
En başından beri sağıp veriyorum canım Philips avent biberon kullanıyorum hâlâ daha memeyi verdiğim zaman emiyor
0 oy
(4,184 puan) tarafından
Gümüş kapak kesinlikle 
(999 puan) tarafından
Sipariş verdim canım çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Çokmu uçtan tutuyor aşko yada daha önce sağdın sonradan mı emdi
(999 puan) tarafından
2400 doğdu cücüğüm :D memem ağzına sığmıyordu meme ucunun yarısını emiyor yarısı ağzının dışında kalıyor kahverengi taraflarını hiç ağzına alamiyordu şimdi kilo aldı emebiliyor ama göğüs yaralarım bitmiyor ondan hâlâ daha sağıp veriyorum arada emziriyorum kuzum
0 oy
(8,999 puan) tarafından
Gümüş kapak lansinoh krem ve karabaş otuydu sanırım ben bu ucuyle iyileştirdim. İbrahim Saraçoğlu göğüs ucu yarısı yazın YouTube orda çıkar 
(999 puan) tarafından
Canım çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(67 puan) tarafından
Benim de ilk doğumum da oyle oldu göğüs ucum zaten yara oldu artık yara ilerledi memeyle birleşen yeri resmen yarıldı derin bir kesik gibi . Şuan bir ucum farkli resmen diğerine göre anormal .çok çektim doktor doktor gezdim en son eczaneci bana bir krem verdi o işime çok yaradı ama ismini hatırlamıyorum 7 yıl oldu 
(999 puan) tarafından
Ah bacım aynı duruma geldim sayılır :((((
(67 puan) tarafından
Ben yanlış emzirdim annem kaynanam eltim ablam sözde bakıcılık yaptılar bana ama nerdeeeeee hepsi de sözde tecrübeli anne
(999 puan) tarafından
Kız bu doğru emzirme nasıl çok merak ediyorum:D hemşireler geldiler gittiler sadece çocuğu memeye tutturmaya çalıştılar. Benim cücüğüm 2400 doğdu meme ucu ağzına sığmadı ondan yara oldu
(67 puan) tarafından
İşte kahverengi bölge komple ağzına girecek . Benim oğlumun da ağzı minnacikti 3700 doğdu ama anasına çekmiş ağzı minicikti :)
(999 puan) tarafından
Benim ağzımda mübarek mahalle fırını gibi kızım hiç bana çekmemiş :D
0 oy
(12,574 puan) tarafından
Post yukarı çiksın  canım 
0 oy
(2,125 puan) tarafından
Benimde yarılmıştı canım 20 günü falan geçti daha düzelmiyodu burda post açtım biri dedi göğüs kalkanı yada gümüş kapak al diye gülüşler çok pahalı diye kalkan aldım çok şükür 10 gün sürdü sürmedi düzeldi.  
(999 puan) tarafından
Sipariş verdim onu canım çok teşekkür ederim ❤️
(2,125 puan) tarafından
Rica ederim canım geçmiş olsun çok zor valla.
0 oy
(3,232 puan) tarafından
Gümüş kapak al şiddetle tavsiye ediyorum hiç çıkarma hemen toparlarsın
(999 puan) tarafından
Sipariş verdim canım çok teşekkür ederim ❤️
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Madecassol krem deneyebilirsiniz. Emzirmeden ve sagmadan once yikayin kremi kurulayin. Gecmis olsun
(999 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım ❤️ yorumların tümünü deneyeceğim:D
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Benimkide paramcarca oldu şu topladi ama ağlaya ağlaya emzirdim kendiliğinden bir kaç güne alıştı geçti sonra hiç yara olmadı bence geri çekme emzirmeye devam et bide gümüş kapak iyi geliyormuş bı dene istersen
(999 puan) tarafından
Canım inanki yarık oldu dayanamıyorum artık
(1,250 puan) tarafından
İnanıyorum canım niye inanmayım cenneti boşuna annelerin ayakları altına vermiyorlar bir çocuk dünyaya getirip büyütene kadar ne acı izdiraplar çekiyoruz hemde hepsine gönüllü olarak katlaniyoruz eğer erkekler bu gorevleri üstlen Seydi şimdi dünya nüfusu çok daha az olurdu
0 oy
tarafından
Daha hiç emzirmeye başlamadan kuru soğanın saçaklı kısmındaki beyaz sütü sürünce çatlama olmuyormuş diye okumuştum.
(999 puan) tarafından
Yaptılar onu canım hiç bir işe yaramadi ama yarayan çok insan olmuş:/
tarafından
Aa işe yaramadı mı?? Bende denemeyi düşünüyorum ya insaAllah işe yarar. Çok geçmiş olsun sana da bu konuda hiç tecrübem olmadığı için bilgim de yok malesef :(
0 oy
(1,447 puan) tarafından
Fincan tabağı demişti burdan biri onu yaptım benki yarılıp kan akıyodu rsmen onu koyduktan sonra ikinci emzirmemde hiç bi acı kalmadı üç gün içinde kendını topladı göğüs ucum üç güne kadarda hiç acı hissetmedim ağlayarak emziriyodum iki kere çekince bırakıyodum ama fincan tabagı sayesinde bütün acım geçti Hemen koy canım
(999 puan) tarafından
Tamam canım kızımı uyutup hemen koyacağım şuan yorumların tümünü deneyeceğim :D
0 oy
(6,669 puan) tarafından
Bnmde öyleydi mhvol dum bı göğüs ucu basligi vardi şeffaf onunla emzirebiliyordum
(999 puan) tarafından
Onunla da dehşet canım yanıyor :/
(6,669 puan) tarafından
Allah şifa versin inşallah gecicek zamanla
0 oy
(930 puan) tarafından
Zeytinyağı ucuna sür strecle her emzirmede yenile. Hiç bişi kalmaz bana dua edersin:)
(999 puan) tarafından
Streç hiç aklıma gelmedi deneyeceğim canım hemen. Çok teşekkür ederim ❤️
(930 puan) tarafından
Rica ederim kuzum ben ilk cocugumda yaşadım çok kötü olmuştum iki üçüncü çocuğumda denedim şükür hiç yaşamadım en baştan yaptım yani. Farkı görürsünüz ❤️
0 oy
(1,204 puan) tarafından
 Tahinin üstündeki yağ birebir. Bende burdan gördüm uyguladım. Onun dışında aldığım herşeyi sokak hayvanlarının bakımına verdim onlarda işe yaradı şükür :))
(999 puan) tarafından
Tahin beyaz olandı değil mi :D hiç yemem bilmem de
(1,204 puan) tarafından
Aynen bnde kurabiye yapmak için almıştım. Bnmki asırlık dolaptaydı yinede işe yaradı
0 oy
(2,974 puan) tarafından
Benimki kopmyaa gelmisti denemediğim krem kalmadı emzirmek ten sogumustum en son Dr tramisin krem verdi birde uyuşturucu krem verdi emzirmeden 2 saat önce sür emzireceginde yıka dedi öyle yaptım belki inanmazsin 1 günde o çatlaklar kapandı çok şükür hemen geçirdi şimdi ara ara açıyor bebeğim sadece ucunu aldığı için ama çok şükür o çatlaklar geçti kanama gecti
(999 puan) tarafından
Uyuşturucu kremin ismi ne canım şuan bu yazılan tüm yorumları deneyeceğim:D
0 oy
(1,021 puan) tarafından
Benim ilk kızımda açık yara olmuştu meme uclarim.En son kortizonlu krem vermişti doktorum öyle iyileşti.Her emzirmede iyice yıkamak zorunda oluyorsunuz o biraz zorluyor ama sonuçta iyileşiyor.Bir de kesinlikle meme pedi kullanmayın emzirme sonrası sütünüzü memenize sürün kuruyana kadar açık kalsın sonra kapatın.imkaniniz varsa gümüş kapak alın.
(999 puan) tarafından
Trivazol mu bu krem acaba
(1,021 puan) tarafından
Trivazol yada trivavort tu tam hatırlamıyorum 14 yıl oldu.Siz doktora gidin onun önerisi ile krem alın
(999 puan) tarafından
Valla hayatım doktor lanolini tavsiye ediyor onun şuan için iyileştirmeye pek bir etkisi olmadı

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 82 göst.
25 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde hamislerdenbiri (121 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 62 göst.
12 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 87 göst.
23 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Papatya__cicek5424 (1,028 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 128 göst.
7 Ekim 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde zeynepcelik (2,444 puan) tarafından soruldu

379,091 soru

11,347,695 cevap

34,813 kullanıcı

...