0 oy
623 göst.
Diğer kategorisinde (1,937 puan) tarafından
Kızlar insan hayatı bu kadar ucuz mu gerçekten ya basit bir endoskopi ya yanlış ilaç yüzünden neredeyse Ben ölebilirdim ya da başka bir rahatsızlık ortaya çıkabilir di eğer anestezi doktoru fark etmeseydi O ilacı bana enjekte etseydi direkt ya beyne pıhtı atmasına ya da kalbimde sorunlar çıkmasına sebep olacaktı Her ikisi de zaten çok riskli hiçbir sağlık problemim olmamasına rağmen bana dopamin vermeye çalıştılar yanlış ilaç  enjekte edeceklerdi o ilacı o ilaç direkt enjekte edilebilen bir ilaç da değil düşündükçe elim ayağım titriyor böyle o an verdikleri sakinleştirici yüzünden tepki veremiyordum anestezi için sakinleştirici vermişlerdi sonrasında zaten kusmaktan anestezinin etkisinden kurtulamadım sadece eşimi gördüğümde direkt olayı anlattım ben neredeyse ölüyordum dedim bana yanlış ilaç vereceklerdi dedim eşim de o anestezinin etkisiyle yanlış konuştuğumu ne dediğimin farkında olmadığımı sanmış ama gerçekten çok korktum öyle bir hata nasıl yapılır gitsem şikayet etsem hiçbiri kabul etmeyecektir sonuçta verilen bir ilaç yok ilaç yerinde duruyor diyecekler o yaşanan olayı yok sayacaklar etmesem belki benden sonra gelenler ya da başka bir zaman olan birine yine yanlış ilaç verecekler söyleyin bir akıl verin lütfen

12 Cevaplar

+2 oy
(2,694 puan) tarafından
Daha vaktin gelmemiş demek ki. Yoksa ölüm vaktin gelse gayette olabilir bir durum. Zaten insanlar bı yanlistan dönmüşler. Bu konu da kimseyi şikayet etme gibi bir şey söz konusu olamaz. Üstünde daha fazla durup kendine eziyet etmemen en doğrusu olur.
(1,937 puan) tarafından
Kesinlikle öyle canım Bir saniye sonramız bile belli değil başımıza ne gelir ne olur bilinmez ama düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum elbette onların hatasi olmasa bile başka sebepten başka bir şey olabilirdi Ama bu korkularım önüne geçmiyor yani düşünmekten kendimi alıkoyamıyorum maalesef insan hayatı ucuz değil hele de bunu Bir doktorun hani yapıyor olması çok acı kötü bir durum korkuyu tutuyor insanı
-Reklam-
+1 oy
(10,230 puan) tarafından
Yapılmamış bir hata için nasıl bir şikayet? Yanlışı yapmamışlar. En fazla Dr u görüp bunun için siz hesap sorabilirsiniz.
(1,937 puan) tarafından
Kime neyin hesabını sorayım ki isimlerini dahi bilmiyorum Sadece ameliyatın başındaki doktorun adını biliyorum O da bir doçent üniversite hastanesi bu hepsi asistan başhekime şikayet etsem mi diye düşünüyorum en azından bir uyarı verilir bir daha başka insanların hayatlarıyla oynanmaz yani
(10,230 puan) tarafından
Bir sonuç alamaz canını sıktığın ile kalırsın. Hatayı yapmış olsalar şikayet tamam ama zaten stajyerler vardı diyorsun Dr un görevi stajyeri kontrol etmek sanırım o da etmiş ve hata yaptığını görmüş. Ben seni anlıyorum hamileyken bana da bir hastane yanlış serum taktı ve ben fark edip çıkarttırdım sonra şikayet yazdım hiçbir şey çıkmadı. Hemşireden savunma dahi talep etmediler
(1,937 puan) tarafından
Ama o hemşirenin Bir daha bunu yapmaması gerektiğini anlamıştır diye düşünüyorum canım zaten ben şikayet edeceğim diyorsam gidip işte mesleğinden olsunlar işte savunma yazsınlar falan diye değil bir rica olarak yazacağım sizden rica ediyorum benim başıma geleni başkalarının başına da gelmesine izin vermeyin başka hayatların oynanmasına izin vermeyin benim başıma gelseydi ne olabilirdi bilmiyorum riskleri görmedim yaşamadım ama lütfen başkaları yaşamasın Bu yüzden hastanedeki doktorlarınıza rica edin söyleyin çok dikkatli olsunlar insan hayatı ucuz değildir diye yazmayı düşünüyorum aslında o doktorun görevi O değil di doçent doktorun görevi oydu ama o an benimle ilgilenmek yerine başka işler peşindeydi sonuçta onu yöneten o doçent'ti ameliyatı ama hiç oralı bile değildi o doktor sadece anestezi doktoruydu herhangi bir sıkıntı olup olmayacağını görmek için gelmişti
(10,230 puan) tarafından
Canım doçentler genelde gözlemci oluyor sadece imza gibi düşün. Bunla sıkma canını dediğin gibi istersen yaz şikayetini. Ama çok şükür olmamış dopamin  bu arada sakinleştirici  korkutma kendini bununla
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım ya özellikle o anestezi doktorunu bulabilirsem benim için iyi olacak çünkü gerçekten onu bulmak istiyorum teşekkür etmek istiyorum hastaneye Bir daha gittiğimde tekrar soracağım doktor kim diye yani inşallah ismini söylerler doktor gizliliği gibi bir saçmalık falan söylemezler çünkü özellikle teşekkür etmeyi gerçekten istiyorum
0 oy
(8,833 puan) tarafından
Aslında yapılacak çok şey var da kimse bişe yapmıyor malesef. Kendini yorduğunla kalırsın. Çok geçmiş olsun 
(1,937 puan) tarafından
Hem de hiç kimse yapmıyor maalesef Allah göstermesin orada başıma bir iş gelseydi bile onu bile mutlaka kılıfına uydururlardı diye düşünmeden edemiyorum
0 oy
(23 puan) tarafından
Yanlış olan birşey olmadığı için en fazla dikkatsizlşklerini baş hekime bildirebilirsiniz başka yere şikayet edip sonuç alacağınızı zannetmiyorum 
(1,937 puan) tarafından
Ben de aynı şeyi düşünüyorum ya başhekime söylesem mi en azından bundan sonra daha dikkatli olurlar
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Nasıl fark ettin ilacı 
(1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ben etmedim ki ilacı enjekte edecek kişi doktor baktı Bu benim istediğim ilaç değil dedi Bu ilacı niye bana verdiniz diye kızdı neredeyse hastaya yanlış ilaç enjekte edecektim dedi tutup çıkarttı başka bir ilaç adı söyledi onu enjekte etti
0 oy
(13,804 puan) tarafından
Ben olsam böyle bir durumda ilacin yanliş olduğunu farkeden doktora gidip teşekkür ederdim. Sayenizde yanliş ilaç verilmedi diye. Ben fazla mi polyanayim acaba. Olumlu yönüne bakarim genelde. Olmamiş sonuçta demi. Bide bu açidan bakmayi denemelisin. Hayat daha kolay oluyor böyle. Geçmiş olsun. 
(13,804 puan) tarafından
Bizde yaşadik. Ben daha küçükken kardeşim doğdu. Bebek  1 gün yaşadı sadece. Normalde ebenin anneme iğne yapilmasini söylemesi gerekiyormuş ama söylememiş. O zamanlar annemler bişey yapmadilar ama şimdi benim başima gelse kesinlikle şikayet ederdim. Fakat arkadaş olmamiş bişeyi şikayet etmek istiyor.
(67 puan) tarafından
Şikayet edersen post at. Ama ben yine de sabırlı olmani güzel dusunmeni bardağın dolu tarafından bakmanı tavsiye ediyorum Allah im verilmiş sadakam yapılmış bir iyiliğim varmış ki ucuz yırttım diyip bundan sonraki hayatınin değerini bilerek yasamâlisin. Çok çok geçmişler olsun
(1,937 puan) tarafından
Herhangibiri ben malaesef öyle değilim ya ama sizinki şeye dönmüş bizim akrabalar haberlere de çıktı Niğde yolunda trafik kazası yapmışlardı tır çarptı bir ay önce ayni evden biri anne karnında bebek ve annesi 2 si çocuk 4 kişi öldü biri bitkisel hayata girdi kaza sahipleri yazık diye şikayet etmediler sonuçta kasıt yok dediler adam aileyi karakola bile sormamışlar durumu dememişler nasıl diye onların zoruna gitmiş ondan sonra şikayet ettiler adam hapse girdi aile aramış geçmiş olsun bile demeden ceza devletin vereceği de parada anlaşalım maddi manevi tazminattan vazgeçin diye bu zamanda kimseye iyilik etmeyeceksin yani ama benim önceliğim kavga şikayet edip mesleğinden etmek değil benim başıma gelen başkasının başına gelmesin lütfen dikkat edin doktor hemşirelerinize söyleyin dikkat etsinler diye yazacağım
(1,937 puan) tarafından
Kukuli canım amacım kimseyi ne işinden etmek nede başka bir şey sadece başka hatalar yapılmasın insanlar canından olmasın diye ricada bulunmak istiyorum her zaman fark eden biri olmayabilir
(67 puan) tarafından
Nasıl rahat edeceksen öyle yap bakalım .
0 oy
(4,095 puan) tarafından
Dopamin direk enjekte edilebilen bir ilaçtır. Rahat olun. Açıkcası yapılsaydı bile öleceğinizi düşünmüyorum. Ama uzun süre taşikardiniz olurdu. Ama bunu da nötürleyecek ilaçlar var zaten. Çok çok geçmiş olsun. 
(1,937 puan) tarafından
Gerekli yerlere söyleyeceğim ama bunu bir şikayet olmadığını bir rica olduğunu da söyleyeceğim benim başıma gelen başkasının başına gelmesin Allah göstermesin başka daha büyük bir sıkıntı olabilir onlar için de olabilir bir hayata son veriyorlar daha hasta ya kalıcı bir hasar verirler onlar bu mesleği hayatta son vermek için değil yaşatabilmek için giriyorlar o yüzden söylemeyi düşünüyorum
(1,937 puan) tarafından
Ya Bir de şey soracaktım ya bilginiz var mı bilmiyorum ama ben narkozun etkisindeydim eve geldiğim zaman eşim sana ne yaptılar dedi hatırlamıyorum uyudum sonrası yok Ben de dedim bana bir kapta içi sıvı dolu bir şey verdiler bunu patolojiye götür dediler 15 gün sonra sonucu çıkacak demişler içinde herhangi bir şey kanlı bir şey var mıydı hani ufak bir doku örnek yoktu ben dikkatli baktım sadece sıvı gördüm dedi vardıysa da ben göremedim  Bu da Benim için de bir korkuya sebep oldu neden kaynaklı olmuş olabilir acaba hastane çok uzak neden şüphelenip de aldıklarını açıkçası bilmiyorum 15 günde bir süre vermişler Bu yüzden de biraz korkuyorum birde hâlâ ağzımdan kan kokusu var biyopsiden kaynaklı mı oldu acaba
(4,095 puan) tarafından
Genel prosedür. Endoskopide mutlaka biyopsi yaparlar endişe etmeyin
(1,937 puan) tarafından
Anladım Çok teşekkür ederim
(1,937 puan) tarafından
Ya benim diğer postuma gelebilir misin patoloji sonucum çıkmış da doktora randevu yok acaba ne demek istiyor lezyon falan yazıyor hiçbir şey anlamadım kötü bir şey mi var acaba
0 oy
(1,808 puan) tarafından
Maalesef artık hakkını sanalda arıycaksın önüne gelen her yere adını ifşa et hastaneyi ifşa et diğer türlü hiç bişey geçmez eline ilacı vermemişler çünkü iş işten geçmemiş şükür geçseydi belki bişiyler olurdu 
(1,937 puan) tarafından
Bakalım canım ya anestezi doktorunu bulabilirsem teşekkür edeceğim
(1,808 puan) tarafından
En küçük operasyonlar bile neden riskli görüyoruz Allah korumuş. Bencede teşekkür etmelisin işini düzgün yapan insanların da olması güzel hele ki sağlık sektöründe
(1,937 puan) tarafından
Aynen öyle canım ya Ama işte üniversite hastanesi olduğu için 20'ye yakın doktor var kimdi bilmiyorum adını bile bilmiyorum Bir ınstagram'dan araştıracağım ismini bulabilirsem ne ala bulamazsam hastaneye gittiğimde özellikle soracağım o gün burada ameliyatı yapan anestezi doktor kim diye teşekkür etmek için çabalayacağım bakalım umarım bulabilirim
(1,808 puan) tarafından
İnternet sitesi varmı hastanenin hekimlerimiz kısmında vardır belki
(1,937 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Var canım da işte üniversite hastanesi asistanlarla dolu proftan doçentinden asistana kadar olan anestezi doktorları 45e yakın sadece asistan Doktorlar 30 bunun 4-5 tanesi kız gerisi erkek ismini bilmiyorum O yüzden resimleri de yok sadece adları var Ben görüntüsünü hatırlıyorum ama artık bakalım işte ınstagram'dan bulabilirsem bulurum bulamazsam hastaneye gittiğimde özellikle ismini sorarım yani o gün ameliyata giren anestezi doktoru kimdi teşekkür etmeyi düşünüyorum falan diye bakalım
0 oy
(933 puan) tarafından
Bu dueumu cimere yazip onlara uyari aldirabilirsin en azindan daha dikkatli olmalarina sebep olabilir bu uyari
(1,937 puan) tarafından
Cimer aklıma geldi de boş bir şey olur sonuçta ortada resmiyetteki kanıt olarak sunabileceğim hiçbir şey yok ki sonuçta ilacı vermediler ilacı geri yerine koydular onlara gittiğinde onlar ne yapar bilmiyorum arka planda olabilecekleri de kestiremiyorum
(933 puan) tarafından
Birgun ben hastanedeydim doktorun arkamdan birsey soyledigini duydum ve hemen cimere yazdim kanitim vs yoktu ama onlara uyari yapmislardi yine de sen bilirsin
(1,937 puan) tarafından
Anladım canım bakalım ya teşekkür ederim
0 oy
tarafından
Şükür öyle birsry olmadı ama sikayer edilecek yani yok gibi fark etmişler yanlış olduğunu eğer yanlış olduğunu bile bile yapsalardı o zmn sikayet ederdin 
(1,937 puan) tarafından
Edebilir miydim acaba Yaşar mıydım Ya da o anda onu yapabilecek psikolojide olur muydum yani başıma ne geleceğini bilmiyorum ki hani o an o ilacı verdiğim zaman vücudumun ne tepki vereceğini kestiremiyorumki ben o ismi hatırlıyorum belki de o isim değil di ne olduğuna dair bir şey bilmiyorum onlar biliyor yani şikayet dediğim şey işte savunmayı yazmaları işlem yapılması değil sadece bir rica olarak yazmayı biri rica olarak bulunmasını istiyorum
0 oy
(573 puan) tarafından
Doktor bunu elbette bilerek yapmıyor ki farketmiş zaten sonrasında..ki enjeksiyon yapılacak ilacı da genelde yardımcı personel hemşire tekniker vs çeker her meslek her insan hata yapabiliyor ama doktorlarin hemşirelerin evet böyle bir luksleri yok ama onları bilinçli yapiyormus gibi suçlamak da doğru değil..
(1,937 puan) tarafından
Zaten asla kimseyi suçlamak gibi niyetim de yok yani eğer ben başka hekimliğe yada şikayet kutusuna yazarsam bunun bir rica olduğunu benim başıma geleni başkalarının başına gelmemesini insan hayatının ucuz olmadığını lütfen daha dikkatli olmaları gerektiğini söyleyin rica edin diye yazacağım yani kesin bir şikayet etme isim vermek gibi bir niyetim asla yok yukarıda yazdım belki yorumları okumuşsanız
(573 puan) tarafından
Öyleyse mantıklı en azından vicdanen başkasına yapılmaz inşallah dikkatli olunur diyebilirsiniz ama yüzde 98 ilacı çeken yardımcı personel.ve yeni baslayani acemisi vs olabiliyor en azından bi uyarı alabilir
(1,937 puan) tarafından
Aynen canım bakalım
0 oy
(3,608 puan) tarafından
Bazı ilaç ampulleri renk boyut olarak aynı oluyor. Büyük bir ihtimalle size yapılacak anestezi ilacı ile dopamin aynı boyutta ve renktedir ki veren kişi ampulü kırmadan uzatmış. Genelde hocaya ilaç hazır şekilde sunulur.  Bizim stajyer hemşire arkadaşlar da ampulü kırmadan ilacı hazırlamadan 3 kez filan sorarlar belki öyle durum vardır. Ben de ilacı anlatırım hastaya kontrendikasyon yani yan etkilerini anlatırım. Size verilen sakinleştirici ilaçtan yanlış anlaşılma olmuş olabilir mi? Başhekime gitseniz arar sorar olayı anlatırlar. Olay öylece kapanır. İsterseniz cimere yazın. Çok geçmiş olsun.
(1,937 puan) tarafından
Neden gitmeyin dediniz
(1,937 puan) tarafından
Ya Bir de şey soracaktım ya bilginiz var mı bilmiyorum ama ben o an hani bilmiyorum ne olduğuna dair narkozun etkisindeydim eve geldiğim zaman eşim şey dedi sana ne yaptılar hatırlamıyorum yani uyudum sonrası yok Ben de bana bir kapta içi sıvı dolu bir şey verdiler bunu patolojiye götür dediler 15 gün sonra sonucu çıkacak demişler içinde herhangi bir şey kanlı bir şey var mıydı hani ufak bir doku örnek yoktu ben dikkatli baktım sadece sıvı gördüm dedi vardıysa da ben göremedim dedi Bu da  Benim için de bir korkuya sebep oldu neden kaynaklı olmuş olabilir acaba hastane çok uzak neden şüphelenip de aldıklarını açıkçası bilmiyorum 15 günde bir süre vermişler Bu yüzden de biraz korkuyorum yani
(3,608 puan) tarafından
Başhekimliğine gitmeniz olayı dinler tamam der geçer. Endoskopi oldunuz ya. Oradan parça almışlardır ki endoskopinin amacı o zaten. Mide sıvısı mideden parça alınır. Midenizdeki sıkıntıyı tedavi etmek için. O sonuçlara göre ilaç yazacak. İnşallah kötü bir şey yoktur. Allah korusun
(1,937 puan) tarafından
Amin inşallah canım kötü bir şey çıkmaz inşaallah anladım canım bakalım olmasa cimere şikayet ederim
(1,937 puan) tarafından
Ya benim diğer postuma gelebilir misin patoloji sonucu çıkmış da lezyon falan var diyor tam olarak ne demek istiyor randevu da bulamıyorum

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 204 göst.
0 oy
2 cevap 82 göst.
25 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Angel1992 (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 148 göst.
30 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 251 göst.
15 Aralık 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Enesinannesi_ (1,077 puan) tarafından soruldu

378,379 soru

11,325,735 cevap

34,778 kullanıcı

...