0 oy
203 göst.
Diğer kategorisinde (41 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Arkadaşlar temelden daire almaya karar verdik bina 4 katlı olucak sizce en üst katmi bir alt katını yani 3.kati olmalı fikrinize ihtiyacım var oturanlar olumlu olumsuz yönleri nelerdir ?

15 Cevaplar

0 oy
(14,166 puan) tarafından
Orta katlar iyidir ya bence 3 olabilir 
-Reklam-
0 oy
(2,273 puan) tarafından
En üstler yazın sıcaktan kışın soğuktan durulmaz. 3 daha iyi alttan üstten yanarsa güzel ısınır
(41 puan) tarafından
Ama cnm yeni bina olucak yine sıkıntı olurmu ki yada zamanla
(2,273 puan) tarafından
Tabi yenide olsa sıkıntı. Son katta oturan kim varsa aynı dertden muzdaripler. Yakın arkadaşım 0 daire aldı son kat yazın yanıyolar kışın donuyolar. Görümcemde kirada son kat oda aynı öyle
0 oy
(120,776 puan) tarafından
tepemde biri sofra bezi silkeler falan ben anlasamam o yuzden hep en ustten yanayim yeni binada cati vs sorun olmax
(41 puan) tarafından
Orasida dusununce evet haklisiniz üstundeki bide iyi komşu değilse sıkıntı
0 oy
tarafından
Ben üç numarayim :)nerden tutacaksam iki üç dört numara ama üç favorimdir:)
0 oy
(11,274 puan) tarafından
Catisi falan sikintili degildir simdi yeni dairelerin. Yerinde olsam en ust alirim. Yailitimlarda iyi. Ustunde kim olacak belli olmaz
(41 puan) tarafından
Evet aslında suandada arakat 2 de oturuyorum tabi bazen gürültü silkeleme mecburen oluyor Allah'tan sıkıntı yapmiyorum idare ediyoruz ama iste simdi kendi evim olucak seçme gibi sansimda varken sonradan pişman olucak kararlarda vermek istemiyorum
0 oy
(4,088 puan) tarafından
Kesinlikle orta kat. Bak biz yeni ev yaptırdık müstakil çatısına bir yığın şey koydurduk ona rağmen üst kat daha sıcak. Kaç tane arkadaşım varsa en üst katta yanıyok diyorlar. Orta kat candır. En alt katta yazın iyi de kışın daha zor ısınıyor
(41 puan) tarafından
Peki orta katmi daha pahalıdır üst katlar mi
(41 puan) tarafından
Eltimde aynı binadan aldı daire ama en üst kat banada sizde karşı daireyi alın diyoren üst yani kararsiz kaldım bide zamanla çatı sıkıntı oluyor dedikleri için kararsız kaldim
(4,088 puan) tarafından
Benim bildiğim ara katlar daha pahalı. Çatı katının sıkıntısı çok canım. Klima vs alırız diyorsan bilemem. Daha 3 ay önce teyzemin kızı aldı burda sıfır daire ve çok iyi bir müteahhitten çok iyi yalıtım yaptırmış adam çatıya ama ona ragmen yanıyoz diyo pişman üst kat aldığına. Bizim de ev dubleks merdivenden çıkarken belli oluyor ısı farkı ki biz de çatıya özel yalıtım yaptırdık 10 bin liraya ...
(41 puan) tarafından
Anladım canım burdakikerde çoğunlukla arakat demiş büyük ihtimalle arakat tercihimiz olucak
(41 puan) tarafından
Klimada alınır ama iste sürekli calismasida dünyanın elektirigi
0 oy
(319 puan) tarafından
Ben olsam 2.kat alırım 
0 oy
(4,588 puan) tarafından
3 kesinlikle üst katlar iyi hoş ama üste kat olmayınca akabiliyor kışın soğuk yazın sıcak davası oluyor
0 oy
(890 puan) tarafından
Tabiki 3. Kat son kat yazın. Ok sıcak kılın çok soğuk olur ara kat candır 
0 oy
(472 puan) tarafından
Bence en üst kat canım
0 oy
(49,835 puan) tarafından
asansörü varsa 3 olur yoksa 2 hayırlı olsun
(41 puan) tarafından
Evet asansörlü olucak 4 katlı bina olucak
0 oy
(168 puan) tarafından

Valla biz en ust kattayiz super asagilarda su geri tepiyo mutfaktan yok efendim banyolardan su damliyo asagiya bizim hic bi sıkıntımız yok (insallah asansore bisey olmaz ):D

0 oy
(409 puan) tarafından
2 veya 3 iyidir. Orta kat olsun kışın ısıtması kolay olur . 
0 oy
tarafından
Ne en alt kata gir ne en uste. İkisinin de derdi bitmez. 

2 ya da 3 ideal. Mumkunse gunes alan guney cephe.
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Tabiki ara kat.Altlari üstleri ısıtması zor olur derdi bitmez ara kat al rahat et

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 288 göst.
29 Haziran 2021 Diğer kategorisinde Almi'mm (588 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 94 göst.
26 Mart 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 667 göst.

397,150 soru

11,878,365 cevap

35,994 kullanıcı