0 oy
174 göst.
Diğer kategorisinde (640 puan) tarafından
Biz 3 yıldır bu apartta oturuyoruz kızlar. 32 daire var ev babamgilin. Genelde öğrenciler, çalışan memur insanlar falan kalır. Ev sahibi 3 ya da 5 kişi vardır. Biz buraya oturdugunuzdan beri bina çöplük gibiydi. Dışarı cop falan koyarlardi hep biz atarız ya eşim ya ben. Binayı pislik götürür. Kaç kere sorduk yönetici falan yok.babam evi alırken de yok demişler zaten. Geçen kapi çaldı iki adam biz yöneticiyiz 50 lira elektrik aidati topluyoruz dedi. Biz 5-6 aydır vermiyormuşuz. Ben de dedim ki biz burda 3 senedir oturuyoruz, kimse bize aidattan bahsetmedi madem yöneticisiniz binayı pislik götürürken neredeydiniz, herkesi bi araya toplayıp konuşmadan veremem para falan dedim. Bugun de yazı asmis herkes 50 lira versin yoksa vermeyenleri avukata vereceğiz diye.

6 Cevaplar

0 oy
(9,579 puan) tarafından
3 senedir neredeymişler pardon?
(1,934 puan) tarafından
Gelir ya asansör de varsa 32 daire var otamatlar, ışık ,asansör  bence o kadar gelir faturada şimdiye kadar niye yokmuş orası ayrı canım gene iyi aslında bizim 450 TL aidatlar sadece çöp aliniyor birde apartman temizliği ayda iki kez silinir oda asansör yok ,çim yok
(640 puan) tarafından
Asansör var ama kullanılmiyor bozuk. 3 senedir de kullanilmiyor kuzum öncesini bilmem. yok temizlik falan hiç bi şeye karismazmis. Annemlerin de 5 katlı 10 daire var en yüksek 90 gelir elektrik asansör onların da yok
(9,579 puan) tarafından
Koz 3 senedir aidat vermediğinize göre çoktan mahkemelik olmanız lazımdı 3 yıldır hiç mi elektrik faturası gelmiyordu var bir pohluk
(1,934 puan) tarafından
Ne bileyim canım 32 daire diyince hani küçücük evlere bile 200 TL geliyor elektrik parası asansör olsaydı çok çekiyor zaten elektriği diye dedim , birde 32 daire ortalama en az 8 katlıdır  yüksek katlar eve nasıl çıkıyor ki kaç katlı aparmaniniz , bizim annemlerin evinde yedince kattaydi bir kere elektrik gitmişti elim ayağım titredi 7 ci kata çıkana kadar
(640 puan) tarafından
4 kat her katta 8 daire
-Reklam-
0 oy
(1,189 puan) tarafından
Üç senedir elektrik parasını kim ödüyordu biz ayda 350 TL aidat veriyoruz 
(640 puan) tarafından
Bilmiyirum biz çok sorduk.ben aidata karşı değilim ama böyle kafasına göre de toplayamaz kimse. Kendisi oduyorsa faturaları çıkaracak herkesi toplayıp gösterecek. Hem temizliğe hem elektriğe toplanacak. Binanın pis hallerini ben biliyorum ya hala b3nim penceremin önüne cop atılıyor
(1,189 puan) tarafından
O konuda ztn haklısın benim sasirdigim bunca zmn nasıl ödemediniz
0 oy
(2,704 puan) tarafından
Resmi yoneticiyse defterleri filan oluyo canim gormek isteyebilirsin. Suresi dolduysa da imza toplayip değiştirebilirsiniz 
0 oy
(1,016 puan) tarafından
Sitede yada apartmanda yönetim varsa yıllık en az iki toplantı yapilir kararlar alınır defter vardır oraya yazılır denetçiler vardır onların imzası olur.Hic bişe bilmemeniz garip.Bence ödemeden önce bu saydiklarim neden yokmuş öğrenin.50 lira aidat için çok az bide.O parayı ne için topluyorlar.Her ay fatura nasıl odeniyordu da şimdi binadan toplanıyor hepsi soru işareti...
0 oy
(1,824 puan) tarafından
Sözleşme ve defter olması lazım canım yönetici daha önceden varsa ben bırakıyorum da diyemez taşınmadıysa. Yazıyla falan olmaz o iş belge göstersin. He 50 lira az miktar ama kafasına göre alıp elektrik falan ödeme yapmazsa sıkıntı 
0 oy
(5,946 puan) tarafından
Bir apartman toplantısı yapılır, yönetici belirlenir, aidat miktarı belirlenir. Ondan sonra da herkes aidatı öder. Öyle yönetici yokken kapıya gelenler havasını alır gider. Avukata versin daha iyi vereceğiniz paralar resmiyet kazanır. Havaya vermemiş olursunuz 

İlgili sorular

0 oy
28 cevap 682 göst.
0 oy
9 cevap 271 göst.
1 Mart 2024 Diğer kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 105 göst.
8 Şubat 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,298 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 179 göst.
25 Ocak 2024 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,298 puan) tarafından soruldu