0 oy
307 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (150 puan) tarafından
Kizlar kızım 2 yaşında süt vermek benim için resmen çile oldu naptiysam bırakmadı yeni doğan bebek gibi geceleri 10 defa kallti hele bu sıcakta hiç çekilmiyor Allh için bana bı çare söyleyin ya

21 Cevaplar

+1 oy
(118 puan) tarafından
Çok zor biraktik 3 yaşında salça sürdüm fayda yok yara bandı yok ne yaptıysam olmadı en son ağldı ağldı hiç süt vermedim biraktim kendi kendine uyuyana kadr uyanik biraktim gece kalktığında su verdim  yine agaldi ama takmadım geri uydu 1 2 derken alıştı 
(150 puan) tarafından
Ay ben öyle yapamam kız kendini yerlere vurur t
(118 puan) tarafından
Bürüdü zaten 1 2 3 ağlma kirzleri tabi bende çok üzldüm canım yandı üstüne hastlandi ama bu onun igli icn hep süt duscesiyle yemek yemiyordu süt olmdan uyumuyordu gecleri çok uyanıyordu mecburen
-Reklam-
0 oy
(3,375 puan) tarafından
27 aylık bıraktım aynı senin durumundaydim ne ek gıda ne su hiç birşey yoktu sadece beni emiyordu acı oje ile tek seferde kestim iki ay kendini yerlere attı ama alıştı sonuç olarak
(150 puan) tarafından
Ay bende denesemmi acı biber sürdüm ama gene içti
0 oy
(780 puan) tarafından
Meme bagimlisi kızımı önce gündüz kestim aralarını bayagi açtım 6 7 saatte bir derken günde 2 ye düştü gece çok zordu süt bitiyor süt azalıyor diye diye ve yerine sevdiği cilekli yogurt dondurma falan koyarak kestim..cok kararlıydım..ağlama krizleri olmadı.. olmaması için hep bi etkinlik oyun falan oynadık..cok korkuyordum ama korktuğum gibi olmadı 
(150 puan) tarafından
Bacım senin ki kolay bırakmış bu kendini yerlere atar bağımlı resmen
(780 puan) tarafından
Benimki de öyleydi gece 4 5 kere kalkardı emmeden asla uyumazdi kendini parcalardi babasi falan dokunamazdi..gündüzü kesince yavaş yavaş kabullendi
0 oy
(339 puan) tarafından
18 aylıkken göğsüme yara bandı yapıştırıp uf oldu dedim bı daha istemedi 
0 oy
tarafından
21 aylık kestim çok düşkündü oda. Ramazan Bayramı'nda saat ikide kahveye az su koyup macun haline getirdim sürdüm. Her istediğinde gösterdim igrendi emmesi bile eliyle itti böyle böyle gece 11 oldu o sürece girmiş olduk. Ramazan ayında da gece uykusuna yatırırken emmeden yatirdim çok direndi 3 5 güne sütsüz uyudu ama gece emzirmeye devam ettim. Daha önce uyku rutininden onu cikardigim için gece istediğinde memi pis olmuş hasta olmuş dedim. Her istediğinde ayakta salladım üç günde tamamen unuttu. 
0 oy
(468 puan) tarafından
Sabır taşıyla ben sütten kestim sende dene etkisi 100+100
(150 puan) tarafından
Valla mi kiz insalah olur ya yarinhemen gidip alim
(468 puan) tarafından
Valla sirdüğüm an ağzına almadı ben zorluyodum şakadan iç güzel diye pis diyordu şükür kestim zorluğu 3 gün oldu
0 oy
(5,341 puan) tarafından
Bnm kızda oylydi ayakta uyuyor düm  bant ypştrdim yara olmuş dedim iki gün zorlandm alsti
0 oy
(48,629 puan) tarafından
sabir tasiyla bıraktı 
(150 puan) tarafından
Yarın hemen alicam
0 oy
tarafından
Valla canim oglum bir yasina yeni girdi ama bikac zamandir sadece memeyi agzinda tutuyodu emmyodu bi iki cekip birakyordu gttim sabır taşi aldim bigun sürdm agzina aldi memeyi bir iki ceker gbj yapti birkti aciyo bakyo yuznu burustryo igrebnmis gbi ypyo kapatyo
(150 puan) tarafından
Bıraktım peki
tarafından
Daha bugun uyguladim daja hic agzina almadi acip acip yuznu burustrdu kapatti
Geceleride kalkip emmyodu emmek istedigi zamda agznda tutuyodu sadece
0 oy
(279 puan) tarafından
Kızım 23 aylik ben saçımın ucundan kesip küçük bantla iki göğsüme yapıştırdım.sabahlari vermiyorum isteyince kili görünce kapat diyor geceleri uyumaya yakın veriyorum.2 yaşına girince gecede kesecem
(150 puan) tarafından
Benim 2 yaşında ben hepten kesmek istoyorm
(279 puan) tarafından
Ben kademeli kesiyorum kızım hasta olur aşırı meme düşkünü ama Elhamdülillah kademeli çok iyi gidiyoz
0 oy
(280 puan) tarafından
Sabir taşıyla kestim.  Gosterdim de bak annem yara olmus ilac suruyorum dedim. 21 aylikti. Cabuk birakti gece uyandi su verdim kraker verdim. Zamani gelmisti cok sukur cok zorlanmadı. Ama kendini sakinlestiremedi bir sure ciddi aglama krizleri oldu . O da 3 hafta surdu
0 oy
(1,071 puan) tarafından
Gündüzleri emzirmeyi 3 öğüne düşürdüm. Aklına gelince gel bunu vereyim ye bununla oynayalım.  Gibi aklını başka yere çektim.sonra konuşuyordum. Artık büyüdün oğlum gibi yemek yiyorsun. Süt içiyorsun bardaktan diye. Emmek isteyince kucağıma gelince meme of olmuş annem acıyor diye ağzına alınca sizlandim biraz. Zamanla unuttu.
0 oy
(301 puan) tarafından
Aktarda sütten açmak için sabır taşı denen bişey var onu surmustum silse dahi acılik kalıyor diğer türlü salça vs icmeye devam etmişti ama o dediğim tadı kötü tutmadı bidaha
0 oy
(1,353 puan) tarafından
Sabır taşı kesinlikle derim benim kızım kadar bagımlısı yoktu sabır taşıyla hemen bıraktı ama sen sen ol sakın gece bişeyler içmesine alıştırma emzirmekten beter 
0 oy
(8,083 puan) tarafından
Bir arkadaşım ayakkabı boyası sürmüştü göğsüne öyle tiksinip bırakmıştı kızı 
0 oy
(1,479 puan) tarafından
Hiçbir şey sürme yapıştırma aktardan sabır taşı al göğsüne sür bı kere tadını kokusunu alınca bırakıyor öyle pis bı şey aklıma geldikçe.ben tiksiniyorum 1 günde.biraktik ertesi güne istemedi bile 
0 oy
(3,101 puan) tarafından
Ben sabir tasi ile biraktirdim canm
0 oy
(1,170 puan) tarafından
limon işe yaramisti bize her istediginde göğüs uclarima limonu suruyordum gece de gunduz de limonla gezdim yanimdan ayirmiyordum her verdiğimde tiksinip geri cekildi sut almistim gece yatarken az bisey onu veriyordum yemegini yedirdikten sonra sonra uyutuyordum 3 gun icinde alisti sutte vermedim normal bizler gibi 3 ogun besledim sadece bazen yatmadan danone tarzi seyler de yedirip yatirdim cok sukur korktugum kadar zor olmadi 
(150 puan) tarafından
Ay benim kız zaten limon yiyor  onda haytta birakmaz
(1,170 puan) tarafından
oyle sanma canim b2nimkide normalde yiyor ama orda tiksindi mesela tursu suyu sürdüm ondan tiksinmedi emdi ama limondan tiksindi
0 oy
(56 puan) tarafından

Ben sadece konuşarak bıraktırdım.:)

0 oy
(4,145 puan) tarafından
Oglum 30 aylıkti asırı düşkündü emzırmekte istiyordum.. Emerek uyuyordu bebejlikten beri o yüzden gecikti. Gun ıcınde saat başı emerdı sıcaklardan bunalmistim. 1 kere sirke surdum tadı değişince bıdaha istemedi ne agladı ne bısey direk bıraktı verdiğimde istemedi.. Oyle cok kolay oldu. Cok sıkıntı ediyordum cisinede alıstı sukur suan ıyıyız 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 200 göst.
0 oy
11 cevap 154 göst.
6 Eylül 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde Ada3 (2,277 puan) tarafından soruldu
0 oy
28 cevap 424 göst.
8 Ağustos 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde kubraugur (2,529 puan) tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 1,966 göst.
24 Haziran 2020 Diğer kategorisinde ikbal (48,629 puan) tarafından soruldu

379,185 soru

11,350,598 cevap

34,818 kullanıcı

...