0 oy
655 göst.
Diğer kategorisinde (1,934 puan) tarafından
Yaşı büyük Hanımlar ya da bu evrelerden yeni geçmiş bayanlar hatırlayanlar ben hiç hatırlamıyorum yaşımı 27 ama o kadar geçmişi küçüklüğümü hatırlamıyorum kızım bu yıl ortaokula başlayacak daha okulun başlamasına nereden baksanız 15-20 gün var şimdiden okula götüreceği kalemleri ayarlıyor ortaokula başlayacağım hangisi çocuksu olur hangisi büyük işi olur diye silgi düşünüyor ya da hangisi hava atmalık olur ya da bir şey seçerken bunu acaba arkadaşları sever mi bana laf söyler mi dalga geçer mi diye düşünüyor çantasını geçen yıl lisanslı aldık kalemlik lisanslı aldık istediği için Barbie istemişti depremden dolayı pek okula gitmedi çanta yep yeni Bu çantayı götürmem Bu çanta Bebek işi bana sade şık içinde bebek resimleri olmayan bir çanta alın diyor hatta siz almayın ben beğeneceğim diyor bundan sonra bana kıyafet alırken üzerine bebek resmi olsun istemiyorum bunlar bebekçe diyor arkadaşlarım dalga geçer bebekleri ile oynayan kız şimdi mangala satranç ve benzeri zeka oyunları istiyor ve bunların hepsi son birkaç aydır oluyor dündendir girmiş çalışma odasına eski kitaplarımı atayım yeni kitaplarımı katacağım onlara düzen vermem lazım deyip duruyor hani sizi nasıl davranmalıyım ne yapmalıyım yani yavaş yavaş büyüyen bir kıza karşı nasıl olmalıyım

25 Cevaplar

0 oy
(2,409 puan) tarafından
Artık odak merkezi arkadaşları olacak sizi begenmiyecek bir gün mutlu iken birgün agresif olacak 
(1,934 puan) tarafından
Maalesef öyle olacaklar ama bu onlara zarar verecek fark etmeleri de maalesef ki çok uzun bir zaman alacak
(2,409 puan) tarafından
Öyle ama insan çaresiz kalıyor benim kızım hergun ağlıyor
(1,934 puan) tarafından
Benimki de öyle olacak büyük bir ihtimalle
-Reklam-
0 oy
(321 puan) tarafından
Benimkide öyle 5 geçti.  Henüz kırtasiye eşyası almadık çanta kalemlik aldık geçen.  Herşey siyah sade olsun bebeksi olmasın istiyor. Suluk istemiyor mesela artık.  
(1,934 puan) tarafından
Anladım canım Allah yardımcımız olsun
0 oy
(3,896 puan) tarafından
Acaba bizi neler bekliyor ? Amanın.
(3,896 puan) tarafından
Senin kız ergenliğe girmiş bir süre kendini başkalarına begendirmeye çabalar bu süreçte bol sabır diliyorum.
(1,934 puan) tarafından
Sağ ol canım teşekkür ederim Allah razı olsun maalesef öyleler kendini beğendirme çabasında bu en çok ona zarar veriyor ama farkında değil uzun bir sürede olmayacak
0 oy
(154 puan) tarafından
Benim kızımda bu yıl 5e geçti hiç öyle konuşmuyor yani birazdakarakter meselesi sizin kız öyle düşünüyorsa benim kız öyle düşünmek zorunda değil yada benimki benimki düşünmüyor deye sizinkide düşünmeyecek birey yok benimde oğlum öyle artık pek karakterli cizimli şeyler sevmiyor eskiden severdi
(1,934 puan) tarafından
Ben bilmiyorum canım biraz da yaşam tarzıyla da yada çevrede etki etmiş olabilir
0 oy
(11,174 puan) tarafından
Kiz masallah 14demi evlendin :) 
(1,934 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Yok kız 16 da evlendim 17 de anne oldum tabii yine de çocuk sayılırım ama çok da çocuk sayılmazdım yani

İlgili sorular

0 oy
19 cevap 483 göst.
2 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Biroglanbirkizannesi (551 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 1,067 göst.
3 Eylül 2024 Diğer kategorisinde Busra_oyku33 (77 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 95 göst.
27 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 216 göst.
26 Aralık 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

396,351 soru

11,856,074 cevap

35,949 kullanıcı