0 oy
445 göst.
Diğer kategorisinde (535 puan) tarafından
Oğlum 6 yaşında 1. Sınıfa gidecekmiş ana sınıfı olmuyormuş geçen seneymis çok saçma ya 

19 Cevaplar

0 oy
(7 puan) tarafından
Benim oğlumda o şekilde gitti 1. Sınıfa malesef böyle bir sistem var okulda kontrol ettirdinizmi bazen ayı tutmuyorsa dilekçe ile göndermeyebiliyorsunuz
(535 puan) tarafından
Dilekçeyi sordum olmaz diyor özel çocuklar için öyle yapılıyormus
(7 puan) tarafından
O zaman yapacak pek birşeyiniz yok ayı tutuyorsa gitmeli
(535 puan) tarafından
Ne bilim ya okula alışması açısından anaokukuna gitsin istemiştim
(7 puan) tarafından
Anaokuluna hiç vermedinizmi daha önce
(535 puan) tarafından
Yok canım ben Bi sene başlıcak sandım meğerse geçen seneymis müdür dedik zaten geçen sene anasinifina katılım pek olmamış
-Reklam-
0 oy
tarafından
Dilekçe verip 1. Sınıfa değil anasınıfına yazdırmak istourojm diyeceksin canım veli isterse anasinifkndan başlatabilir 
(535 puan) tarafından
Olmaz diyor dilekçe veremezsin diyor 75 aylıkmis 1. Sınıftan başlıcak diyor anasinifina gitse diğerlerinin yanında büyük olur diyor
tarafından
Benim 2015 ekim doğumlu yeğenim bu sene dilekçeyle anasınıfına gidecek canım neden olamıyor muş
(535 puan) tarafından
Eylül den hesap ediyorlar canım 7nden gün almış oluyor diyor olamaz diyo
tarafından
Anladım canım yapacak bir şey yok artık mecbur 1. Sınıf a başlayacak o zaman
0 oy
(3,274 puan) tarafından
Benim oğlumda 6 yaşında Ağustos doğumlu bugün kayıt için okula gitti anaokuluna göndermek istiyorum nasıl olur dedim  Ekim doğumlu olsaydı anaokulu tutuyormuş şimdi doktor raporu lazım dedim bende direkt 1e yolluycam mecbur
(535 puan) tarafından
Çok saçma değil mi daha okula alışması için iyi olurdu
(3,274 puan) tarafından
Evt geçen sene pandemi yüzünden geri aldım çocuğu şimdi 1.mecbur göndercem yağmurdan kaçarken doluya tutulduk hesabı bir sınıfta 50ye yakın öğrenci varmış nasıl olacak bilmiyorum
(535 puan) tarafından
Aynen öyle sınıflar en az 20 kişilikmis gecen sene pek yoktu ama bu sene çok olur diyorlar
0 oy
tarafından
Cnm daha önce yazmıştım ama e okuldan bak cnm ay farkıyla alabilirler..sorgulatınca zorunlu ya da değil çıkar sistemde
(535 puan) tarafından
Onun uygulaması mi var canım
tarafından
Eokuldan sorgulatıyorsun cnm ben link bile bırakmıştım yorumlara
(535 puan) tarafından
Tamam canım bakayım bi
0 oy
(2,139 puan) tarafından
72 aylık ve üstü zorunlu diye biliyorum canım.
(535 puan) tarafından
75 aylık bizimki
0 oy
(1,493 puan) tarafından
Burda bir öğretmen vardı anasınıfı sordum oğlumda 2017 li dedi bu sene giderse. Seneyede gidecek dedi 6 yaşında anasınıfı 7 yaşında 1 sınıf miş
(535 puan) tarafından
Eylülden hesap ediyorlarmış canım o zamanda 7 den
Gün almış oluyor diyor
(1,493 puan) tarafından
Doğrudur yasin7 oluyosa 1 sınıf
0 oy
(128 puan) tarafından
Nasil yani 1. sinif yasi 7 degil mi yaa
(535 puan) tarafından
Bende bi cozebilsem
(128 puan) tarafından
Simdi benim oğlum 5 yaşına ana okuluna gidebilirdi yazdirmadik hastalik var  kardeşi doğacak ikisi zor olacak diye ama böyle bissi varsa yollayım bari
(535 puan) tarafından
Okulla Bi görüş canım
(3,446 puan) tarafından
Arkadaşın çocuğu zaten 75 aylık diyor 7 yi yaşıyor yani anasınifi olmuyor
0 oy
(565 puan) tarafından
Canim bizimde oyle 2015 ekim kasım ve aralik ayi dogumlu olanlar istege bağlı oluyomus benim kiz da ağustos dogumlu zorunlu dedi yazdirdim
(535 puan) tarafından
Ay şaka gibi ya o zaman bizi bilgilendirmelri lazımdı geçen sene
(565 puan) tarafından
Canim internetten baksaydin keske ya 62-66ay arasi heralde istege bagli yaziyodu 66ay üstü zorunlu yaziyodu internette. Bende gondermek istemiyodum belki hani acilmazsa okullar ben okula gitsin oyle ogrensin istiyodum gondermiyecektim bu sene ama zorunluymus mecbur yazdirdim
(535 puan) tarafından
İşte bende bu sene ana sınıfı diye biliyordum
0 oy
(375 puan) tarafından
Eğer doğum tarihi 30 eylül 2015ten önceyse evet ilkokul zorunlu. Benim oğlum 31 ağustos doğumlu mecburi ilk okula başlayacak. Dilekçe ile erteleme sadece ekim,kasım ve aralik ayı doğumlular için geçerli. Illa göndermek istemiyorsanız ram a gitmelisiniz. Ancak onlarda çocukta fiziksel,bilişsel veya zihinsel bir sıkıntı görüyorlarsa rapor veriyorlar
(128 puan) tarafından
Simdi benim sorum alakasiz olacak ama seneye ki olan durumu soracaktim benim .ekim.2016 doğumlu çocuğum bu sene anasınıfı oluyordu yollamadm seneye yollarım diye seneye ilk okulami gider anaokulunami
(375 puan) tarafından
Ekim doğumlu olduğu için önümüzdeki yıl dilekçeyle erteleyip anaokuluna gonderebilirsinz.  Ama eylül olsa yapamazdınız mesela.
(535 puan) tarafından
Soal canım rehberlik öğretmeni ile Bi görüşeyim
(128 puan) tarafından
Teşekkür ederim aysegull
(375 puan) tarafından
Rica ederim
0 oy
tarafından

image

Burdan da bakabilirsin cnm benimki ekim 2014li mecbur verdim..geçen sene dilekçeyle erteledim

(375 puan) tarafından
Çok değişik bi sistem aslında ya. Şimdi sizin en doğal hakkinizdi geçen sene ertelemek ertelermişsiniz. Benin oğlum 31.08.15 doğumlu. Sizin çocukla benim çocuk aynı sınıfta  olacak mesela. Ve aralarında 10 ay var. Bu dönem çocuklarında 10 ay büyük Bi zaman. Bende çok düşündüm ama zorunlu çıkıyor. Ram da bi sıkıntı görmezse rapor vermiyor. Rehberli öğretmeni ile görüştüm halleder anaokulu eğitimini almış çünkü dedi. Inşallah problem olmaz. Yanı keşke bu aralığı biraz dusurseler
tarafından
Evet erteledim çünkü küçük kızım küçüktü 1 yaşında getir götür zor olurdu uzaktan eğitimle de zorlanacaktım emziriyorum yeni yürüyor falan..şimdi 2 yaşını geçti emmiyor çoğu şeyin farkında çizgi film izliyor rahat olurum diye düşündüm..ama artık mecbur 17 günle erteleme hakkım olmuştu..eylül ayından hesaplanıyor maalesef
(375 puan) tarafından
Iyi yapmışsınız.  Şimdi de ben kara kara düşünuyorum.  3 aylık bir de bebeğim var çünkü. Bende çalışmaya dönüyorum. Inşallah sıkıntısız geçer bu yıl.  Tabi okullar açılırsa:/
(535 puan) tarafından
Aynen bense öyle düşünüyorum geçen sene ana sınıfına pek katılım olmamış müdür öyle dedi
tarafından
Virüsün etkisiyle kimse göndermek istemiyor ki..biz de evde nasıl yaparız bilmiyorum tablet internet gerekecek
0 oy
tarafından
Benim kızımda 68 aylık yani beş buçuk yaşında sistemde 1. Sınıf görünüyor ama almadılar ay olarak küçük dilekçe verdim nasipse ana okuluna yazdiracam Ankara'ya gidersem
(535 puan) tarafından
Aynen canım gönder anasinifina
0 oy
(10,775 puan) tarafından
Bizde de oyle malesef bire yazdırdık. Ama ben yaz okuluna gönderdim 
(535 puan) tarafından
Anladım canım saolasin
0 oy
(3,446 puan) tarafından
6 yaş derken bitirdi mi , kaç aylık yani 

Benim kızım 5 i bitirdi 2016 Haziran doğumlugeçen sene gönderdm yöne göndercegm aynı okula

Sonra birinci sınıf olur Allah'ın izniyle
(535 puan) tarafından
Haziranda 6 ya girdi müdür hesaplandı 75 aylıkmis 1 e başlıcak dedi
(3,446 puan) tarafından
75 ay 7 ye girmek,6 yı bitirmektor benim kızım 5. Bitirdi 6 ya girdi
0 oy
(428 puan) tarafından

Evet öyle benim yeğenim 6 yasinda simdi 1. Sınıfa basliycak 2 sene gitti ;) siz o ara nerdeydiniz ki hiçbir araştırma yapmadınız internette bile:ermm:

(535 puan) tarafından
Bilmiyordum canım bu sene ana sınıfı sanıyordum zaten bilseydim de geçen sene gondermezdim çoğu kişi gindermemiss
0 oy
(245 puan) tarafından
Oğlum da 64 aylık anasınıfindan baslicak . Senin ki büyükmüş almazlar tabi . Mecburen 1.siniftan baslicak
(535 puan) tarafından
Öyleymiş
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Evet saçma değil doğru olan o 
(535 puan) tarafından
Bence saçma
(3,729 puan) tarafından
Peki sen bilirsin
0 oy
tarafından
72. ayini dolduran zorunlu 1. sinif anaokulu icin 5 yas oluyor lakin gecen sene pandemi vardi belki esnetmis olabilirler
(535 puan) tarafından
Geçen sene zaten çoğu kişi göndermemis müdür öyle dedi
tarafından
evt gecen sene gondermedi kimse iste o yuzden belki bu sene anasinifina alirlar ama normal sartlarda 72 ay dolduysa zorunlu bir bnmki 65 oldugu icin anasinifi zorunlu suan
(535 puan) tarafından
Aynen canım seninki ana sınıfına gider benimki 75 aylık mecbur 1 sınıf
tarafından
zor ya benmkiside daha nce okula gitmedi nsl gidicek ne olucak kafamda deli sorular
0 oy
(4,098 puan) tarafından
Kızım 2015 Eylül dogumlu 6 yasında 1. Sınıfa baslayacak
(535 puan) tarafından
Anladım canım saolasin
(4,098 puan) tarafından
Anasınıfına bilerek gondermek ıstemedm
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Benim oğlumda 1 sınıfa gidecek bu sene anasinifina da yarim yamalak gitti sürekli pandemi olduğu için bsey farketmedi
(535 puan) tarafından
Zaten çoğu kişi göndermemis

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 89 göst.
22 Şubat 2023 Diğer kategorisinde SuDuru (321 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 73 göst.
3 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Busem (117 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 414 göst.
0 oy