0 oy
315 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
Kızlar yakın zamanda kuzenim evleniyor düğünü olacak ,dini anlamda hassasiyetim olduğu için gitmek istemiyorum gerek akraba ortamımın yılışıkığı ve gerekse her girdiğim ortamda giyiminle ve tokalaşmamamla ilgili eleştirilerine maruz kalıyorum ve bu durum bir yerden sonra yıpratıcı oluyor lütfen linçlemek için yazmayın herkesin tercihleri yaşayış biçimi farklı, bahane uydurup yalan söylemek istemiyorum ama bu gerekçelerimi söylesem kızar küserler, annemlerle takısını yollayacağım zaten sizce davet ettiklerinde ne yapmalıyım 

22 Cevaplar

0 oy
(1,893 puan) tarafından
Düğün evine git orda bulun düğüne gitme öncesinde ve sonrasında seni görsünler gerekçeni olduğu gibi söyle alışırlar korkma 
-Reklam-
0 oy
(3,021 puan) tarafından
Şimdi tabiki kararlarına saygı duymayı öğrenmeleri gerekir ama seninde onların iletişim şekillerine aynı şekilde saygı durman gerekir su an karşılıklı olarak böyle bir durum söz konusu değil okuduklarimdan anladığım kadarıyla.

Size tavsiyem katılmanız ve benimsediginiz yaşayış şekline göre davranmanız ama hoşgörülü bir biçimde.Onlar hata yapıyor diye sizde aynı şekilde cevap vereceksiniz diye bir şey yok.

Tokalasmiyorsaniz surat asmak yerine güler yüzlü ben tokalasmiyorum demek gibi.Kacarak,aynı onlar gibi yargilayarak anlaşılmayı beklemeyin bence.
(3,585 puan) tarafından
Kayınvalidem çarşaflı ben tam zıttı açık eşim baba tarafı açık hiç tesettürlu yok anne tarafı çarşaflı ama birbirlerine saygı duyuyorlar bende öyle kayınvalidem ile yan yana yürürken cevredekiler ne alaka der gibi bakıyorlar ama biz birbirimize karışmayız ikna etmeye çalışmayız birbirimizi  ilk başta istemedi kayınvalidem bende istemedim eşime çoğu kez söyledim aileler zıt diye ama hiç korktuğum gibi olmadı insanlar birbirine saygı duyunca herşey o kadar güzel oluyor ki
(3,021 puan) tarafından
Aynen öyle biraz zaman ihtiyaç var karşılıklı olarak.

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 331 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 254 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,218 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 327 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,370 göst.