0 oy
313 göst.
Diğer kategorisinde (40 puan) tarafından
Kızlar yakın zamanda kuzenim evleniyor düğünü olacak ,dini anlamda hassasiyetim olduğu için gitmek istemiyorum gerek akraba ortamımın yılışıkığı ve gerekse her girdiğim ortamda giyiminle ve tokalaşmamamla ilgili eleştirilerine maruz kalıyorum ve bu durum bir yerden sonra yıpratıcı oluyor lütfen linçlemek için yazmayın herkesin tercihleri yaşayış biçimi farklı, bahane uydurup yalan söylemek istemiyorum ama bu gerekçelerimi söylesem kızar küserler, annemlerle takısını yollayacağım zaten sizce davet ettiklerinde ne yapmalıyım 

22 Cevaplar

0 oy
(409 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Ben de yaklaşık 10 yıldır çalgılı oynamalı kına düğün vs. Girmiyorum ve artık herkes alıştı çok yakınsa mesela evine gidiyorum gelin çıkarmasına yardıma vs. Bulunuyorum aralarında . Prensip olarak girmiyorum diyorum ilk başta tabiki yadırgıyorlar ama sonra alışıyolr yani senin kararlı oldgunu görmeleri lazım
-Reklam-
+2 oy
(697 puan) tarafından
Bence gerekçe bildirmeye gerek yok seni olduğun gibi kabul etmeyen kişileri hayatından cikartirsan daha mutlu olursun tercihlerin senin kararindir kararına saygı duymayıp elestirecekler hayatında hiç olmasın daha iyi
(40 puan) tarafından
Tesekkür ederim güzel yorumunuz için
0 oy
(1,268 puan) tarafından
Ben de iki kuzenimin düğününe gitmedim. Kimseye açıklamada yapmadım. Kendini nasıl rahat hissediyorsan öyle yap. Kendini zorunlu olarak da görme. 
(40 puan) tarafından
Tesekkür ederim yorumunuz için
0 oy
(2,724 puan) tarafından
Ne demek eleştirilere maruz kalıyorsun . O zaman gerçekten gitme ve gerekçelerin de ap açık ortada 
0 oy
(1,061 puan) tarafından
Gitmek istemiyorum deyip 
(1,061 puan) tarafından
Çünkü ben öyle yapıyorum çarşaflı olduğum için
0 oy
(2,651 puan) tarafından
Evine hayırlı olsuna gidersin canım düğünleri bende sevmiyorum gitsem bile oturup gelirim anca 
(40 puan) tarafından
Annemle takısını göndereceğim zaten inşaAllah ama işte davet ettiklerinde direkt ne demeliyim onu bilemiyorum
(2,651 puan) tarafından
Buraya yazdıklarını yani düğünlere gitmeyi istemediğini ve sana saygı duyulmayan yerlerde bulunmak istemediğini nasıl ki sen onlara saygı duyup takını gönderiyosan onlarında seni anlaması gerekir
0 oy
tarafından
Hesap vermek zorunda değilsin sen kendi kişisel alanına almak istemediğin veya saygı duymayan insnalarla bir araya gelmek zorunda değilsin takisini gönder daha sorna ara mutluluk dile müsait olamadım dersin 
0 oy
(191 puan) tarafından
Ne mutlu sana aslinda olmasi gerekeni yapiyosun keske bizlerde nefsimizi yenip ayni seyi yapsak kendini hic kotu hissetme canim birak zaten karsinsaki anlayisliysa aslinda dogrusunu biliyosa bu olayin zaten guzellikle karsilar seni anlar
0 oy
(935 puan) tarafından
Ben açıkca söylerim milletin tantanasini çekemiyorum ve bana doğru gelmeyen bir şeyi yapmak istemiyorum derim bu kadar basit 
0 oy
(224 puan) tarafından
Bende artık gitmek istemiyorum ama çok geri kafalılar insanları anlamıyorlar
0 oy
(8,975 puan) tarafından
Benim annem de çalgılı düğünlere gitmez daha biz küçüklükten beri bu böyle ilk zamanlar yadirgiyolardi ama artık alıştı eş dost çevre.. sende eğer o yüzden gitmek istemiyorsan bunu belirt bilinsin zamanla alişacaklar mecburen. Eğer düğün evi yakınsa eve gidiyo evde görüyor gelini damadi ailesini falan takisini verip geri dönüyor 
0 oy
tarafından
Ayni hassasiyetle gitmeyen biri olarak soyleyim. masallah sizi takdir ettim. Ben hediyesini onden gidip vermem mumkunse verip uzaktaysa yollamam mumkunse yolluyorum . Ortamin benlik.olmadigini bunu zaten bildiklerini gulumseyerek soyluyorum dualar ediyorum kırmadan halloluyor. Ha bu kadar naif davranmama da kırılırlarsa yapacak bi sey yok

Kuzenimin olmustu dugun baslamadan sabahtan gittim tebrik ettim eve döndüm 

0 oy
(892 puan) tarafından
Bunu bna da çok yaptılar yok evlendin hacı hoca oldun yok bilmem ne oldun sırf tokalaşmıyorum sırf erkek kuzenlerimle mesafe koydum diye eşime tavır aldılar bana tavır aldılar hiç umursamıyorum biliyor musun inadına gidiyorum tokalaşmıyorum zorunda da değilim mesafeli merhaba merhaba o kadar neler söylüyorlar ki arkamdan hatta biriyle kavga ettim biz kaçtıkça konuşmaya devam edecekler bence git doğru sensin neden kaçıyorsun belki birine örnek olacaksın 
0 oy
(467 puan) tarafından
Canim gidip oynaman gerekmiyor ki bence bende oynamam erkekler varken ayıp olur git otur en azından oturmak damı günah sanki üstelik zaten erkeklerle selamlaşma tokalasmayi ben bile yapmam kadınlarla da mı tokalasmiyorsun 
0 oy
(2,037 puan) tarafından
Benim yaşam tarzına uygun bulmuyorum de kimse için ahireti riske atmaya gerek yok
0 oy
tarafından
Açık ve net olmalısın 
0 oy
(4,665 puan) tarafından
Bizim ogretmenizim evlendi geçen ay düğünü camide yaptılar kadınlar ayrı erkekler ayrı sessiz dualı yemekli oldu o kadar güzel ve sade masumdu ki gelin hanımda bir krem bile yoktu o kadar mutlu oldum ki ne mutlu onlara asıl düğün asıl sevgi buydu anlatmama istedim. 

Yapıyorlarda ne oluyor afedersin kizlar oynuyor erkekler izliyor şahit oldum o kadar utandım ki kesinlikle haklısın açık açık bildir bence saygı duymak zorundalar 
0 oy
(9,503 puan) tarafından
Gitmek istemezsem gitmem nettir yani gerekçe sunmam 
0 oy
tarafından
Müsait değilim de geç 
0 oy
(3,545 puan) tarafından
Kayınvalidem hiç bir düğüne gitmez çarşaflı olduğu için bende düğün istedim eşimde öyle   onlar kendi kınasıni ilahili yaptılar biz çalgılı ama salonda da kayınpederim geldi kayınvalidem gelmedi ben hiç bir düğüne gitmem sizin dugununeze gelsem bak kendi oğluna gitti bahane ediyor derler dedi ama şöyle yapar düğünden iki üç un önce takisini alıp hayırlı olsun demeye giderhayat görüşüm hiç uymadığı halde saygı duyarım bu görüşüne ben kuzenimde saygı duyması gerekiyor açıkça şöyle bence

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 322 göst.
16 Ekim 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 253 göst.
26 Mart 2024 Diğer kategorisinde Yasmengungor (1,210 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 326 göst.
21 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
40 cevap 1,362 göst.