+1 oy
333 göst.
Diğer kategorisinde (2,586 puan) tarafından

Günaydın kızlar. Karga kahvaltı yapmadan post açayım dedim:))) 

Benim kızım 3 yaşında ve parkta arkadaş ediniyor . Yani her yerde ediniyor çok arkadaş canlısı.  Anlaşıyor çocuklarla mesela annesiyle tanışıyorum bir iki görüşüyoruz sonra bu 3 4 yaşındaki çocuklar küfür ediyor . Öyle sa.lak man.yak değil ama büyük büyük küfürler. Gerçi bunların söylemesi de normal değil. Ben bir daha çocuğu da görüştürmuyorum  kendim de görüşmüyorum ama nereye kadar bilmiyorum.  Bazen böyle düzgün çocuklar oluyor ama onlarla tekrar denk gelemiyoruz nedense . 

Böyle durumlarla siz de karşılaşıyor musunuz ? Nasıl koruyorsunuz çocuklarınızı? Ve en kötüsü belli bir yerden sonra koruyamama düşüncesi size de geliyor mu

24 Cevaplar

+1 oy
(3,034 puan) tarafından
Sana da günaydın çiçeğim benim oğlum daha 20aylik lâkin bizim burda öyle küfürler ediyorlar ki Allâh selâmet. Ben kızıyorum valla kim olursa olsun. 
(2,586 puan) tarafından
Ya benim 2 ve 3 yaşındalar inan kendi çocuklarıma  anca yetiyorum tek başıma bakıyorum.  Birde başkasının çocuğuna annesinin yanında ahlak dersi veresim gelmiyor inanır mısın.  Ayıp öyle denmez vs diyorum da yani o kadar deniyor
-Reklam-
+1 oy
(380 puan) tarafından
Geçen kızımı parka götürdüm orada büyük çocuklar küfür ediyorlardı bir sustum iki sustum. 3.de bağırdım ne biçim konuşuyorsunuz küçük çocuklar var burda diye. Çıkıp gittiler. Geçende eşimin teyzesi gelmişti görmeye gittik 3 küçük çocuğu var ortancasi felaket küfür ediyor en küçüğü 2 yaşında baktım oda abisinden duyduklarini tekrar ediyor. Annesine kızdim niye bırakıyorsun diye oda ee orada arkadaşlarından öğreniyor ne yapayım dedi kızım aldım hemen uyuttum ki duymasın. Çocuk doğurmak için doguruyorlar bazı analar. Rabbim cocuklarinizi korusun 
(2,586 puan) tarafından
Bizde çocukken arkadaştan duyuyorduk evde söylemeye cesaret ettik mi acaba saçmalığa bak. Ama arkadaş işi değil o aktif küfür eden çocuklar evde duyuyor sürekli eden biri oluyor
0 oy
(982 puan) tarafından
Küfür el hareketi büyük cocuklardan goruyor benim ki de sinirlendiginde bazen agzindan kaciriyor.bazen sakasina soyluyor. Elimden geldigince kötü birsey deme diyorum anlatiyorum ama her gün yeni birseyle geliyor .su söyledi bu söyledi site cocuklarindan . Napacaz bilmiyorum . Hic onlardan duymasa yoldan giderken genclerin agzinda insanin kulagina kulagina giriyor valla. Küfürden koruyamayacaz gibi geliyor bana da.
(2,586 puan) tarafından
Düşündükçe deli oluyorum yani hani daha çok küçük duymaya başladı:/
0 oy
tarafından
4. Sınıfa geçen bir oğlum var ne kadar çevreden uzak tutarsam tutayım bir yerden duyuyor ağzına aldığında baya bir kızdım şimdi duysa da etmiyor. 

Küçük oğlum 28 aylık oda yazlıkta duydu tabi bilinçsiz tekrar etti ayıp annecim dedim o söylediğinde gülmedim ciddi şekilde söyledim 
(2,586 puan) tarafından
:/ Evet şimdi bir şekilde engel oluyoruz da sonrası korkutuyor
tarafından
Aynen öyle
0 oy
(1,713 puan) tarafından
Kayınpederinin ağzı çok pis ağzından hiç küfür eksik olmaz Allah'tan onlarla yaşamıyorum.Bide bana demez mi siz burda olsanız ben çocuklara neler neler ogretirim neler neler dediği de küfür oluyo bu arada tanıdıklarına küfür  ettirmeyi ogretecekmis.çocuk biraz da egitmeden çıkar.ogreteceksin madem güzel şeyler öğret demi dua gibi ayy yine sinir oldum goruyon mu hatırlayınca 
(2,586 puan) tarafından
Çok haklısın yani disarda biri de değil ki dedesi. Allah ak fikir versin
0 oy
(48,643 puan) tarafından
küfür eden denk gelmedi tubisim gelseydi mesafe koyardim.bende
(2,586 puan) tarafından
Cok şanslısın valla canım
(48,643 puan) tarafından
büyükler ediyor onlara mudahele edemeyiz de yasitlarindan duymadim hic lan demiş biri sadece onu diyodu ela o cocuk lan dedi diye
0 oy
(433 puan) tarafından
Bazılarınında hoşuna gidiyor bu çocuk ana avrat küfür ediyor anne babası kahkahayla gülüyor çok yazık  
(2,586 puan) tarafından
Edepsizler ya
0 oy
tarafından

Bizim parkta öyle bir durum hiç görmedim şükür benim kızımda arkadaş istiyorum ama kimse onu pek takmıyor oda tek başına oynuyor :ermm:

(2,586 puan) tarafından
En güzeli tek takılması aslında
tarafından
Öylede keyifli olmuyorki cocuklari izliyor uzaktan biri bay bay yapsın kıyameti koparıyor insanlardan korkuyor
0 oy
(9,571 puan) tarafından

Benim kızım dedesinden s…..git b…k küfürünü  duymuş evde habire s.k s.k b.k diyip duruyor oyun oynarken falan en tahammül edemediğim şey küfürdür bir söyledi iki söyledi üçüncüde ağzına soktum acı biberi birdaha söylemedi eşimi de bir güzel haşladım sizin çeneniz yüzünden çocuğa kızıyorum  diye artık gitmiyorum oraya ağzından çıkanı bilmiyorlar  

Arkadaşımın çocuğu var daha 2 yaşında alçak diyor herkese nerden duyduysa halbuki çok kullanılan bir kelime de değil 
(2,586 puan) tarafından
Ay çok sinir bozucu.  Ben kayinpeder yanındayım adam çok dikkat ediyor çocuklar varken hiç duymadılar ondan.  
Bizim yan komşunun çocuğu da kanı bozuk diyor ya herkese . 4 yaşında daha. Annesi de gülüyor hoşuna gidiye
(9,571 puan) tarafından
Nesi hoşuna gidiyorsa iyi bişey sankiii
(956 puan) tarafından
Biber koymak yanlış bı eylem olmuş onun yerine anlatırsanız etkili olur, şuan yanlış olduğunu anlamamıştr küfür etmenin. Korkudan söylemez ama ilerde tekrar edebilir aciklarsanz daha iyi olacaktır
(9,571 puan) tarafından
Defalarca anlattım yanlış kelime olduğunu aklı herşeye eriyor maşallah bunu da ben sinir olduğum için söylüyordu evet yanlış bir davranış ama etkili oldu umarım tekrarlamaz çünkü dediğim gibi küfür en sevmediğim şey dışarda parkta okulda söylediği zaman direk anne babadan anlaşılıyor ve diğer çocukları da etkiliyor
(956 puan) tarafından
Hı o zaman ayrı bi konu bişe diyemem. Haklısınız iyi terbiye vermemiş diye görüyorlar hep
0 oy
tarafından
Ya daha dün en samimi komşumun oğlu otizmli özel bir çocuk olmasına daha takıntılı davrandığını bilmelerine ragmenoyun gibi öğretip gulmusler dün baktık ki kötü kelimeler kullanıyor annesi ne yaparsa yapsın malesef takıli gibi inatla tekrar ediyor insanların bunu güzel ve normal bişey gibi öğretmesi çok kötü 
(9,571 puan) tarafından
Ay vicdansızlar ya
tarafından
Evet tabiki daha çok inat ediyor ikna etmek dikkatini dağıtmak çok zor soyledigi an hemen okulda öğrendiği şarkıları falan sormaya başladım dikkati dağılıp unutsun diye ancak bu şekilde belki unutur inşallah
(2,586 puan) tarafından
Allah yardımcısı olsun annesinin valla o çocuğun da . Evet çok sıkıntılı zihniyetler var maalesef
(9,571 puan) tarafından
Otizm tekrarlamayı sever ki Allah yardımcısı olsun
tarafından
Evet malesef normalden daha zor olucak unutmasi
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Ahh ahh elimden geleni yaptm ev içinde kufurde olmasın demesin diye nerden nasıl ogrendiyse 2 yaşında ananı s, diyip duruyor kötü bişi seni sevmez diyirm yok diyo herkeze herşeye diyor bı ara unuttu yine başladı 
(2,586 puan) tarafından
:/ ay valla istemsiz güldüm ağlanacak halimize gülüyoruz artık
(2,804 puan) tarafından
Valla deme hiç bazen yerdeki karıncaya bile söylüyor anne bak karıncaya ananı dedim diyor bazn ara amcami bişi diyicem diyor arıyor amca ananı diyor onlarda guluyo
0 oy
(1,577 puan) tarafından
Benim kızda eltimin oğlanlardan öğrendi çok fena küfür ediyor. Kızdım, bağırdım, ağzına biber sürdüm yine de söylüyor. S....r git diyo kafanı..... diyo ne yaptıysam vazgeçiremedim. Eltimle söyledim niye küfür ediyolar diye ediyolar napim erkek çocuğu seninki de yarın büyüyünce utanır etmez dedi bana. 

Kafa yapısını düşünebiliyor musunuz. Bi defada eşim kızıma  böyle böyle diyceksin diye küfür öğretirken duymuş eltimin oğlunu nerdeyse dövecekti. Anne babasına söyledik ama işte yine ayni devam ediyor. Ama tepki verdikçe daha da ediyor ben bunu fark ettim

Sonra yapma etme demeyi bıraktım oda bu aralar pek etmiyor. Eşime de söyledim tepki verme yapma dedikce küfür ediyor diye. Bayaa yok denecek kadar azaldı bi kaç gündür 
(2,407 puan) tarafından
Ay ne alaka erkek olunca kufur edebiliyomuymus?? Iki oglum var biri 5 yasinda, hicte kufur etmiyo. Erkek diye edepsizlik ogretmenin manasi yok.
(2,586 puan) tarafından
Ya bu zihniyet iste erkek istediğini yapar diye bu yaştan başlıyor.  İş bu boyutlarda ise eltinle neden görünüyorsun ki
(1,577 puan) tarafından
Mecbur görüşürüz çünkü alt üst oturuyoruz ve köyde yaşıyoruz. Görüşmemek yada mesafe koymak gibi bi imkanım yok malesef. Çocuklarla bir araya getirmemeye çalışıyorum. Zaten yakında okullar da açılacak çoğu zamanı okulda geçirecekler onun çocuklar. Ama biz yine elimizden geldiğince dikkat etmeye çalışıcaz tabi
Bide söyle bisey var hem küfür öğretiyorlar hemde küfür edince kızıyorlar. Bende kaynima dedim abi asıl öğretene yani senin oğlanlara kızmak lazım hep onlar alistiryo dedim hiç bisey diyemedi
0 oy
(8,876 puan) tarafından
Benim oğlum da daha 25 aylık bilmiyor ama komşunun 4 yaşında oğlu vardı.. öyle bir küfür etti ki çocuk aklım hayalim durdu. Utanıyorum bile buraya yazmaya yani o derece şok oldum. Eşime söyledim. Çok normal dedi nereye kadar koruyacaksin çocuğu eninde sonunda bizimki de küfür edecek dedi.
(2,586 puan) tarafından
Küfür duyması ogrenmesi ayrı etmesi ayrı büyük konuşmak istemiyorum da insanın ağzını kirası geliyor ama işte kendi çocuğun olunca öyle yapamıyorsun o işler öyle yürümüyor
(8,876 puan) tarafından
Ben de nefret ediyorum kötü konuşan erkeklerden. Ağızlarında bir küfürler iyice yer etmiş. Valla bilmiyorum eskiden bir sınır vardı. Şimdi herşey iyice şey olmuş
0 oy
(1,554 puan) tarafından
Tubis ben de sevmem el kadar cocugun agzinda kufur, en fazla ilkokula kadar koruyabiliyorsun sonrasi Allah kerim zaten. 
(2,586 puan) tarafından
Ay kuzum öğrenmesi bilmesi ayrı da etmesinler de :/ hafsa şimdi anlayamiyor anlamlandiramiyor.  Tek tesellim gidecek olmamız ay inşallah bir aksilik çıkmaz da hayırla giderim :/
(1,554 puan) tarafından
Ne zaman gidis netlesti mii?
(2,586 puan) tarafından
Gidiş net de tarih belli değil kuzum ya. Ev bulamıyor vermiyorlar ne olacak bilmiyorum.  Biraz birikmiş vardı onunla da orda ev etmiyor :)))saka gibi . TL bu kadar değersiz olmasa birçok şey yapılabilirdi ama maalesef
0 oy
(321 puan) tarafından
Burda ki çocukları bi duysan insanin ağzı açık kaliyo. 4 5 yaşında çocuk ana avrat sovuyo.  Benimkiler anlamıyor küfür edenleri duyunca  . 5 ve 10 yaşındalar o tarz konuşma duydukları zaman dikkatlerini başka yöne çekiyorum. 
(2,586 puan) tarafından
İşte bak bilmeyen cocuk kaç yaşında olursa olsun bilmiyor demek ki
0 oy
(2,223 puan) tarafından
Benim de kızım bir buçuk yaşında parka götürüyorum parkta ondan büyük çocuklar hep küfür ediyorlar anlamıyorum anne babaları niye hiç sahip çıkmıyor ben gördüğüm zaman uyarıyorum mutlaka.cocugumuda çok fazla parkta tutmuyorum terasım var salıncak falan kurdum kendi terasımda oynatıyorum çocuğu buna mecbur kaldım eşim ve ben çocuğumuzun yanında böyle tarz konuşma yapmamaya çok dikkat ederiz ama başkasından duyup öğrenmesi çok zoruma gider açıkçası
(2,586 puan) tarafından
Ama öyle de yasitlariyla oynayamıyor bu çok önemli.
(2,223 puan) tarafından
Tabiki onun için oyun gruplarına götürüyorum çocuğu ekstra bütçe ayırıp
0 oy
(3,895 puan) tarafından
Burada da çok var ben görünce uyarıyorum.
(2,586 puan) tarafından
:/ mantar gibi her yerdeler demek ki
0 oy
(5,893 puan) tarafından
Aile faktörü bu işte. Siz yanında dikkatli dikkatli konuşursunuz başka bir çocuk koca adam gibi küfreder. Bazı aikeler özellikle küfür öğretiyor. Hadi oğlum söv amcana gibisinden. Bunu da marifet zannediyorlar. 
(2,586 puan) tarafından
Edepsizler ya. Bu devirde hala şunu yapanlar varya pes
0 oy
(2,407 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Malesef buna engel olman zor. Simdi olsan bile okul zamani olamiyorsun. En iyisi kotu bisey oldugunu ogretmek. Benim oglum 5 yasinda kufur bilmez duysa da kotu bisey oldugunu soylerim ama bu sene sitenin bahcesinde cocuklardan degisik bi kufur duymus, agzindan kacirdi hemen uyardim kotu kelime o denmez diye, bir daha demedi. Anlamini anlamadigi icin kufru ayirt edemiyo cocuklar, kotu kelime oldugunu bilirse ogrenmez. Malesef bazi evebeynler bunu marifet saniyo.
(2,586 puan) tarafından
:/ vallahi yorumlara bakınca şok olduk ne bunlar böyle.
0 oy
(1,210 puan) tarafından
Sen elin cocugundan birsekilde uzak tutabilirsin de ben halasindan nasıl uzak tutayım canım. Kızıma babannesi bakıyor üstelik. Öyle ağzı pis bir insan ki. Kızım 20 aylıkken kodum kodum diye dolanıyordu ortalıkta. El hareketi yapıyordu. Şimdi halasiyla kavga ettim konuşmuyoruz ama bekar tabiki. Ne yapıyor bilmiyorum
(2,586 puan) tarafından
Ay Allahim sen koru ya :/
(1,210 puan) tarafından
Amin inşallah

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 846 göst.
6 Ocak 2020 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
19 cevap 445 göst.
5 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Asli_eren_47 (762 puan) tarafından soruldu
0 oy