0 oy
147 göst.
Aile kategorisinde (178 puan) tarafından
Benim babam vefat etti. Normalde de babamın ismini severdim ama hiç öyle bi talebim olmadı. Şimdi vefat ettiği için bi teselli ve ismini yaşatma isteğiyle babamın ismini vermek istiyorum. Fakat eşim eğer senin babanın ismini verirsek benim de babamın ismini ekleyerek iki isim şeklinde veririz diyor. Kayınpederim kötü biri değil ama ismini hiç sevmiyorum. Siz olsanız iki isimden vazgeçip bambaşka bi isim mi koyardınız. İki babanın ismini mi koyardınız? 

13 Cevaplar

+4 oy
(710 puan) tarafından
Eşinizin istediği mana normal geldi. Onun babası vefat etmiş olsa gve kendi babasının ismini vermek istese belki kadınlar olarak biz bırak kendi babamızın adını ikinci olarak koymayı en baştan babasının adını kabul etmeyebiliriz bile. Yine adam makul davranmış. Eğer kabul etmezseniz böyle bir mesele için ailenizin huzuru kaçacak. Değer mi hiç bilmiyorum. Eğer kayınderin ismi kötü değilse kimlikte yazıversin ne olacak. Yok hayır illa istemem dersen de kendi babanın ismini de koyma bence. Farklı Bi isim olsun. 
-Reklam-
+3 oy
tarafından
Bana göre baba anne ismi vermek saçma çünkü sen banana mesela Mehmet diye seslenemiyorsun sonuçta ama cocygunw Mehmet diyeceksin ben diyemezfim mesela bana saçma geliyor anne baba adı koymak 
0 oy
(15,823 puan) tarafından
Babaların ismi neki????
0 oy
(761 puan) tarafından
Çok istiyorsanız iki ismi koyun. Kendi babanızın adı ile seslenirsiniz. Ama kayınpeder inizin ismi çok absürt ise farklı bir isim koyabilirsiniz. Ben karşıyım anne baba isimlerine ama yinede herkesin kendi kararı
0 oy
(212 puan) tarafından
Eşimin babası vefat etmiş kucukkken. İlk erkek bnm çocuğum olduğu için onun adını verdik. Bn kendi babama da sordum senin adını da koyalım mi diye o da yok güzel bı isim koyun biri eski biri güzel olsun bosverin dedi. Bizde yanına güzel bı isim koyduk. Babanın ismini seviyorsan onu kullanırım diyorsan ikisini de koy. Babanın adını söylersin. Yok babamın adını da söylemem diyorsan ikisini de koymayın. Tek babninkini koysan eşinin ailesi de eşinde bozulur 
0 oy
(7,257 puan) tarafından
En iyisi farklı isim ben sevmiyorum anne baba isimleri koymayı 
0 oy
(208 puan) tarafından
Tamam vefat etmiş ama siz istiyorsanız eşinizin isteme hakkı gayet var. Ben iki taraf da olsun istemedim o yüzden birbirimize girdik. Anne baba isminin verildiği zamanları geçtik artık. Çocuklar anı yaşatma görevi ile gelmiyorlar dünyaya. Onlar yeni bir insan. Bence böyle büyüklerin ismini verip yük de yüklüyoruz sanki. Bana mantıklı gelmiyor. 
0 oy
(863 puan) tarafından
Isimleri merak ettiim benm oglumun adi esimin vefat eden abisinin adi yanina guzel bi isim ekledm babamij adini koymak istedm ama ikisi yakismadi bi oglm daha olursa babamn adini koyarm heralde kaynatamin adini koymam diye yemn etmistm cunku 
0 oy
(1,683 puan) tarafından
Saçmalık ne var yanı tek koysan valla benım babam vefat ettiği gün oğlum doğar doğmaz eşim koymuş ilk ismi ikimizin istediği ikinci ismide babamın ve ben şok olmuştum hiç aklıma bile gelmemişti çünkü
0 oy
(925 puan) tarafından
Bence genel olRak aile büyükleri heleli bir de ölmüş insanın ismini vermek çok doğru değil. Hayatınız bpyunca o kişiyi düşünerek onun kaderini çağırmış olacaksınız resmen evladınız için.
0 oy
(1,074 puan) tarafından
Bu konularda çalışma yapanlar ölen büyüklerin ismini koymanın doğru olmadığını söylüyor. Yeni bir isim koyun ki çocuk ta ilerde adını sevsin 
0 oy
(650 puan) tarafından
Bir araştırma yapmanızı öneririm hem dede nine akraba vs ismi vermek hem de vefat etmiş birinin ismini vermek doğru degil
0 oy
(2,091 puan) tarafından
Vedat eden aile bireylerinin adını vermeyin diye tavsiye ediliyor 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 292 göst.
9 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Aysegul&20 (3,417 puan) tarafından soruldu
+1 oy
16 cevap 413 göst.
16 Ağustos 2021 Kültür-Sanat kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 288 göst.