0 oy
103 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Cok az unum var 4 su bardagi kadar bebegime un corbasi yapmak istiyorum en azindan nasil yapiliyor bana bi tarif verirmisiniz yiyebilecegi sekilde 1 bucuk yas bebegim 

3 Cevaplar

0 oy
(1,314 puan) tarafından
Elinde hangi yağdan varsa ondan bir miktar koy. Üstüne 2 tatlı kaşığı unla kavur biraz. Ama yakma canım dikkatli ol un kokusu çıksın. Ben yağdan sonra biraz sarımsak rendeliyorum yalancı tarhana oluyor böylelikle. İster o şekil ister klasik usul unu kavurunca içine salçan varsa 2 çay kaşığı koy. Kıyamı rengi koyuysa 1 buçuk çay kaşığı. Onuda bı tık döndür. Hep bu evrelerde yanar dikkali ve hızlı ol. Üzerine 1 su bardağı soğuk su koy dökerkern sürekli çırp ama . Kıvamı yoğunsa biraz daha su eklersin. Tuzunu da sen kendine göre ayarla. 
tarafından
Yok o rahatligi vermiyorum asla gerekirse diyorum kagitcilara yardim et nw bileyim yani en azindan helal para emek bu oda 1 ay icinde 3 4 is degisiyor cikariliyor falan 1 hafta calisip 2 hafta calisip cikariliyor bu nasil duzen haftalik ise girdi bereketi olmadi hic bu gidisle ayrilmayi düşünüyorum artik cok yoruldum
(1,314 puan) tarafından
Sende haklısın ama boşanmayı biraz beklet. O kolay olan. İlerde çocugun ruhu için babaya da ihtiyacı var. Sadece beden aç olmuyor ruh da öyle. Yardım kuruluşlarını muhtarı artık nereyse orayıda rahat bırakmayın sık sık gidin. N haketmeyenlere veriyorlar haram olsun.  Rabbim açacak inşAllah hayırlı bir kapı.  Bide o arkadaşın dediği numarayı da arayın. Gün doğmadan neler doğar
tarafından
Dakikam yok benim arayamiyorum ki netimiz apartmanda komsuma bagli ama yarin onun telefonundan aricam muhtarlik belediyelerden daha cok yardim etti kiyafey verdi erzak verdi bez verdi haber bıraktim tekrar surekli gidiyorum
(1,314 puan) tarafından
Afiyetli bir kapı açılacak inşAllah
tarafından
Insallah Allah razi olsun
-Reklam-
0 oy
(1,018 puan) tarafından
Bende deneyeyim valla insan ne sever ne yer diye artik düşünmekten. bizim yemeklerimizden de yemiyor her zaman. 
(1,119 puan) tarafından
Kesinlikle attığım tarifi denemelisin fovori corban olur
(1,018 puan) tarafından
Tamam sagol canim bi deneyeyim severse dua ederim valla :) sevmezse de ederim :))) ama insallah sever
tarafından
Bende yaptim hemen eksik malzemem o yuzden yukarda arkadasin dediği gibi yaptim tesekkurler
(1,018 puan) tarafından
Oh insallah yer bebisin
tarafından
Yer yer insallah cok sagolun:)
0 oy
(1,119 puan) tarafından
3 yemek kaşığı sıvı yağ

1 yemek kaşığı margarin veya tereyağı 

5 yemek kaşığı un

1 yemek kaşığı salça

5 su bardağı sıcak su(tavuk suyu da ekleyebilirsin

1 diş sarımsak

Tuz 

Üzerine 1  yemek kaşığı yağ 1 tatlı kaşığı nane

Yağları tencereye alalım

Üzerine unu ekle kokusu çıkıncaya kadar kavur

Ardından salçayı ekle ve kavurmaya devam et

Tuz ekle

Suyu ekle 

Son olarak rendelenmiş sarımsağı ekleyip, kaynamaya bırak ama ara ara karıştır 

yağıda  nane ile kızdır üstüne dök (istersen ekleyebilirsin eklmesen bile çok güzel bir tarif) kesinlikle denemelisin bebeğinde çok sevecek

Afiyet olsun
tarafından
Tesekkur ederim

İlgili sorular

0 oy
20 cevap 398 göst.
11 Ağustos 2020 Yemek-Tarifler kategorisinde Gkchtc (347 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 113 göst.
25 Ekim 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde clk38 (1,374 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 224 göst.
13 Nisan 2021 Diğer kategorisinde Bedia (319 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 417 göst.
14 Ekim 2018 Yemek-Tarifler kategorisinde Gamzeoksuzz (280 puan) tarafından soruldu

382,979 soru

11,464,012 cevap

35,057 kullanıcı

...