0 oy
168 göst.
Diğer kategorisinde (409 puan) tarafından
Çok şükürr. Aradan çıkardım . 

Yazayım belki fikir edinmek isteyen olur .

Bebek için :

Bebek bezi

Islak mendil

2 takım alt üst

2 takımzıbınlı 

battaniye 

Ekstra doğumhaneye vermek için ufak bi çanta (bi takım zıbın birde çıtçıtlı tulum eldiven şapka çorap bitane bez battaniye)

Anne için :

2 takım pijama takımı bir ince bir kalın 

Bir takım içlik gibi tayt ve bady üşürsem yedek dursun .

Hırka

Çorap 

Atlet

Emzirme südyeni

Kilot bez 

Islak mendil 

Havlu kağıt 

Süt sağma pompası olur ki sütüm inmezse diye.

Başörtü,elbise (doğumhaneden odaya geçerken giymek için)

İnce bi şal

Bir battaniye tek kişilik (ilk doğumumda aşırı üşümüştüm çıktıgımda yatakta incecik pike vardı üst üste örttüler ama ben baya bi ısınamadım  tecrübelerime dayanaraktan ..

Ekstra koyacaklarım zemzem ,hurma,kayısı, 2-3 çikolata kuruyemiş m.suyu, su vs..

11 Cevaplar

0 oy
(77 puan) tarafından
Ay bende ameliyattan çıkarken çok üşümüşüm hatta ağlamıştım acaba bende mi yanima.alsam
(409 puan) tarafından
Al canım mutlaka kullanmazsan da geri getirirsin ben iki dopumumda da kullandım ne olsa serin oluyo incecik pike ısıtmıyo insanı bide yeni doğum yapmışız insan sıcaklık arıyor
-Reklam-
0 oy
(863 puan) tarafından

Masallah Allah giydirmeyi yedirmeyi saglikla kullandirmayi nasip etsn :) battaniyeyi cok guzel dusunmussun bende cok usumustm 2. De battaniye goturmustum :D

(409 puan) tarafından
Allah razı olsun canımm :)) bazı şeyleri tecrübe etmek lazım demekki işte kimse de akıl vermemişti battaniye al diye öyle donmuştum :D
0 oy
(1,898 puan) tarafından
Kahve de koy bence bulunsun 
(409 puan) tarafından
Doğru söylüyorsun canım değerlendiricem bunu :)))
(1,250 puan) tarafından
Kahve ne için ki
(1,898 puan) tarafından
Spinal yada epidural dan sonra baş ağrısı yaşamamak için öneriliyor
(1,250 puan) tarafından
Hm anladım gerçi bende baş ağrısı olmamıştı ama tedbir amaçlı alalım yanimiza
(1,898 puan) tarafından
Doğru bilgiler veren bi yerde görmüştüm not ettim hemen tecrübem yok bu konularda hiç. Sade kahve bu arada..
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Termos varsa çay da götür bence sıcak sıcak içersin 
(409 puan) tarafından
Çayla kahveyle pek aram yok canım ya öylesine koyabilirim yine de düşünücem bunu:))
(13,887 puan) tarafından
Benimde yok ama normal doğum yaptım doğumdan sonra sıcak şeyler içmek istedim susuzluk oluyor canm
(409 puan) tarafından
Anladım canım teşekkür ederim :)
0 oy
(7,254 puan) tarafından
Bezi kaç adet koydun canım bende 32 haftaligim aldiklarimi yıkayıp utuleyip hazırlayacak inşallah 
(409 puan) tarafından
Direk paketle koydum 40 lı fazla geliyor belki yarısını geri çıkartırım . İnşallah sağ salim :))
(997 puan) tarafından
20 tane yetiyor kızlar 3 gün kalmama rağmen arttı bile
(409 puan) tarafından
Evet bi paket fazla zaten 15-20 ideal ben çantayı hazırlarken arada açıcam yine derli toplu dursun diye koydum öyle
(7,254 puan) tarafından
Bende 15 koydumda o yüzden sordum zaten 3 4 gün kalma gibi bı durum olursa (inşallah olmasın )eşimde getirir hastane fazla uzak değil ☺️ teşekkürler kızlar
0 oy
(3,677 puan) tarafından
Terlik unutma canim
(409 puan) tarafından
Ayağımda terlikle giderim :)) teşekkür ederim
0 oy
(2,692 puan) tarafından
Bende herşeyimi hazırladım bir hafta sonra da doğum yaptım :)) beklediğimden erken oldu iyiki hazirlamişim.

Depend çok kullanişli oluyor kesinlikle ama ben sezeryan olduğum için kanamam sora azaldı şuan 8 gün oldu doğum yapalı. Rabbim hayırlısıyla sgalikla kavuştursun 
(409 puan) tarafından
Depend normal doğum da ilk 3 gün çok kurtarıcı oluyor sonrasında zaten normal ped.e geçiş yapıyorsun  sezeryanda hiç bilmiyorum canım dikiş oldgu için kullanılamayabilir belki
(2,692 puan) tarafından
Yok canım ben kullandım sezeryan olduğum için çok rahat oldu depend..ama dediğin gibi ben bıraktım sora gerek olmadı hastanede iyi oluyor
0 oy
tarafından
Rabbım sağlıklı sıhhatli kucağına almayı nasip etsin 
(409 puan) tarafından
Aminn :)
0 oy
tarafından

Ben de 35 haftam da hazırlamıştım duygulandım :) surprız şekilde 37 de doğurmuştum :) Allah om kolay doğumlar nasıp etsin size herkese ❤️

(409 puan) tarafından
Aminn. Sizin evladınızı da allah bağışlasın :)
tarafından
Teşekkürler amin ❤️
0 oy
(7,419 puan) tarafından
bence yeterli 
(409 puan) tarafından
Teşekkür ederim:))
0 oy
(40 puan) tarafından
Canım kendin için iki üç adet daha alt pijama alabilriisn ne olur ne olmaz üç takım götürmeme ragmen yedek aradım yani
(409 puan) tarafından
Bir tane daha koyabilirim evdekilerden doğru söylüyorsun belli olmuyor insanlık hali . Teşekkür ederim

İlgili sorular

0 oy
12 cevap 246 göst.
0 oy
11 cevap 268 göst.
13 Eylül 2023 Diğer kategorisinde Daisylovess5 (78 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 178 göst.
31 Ocak 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Nisan KC (4,067 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 160 göst.

380,195 soru

11,382,005 cevap

34,879 kullanıcı

...