0 oy
266 göst.
Diğer kategorisinde (78 puan) tarafından

Kizlar 28. Haftadayim.. doktorum erken doğum riski olabileceğini ihtimal verdiği için erken hazırlayıp kenara koymak istedim.. 3 günde a dan Z ye herseyini yıkayıp ütüledim yerlestirdim.. hastane icin çantaya koyduklarımı yaziyorum şimdi.. 

Hemşireye verilecek : uzun kollu zıbın, hastane çıkışı takımı, çorap, muslin battaniye.. bez 

Bebek için yedek: 2 adet zıbın, bir adet alt üst takım, 2 adet tulum, eldiven, çorap, şapka.

10 adet bez, 1 ıslak mendil, 4 ağız mendili, 1 tane alt açma örtüsü, pişik kremi 

Kalın battaniye, muslin battaniye ince , ve orta kalınlıta bir adet 

Ne olur ne olmaz diye biberon ve emzik. 

Kendim için ise: 2 adet pijama takımı, emzirme sütyeni, atlet, iç camaşırı, çorap lohusa pedi ve göğüs ucu koruyucu  terlik kiişisel bakım ürünlerini aldım.. tamamen araştırmadan kendim koydum ettim eksik veya fazlalık var mı yardimci olur musunuz ?  

11 Cevaplar

+1 oy
(7,728 puan) tarafından
Hemşire ye vermek için uzun kollu zıbın değil de çıtçıtlı atlet ver
(194 puan) tarafından
Atlet kesinlikle kullanışlı olmuyor hatta hemşireler özellikle istemiyor çünkü bebek kucaklandıkça o atlet toparlanıyor sürekli ve düzeltmek her defasında zor oluyor ama zıbın da neli açıldı kaydı toplandı derdi yok
(78 puan) tarafından
Zıbın dediğim uzun kollu popodan bağlamalı çıtçıtlı gibi işte ondan demek istedimama
(7,728 puan) tarafından
Hayır aynı şeyden bahsetmiyorum
(7,728 puan) tarafından
Beni mm dediğim de çıtçıtlı ama uzun kollu değil
-Reklam-
0 oy
(84 puan) tarafından
Bişeyler fazla ama ne çözemedim . Ben de boyle fazla hazrılk yaptım ama gerek yokmuş sonra karlşıyor kendi aldklarım kiyafetleri falan halim olmuyordu pek bebeye bakmaya o yüzden gotruduklerimi giydirmedim hatda birinin bebeyinin kiyafetleri karışmıştı bile. Bebeye bence bez ordan veriyolar zaten gerek olmadigni dusunyorum sakla zaten fiyatlarda uçuyo, yemek desen heralde hastanede doktor tarafından yazılacak. Pişik kremi ve ıslak mendil verekli evet. Kendin için herşey yerinde gözükyor
0 oy
(886 puan) tarafından
Gogus pompasi yada sut sagma makinasi canim
(886 puan) tarafından
2 gün kalmalı ise pijama alti fazladan koy canım
(997 puan) tarafından
Göğüs pompası hiç bir işe yaramıyor en iyisi süt sağma makinası
0 oy
(265 puan) tarafından
Elektrikli göğüs pompası al yanına bence. Bir de göğüs ucun yoksa silikon göğüs ucu almayı unutma. Depend çok kullanışlı oluyor. Yeterli bence. Çünkü doğum bu ne olacağı belli olmaz. 
(13,887 puan) tarafından
Aynen silikon göğüs ucu mutlaka al göğüs ucun yoksa lazim
(265 puan) tarafından
Aklıma gelmişken söyleyeyim. Sezeryan olursan Nescafe; sütün için beyaz dut kurusu, kayısı kurusu, hurma; dut kurusunu ve kahveyi hazırlamak için küçük kettle
(78 puan) tarafından
Silikon goguz ucu aldım bitanem ama sağma makinam yok doğumdan sonra alırım gerekirse diye düşündüm
0 oy
(13,887 puan) tarafından
Hasta bezi geldi benim aklıma. Ben ilk doğum yaptığımda hemşireler taktı ama sonra esim gidip hemen aldı ben o hasta bezini hastaneden çıkana kadar kullandım yani çok rahatti o anki dikisli halimle çok fazla kalkamıyordum daha rahat oldu
0 oy
(1,798 puan) tarafından
Bence yeterli normal doğumsa çok bile olabilir 
0 oy
(505 puan) tarafından
Canım eksiğin bile var . Göğüs pompası yada süt sağma makinası. Hem süt gelsin diye faydalı hemde benim yoktu hastaneden çıkmadan mastıt oldum.  Bebek sütu emip bitiremiyor . 

Biberon ve emzik de gerekli değil canım.  Sarılık olmasın diye emzik verilmez ilk on gün.  Tokluk hissi verir bebek emmez. Biberon da hangisi olursa olsun hızlı süt geldiği için meme reddi yapıyor . Ben şırınga ile verdim . Onunla bile bir hafta meme reddi yaşadım.  Emmek istemedi . Siringayla verince sustu . Naçizane tavsiyem bunlar canım.  
(78 puan) tarafından
Teşekkür ederim bitanem dikkate alacagim
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Depend ve normal ped koy 
(78 puan) tarafından
Depend nedir canim
(1,250 puan) tarafından
Hasta bezi de kilot gibi kullanımı kolay
0 oy
(1,010 puan) tarafından
Eksik yok neredeyse Ben de aynısını koydum Hatta çoğu şeyi kullanmama bile gerek kalmadı Tabii sen sezaryen mi olursun normal mi olursun bilemiyorum ben normal olduğum için sadece bir gün kaldım göğüs ucu koruyucu kullanmadim az beni kullanmadım tükürüğü yoktu çünkü emzirme sutyeni de takamadim hemen emziremek için gayet ideal yanina aldiklarin hasta bezi koymayi unutma kendin için baya kanama olmuştu doğumdan sonra bende
0 oy
tarafından
Kendin icin bitanede hırka al üşürsün dogumun son bahara denk gelcek 
(78 puan) tarafından
Kasım yada Aralık normalde denk geliyor mutlaka alacağın
0 oy
(3,006 puan) tarafından

Kendine koyduğun pijama takımı kısa kollu olsun doğum sonrası serum takılıyor ilaclar veriliyor uzin kollu ile zorlanirsin .Birde bence gecelik al ben sezaryan yaptım ama bence normal de aynıdır ilk gün gelip surekli muayene ediyorlar birde tuvalete gidince pek egilemiyorsun çekmek zor olabilir. Benim deneyimlerim bu sekilde.

Bebis için uzun kollu değil yarım kollu zibin tavsiye ederim giydirip çıkarması kolay oluyor.ilkndogduklarinda jelibon gibi birsey oluyor minnoslar.
(78 puan) tarafından
Yaaa teşekkür ederimm dikkate alacagimm

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 61 göst.
0 oy
6 cevap 87 göst.
12 Aralık 2022 Aile kategorisinde Selin demirci (2,103 puan) tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 132 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,290 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 330 göst.
29 Nisan 2021 Diğer kategorisinde BatınAybars’ınannesi (2,479 puan) tarafından soruldu

379,603 soru

11,363,646 cevap

34,840 kullanıcı

...