+3 oy
508 göst.
Diğer kategorisinde (92 puan) tarafından
Kızlar ettim bu sabah sezaryenle doğum yaptı. Plansız bi dogumdu hazırlıksız yakalandı. Evinde bi hazırlık yapmamış kendisi için yarın sabah taburcu olucak. Evi tam karşımda geceden gidip onun yatağını hazirlicam. Sizce yiyecek içecek ne gibi şeyler yada hazırlıklar yapiyim.

22 Cevaplar

+2 oy
(13,887 puan) tarafından
Senin gibi elti Allah isteyen herkese versin canm 

Börek yapabilirsin sarma olur sevdiği şeyleri yap
(92 puan) tarafından
Eltimle kardeş gibiyiz. Sarma dokunmaz mi bebeğe ki yaprağı sanci yapar diye biliyorum
(13,887 puan) tarafından
Başkaa aklıma gelmedi canm gaz yapmayacak şeylere bak internetten
(92 puan) tarafından
Tm canim tesekkur ederim
-Reklam-
+1 oy
(48,704 puan) tarafından
ne güzel gönlün var Allah senden razı olsun çorba yapabilirsin bide yemek yeter
(92 puan) tarafından
Teşekkür ederim canım
0 oy
tarafından

Çorba yap 

Sütlaç olur süt yapar hemde 
Börek 

(92 puan) tarafından
O da az yesin o zaman
tarafından
Öyle dersin az ye diye
(92 puan) tarafından
Aynen canim yorumlarda en cok sütlaç yorumu gelince bi tencere yaptım bende neyse azar azar yesin o da
(48,704 puan) tarafından
☺️☺️☺️☺️az ye de o zaman ☺️
tarafından
Öyle bir cevaba böyle bir cevap ikbal☺️☺️☺️ ama anlamadı o
0 oy
(1,573 puan) tarafından
sevdıgı tatlılardan yapabılırsın ırmık helvası sut yapar canım

Tarhana corbası yogurt corbası yapabılırsın elinin altında bulunur 

komposto yapabılırsın kesınlıkle bol bol ıcıyor ınsan lohusada sut yapar zaten emzırırken susar da

gelmeden de sıcak bir cay demleyip kahvaltı hazırlarsan guzel olur bence hastane dönusu sevinir ortalık dagınık falansa toplayabılırsın bence her kadın sevinir bunlara Allah senden razı olsun ne guzel dusunmussun
(92 puan) tarafından
Cok tesekkur ederim canim ailesi yakın deil hani yardımcı olmak istedim.
(1,573 puan) tarafından
çok ıyı yapmıssın Allah kat kat karsılıgını verır sana  ınsallah bence çorba börek tatlı komposto yap canım
(92 puan) tarafından
Tesekkur ederim hepinize fikir oldu benim için yapicam hepsini saolun
0 oy
(1,462 puan) tarafından
Poğaça kurabıye kek börek özellikle tuzlu yap canım karnı acıkır yemek yapmaya gırsat bulamazsa yer ayyy sen ne iyi eltısın be bize denk gelmedı senın gını
(92 puan) tarafından
Allah benden herkese nasip etsin o zaman :)) şaka bi tarafa bazen hersey karşılıklı o da iyi Allah razı olsun
0 oy
(241 puan) tarafından
Kesinlikle tatlı yap içecek yap komposto tarzı varsa et turu şeyler yap üt yapar gazsız şeyler yapabilirsin bebeğe gaz yapmasın 
(92 puan) tarafından
Cok saol canim
0 oy
(4,988 puan) tarafından
Komposto kesin yap içine şeker atmadan. Gaz yapan şeyler yapma hafif şeyler yese ona iyi gelir sebzeli tavuk çorbası veriyorlar hastanede sezeryan olunca sende o corbadan yap bir iki gün yoğurt yasakti gaz yapar diye ona gore degerlendir

Bir de nescafe ve bitte cikolata hurma alip basucuna koy hurma sut yapar digerleride bas agrisi vs yapmıyor yada kesiyor 
(92 puan) tarafından
Bitter çikolata ve hurmayi ilk defa duydum tmm canim teşekkür ederim
0 oy
(2,804 puan) tarafından
Benm eltim bana 1 bardak su bile vermedi ustuen geldi bı çay bardağı bile kaldırmadı herşey karşılıklı nede olsa sıra onada gelir elbet ,,, valla doğum yapan kadın susar acıkır yemek yap 
(92 puan) tarafından
Demekki bazılarının içinde zerre merhamet yok. Neyse ben yaparım canım kul bilmese Allah bilir bende hamileyim bikac ay sonra bende doğuracam Allah razı olsun o da bana karşı iyi
(2,804 puan) tarafından
Ne guzl valla bende isterdim beklerdim eltimde her daim böyle olursunuz umarim
0 oy
(347 puan) tarafından
Şehriye çorbası yapabilirsin 

Sütlaç hoşaf 

Sulu yemek falan yapabilirsin 
(92 puan) tarafından
Evet sütlaç benimde aklımda hoşafı da şase üzüm yapiyim ancak kayısı bebeğe sancı yapabilir
(637 puan) tarafından
Bence kayısı yapin ki kabız olmasın.bulgur pilavı da süt yapar
(1,579 puan) tarafından
Canm kayisi gaz yapmiyo bana haatanedeyken bol bol kayisi suyu ic dediler ve o da cok guzel sut yapiyo benim hic sutum yoktu dusun yani gerci smdi icmiyorm cok cok az ama
(347 puan) tarafından
Hayır kaysi süt için çok iyi bebeğe gaz yapmaz yemeklere kimyon koy gaz için tamamdir
0 oy
(696 puan) tarafından
Hoşaf yap etli tavuklu bir yemek olur pilav vs kek böğrwk tatlı çorba 
(92 puan) tarafından
Tmm canim tesekkur ederim
0 oy
(5,941 puan) tarafından
Benim de eltim olur musun yaa valla bizimkiler anca fitne fesatlık yapıyolar Allah razı olsun senin gibi eltiden 
(92 puan) tarafından
Tüh kaçırdın beni ya :)).
0 oy
tarafından
Allah razı olsun canm dut  kaynat  sütü  olsn 
(92 puan) tarafından
Tmm canim teşekkürler
0 oy
tarafından
Valla ne istersen yap,Allah senden razı olsun, inşallah ektim kıymetini bilir
(92 puan) tarafından
Biliyo canım ondan da Allah razı olsun
0 oy
(2,007 puan) tarafından
Güzel bı çorba hoşaf olur tatli olabilir sütlü canım yemek tarzı olsa iyi olur 
0 oy
tarafından
Ne güzel düşünmüşsün börek kek kurabiye tarzı yapabilirsin gelene çayla ikram edilir em azından 
0 oy
(76 puan) tarafından
Benim eltim de hazırlıksız yakalandı alt katımda oturuyor konusmiuorduk 2 ay olmuştu fln 3 kızı var işte kaynamam onla giti bende büyüklük bende kalsın dedim gidip evini temizledim çocuklarını yedirdim icirdim sarma yaptım geceye kadar sardım hem çocuklara uğraştım hem sardım çay yanına kek kısır yaptım teşekkür bile etmedi ve. BUNLARI YAPARKEN BEJDE 20 haftalık gebeydim 
(92 puan) tarafından
Bende 22 haftalık hamileyim canım. Dun burdan gelen tavsiyelerle bi tepsi peynirli börek yaptim bi tepsi kek yaptım bi tencere sütlaç yaptım hoşaf yaptim şimdi de yayla çorbası yapıyorum öğleden önce gelecekler. Yani kul bilmesede Allah bilir sen takma kafana biz onlar bilsin diye yapmıyoruz sonuçta ama benim elimde iyi saolsun o da bana çok yardımcı oluyo
0 oy
(1,294 puan) tarafından
Kayısı kompostosu yap canım, hem bağırsakları rahatlar hem de süt olur. Yanına tavuklu pilav, çorba, bi de yapabilirsen ana yemek tarzı bir şey. Poğaça da yapabilirsen en azından kendi acıktıkça da alır yer
(92 puan) tarafından
Aksama tavuk pilav yapicam kek börek sütlaç falanda geceden yaptim hazirladim
0 oy
(2,945 puan) tarafından
Çorba komposto helva salata bunlar yeni sezaryen olmuş birine iyi gelir 
(92 puan) tarafından
Teşekkür ederim canim
0 oy
(985 puan) tarafından
MaşaAllah canım ne seviyorsa onu yap ki yesin ellerin dert görmesin benim eltim ben hamileyim diye hamile kaldı ikinci çocuğuna benim ilk olmasına rağmen böyle kardeş gibi olmanız çok güzel Allah bozmasın 
(92 puan) tarafından
Amin canım Allaha herkese nasip etsin.
0 oy
(1,579 puan) tarafından
Sekeri seyler yap canm sütü gelsin corba yap komposto yap 
(92 puan) tarafından
Hepsinden yaptim canım teşekkür ederim tavsiyeleriniz için

İlgili sorular

0 oy
8 cevap 191 göst.
26 Mayıs 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde Manas (900 puan) tarafından soruldu
0 oy