0 oy
548 göst.
Diğer kategorisinde (793 puan) tarafından
tarafından kapalı

Hani bazıları çocuklarıni doğurup birakiyolar ya bir ağaç altına veya bir cami avlusuna işte onları devlet Alıyor bu çocukların kimliği var mı varsa anne baba ismi ne yazılıyor veya soyismi ne oluyor aklıma takıldı

Allah'ım onlara yardım etsin İnşALLAH 
notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

9 Cevaplar

0 oy
(8,980 puan) tarafından

Kimsesiz çocuklara kimlikte baba ismi adem anne ismi Havva doğum tarihi 01.01. Yazılıyor diye duymuştum ama ne kadar doğrudur bilmiyorum belki de  şehir efsanesidir:D

(320 puan) tarafından
Öyle değildir bence
(5,406 puan) tarafından
Doğru kızlara da kader adını veriyorlar çoğunluk
-Reklam-
0 oy
tarafından

Ayy gecen bi video izledim yüreğim sızladı :'(

(793 puan) tarafından
Neydi canım merak ettim
tarafından
Bosver kiz kimsesiz çocuklarla ilgiliydi:( Rabbım merhamet vicdan versin oylelerine keşke herkes anne olmasa
0 oy
(322 puan) tarafından
Bende merak ettim şimdi.  Bence ailesi teşhis ediliyordur
(793 puan) tarafından
Bence edilmiyor ya
0 oy
(5,713 puan) tarafından
Şuan bende merak ettim 
0 oy
(1,787 puan) tarafından
Google de yazmıyor mu bir şey
(793 puan) tarafından
Bulamadım ya
0 oy
(3,760 puan) tarafından
Doğurdu gibi biraktiysa yoktur da eğer sonra biraknlarin kimliği vardirbnce aile istemediği icn cocuklarin haberi yoktur.Allah o masumları korusun
0 oy
(999 puan) tarafından
Devlet bakmak istemediğin çocuğu alırken şartları baya zorladığı için insanlar cami avlusu bahçelere oralara buralara atıyor ! Al işte bakamayacak çocuğu niye zorluyorsunki
(32 puan) tarafından
Zorlamak değil cnm o devletin görevi yani isteği annesinin yanında kalsın onun sıcaklığıyla ilgisiyle yani şuan devlet bir sürü imkan tanıyor isteyen anne bakmak isterse her türlü bakar canını ortaya kayar ben kendimden biliyorum
(999 puan) tarafından
Valla şuan ki zaman da bakmak istemeyen aileden alacaksın çocuğunu elinden . Hak etmiyorlar . Bende evladımı asla hiç birşeye değiştirmem. Ve devlet çocuğuna bak diye binbir türlü seçenek sunuyor ama vermek isteyenin çocuğunu da alacaksın
(32 puan) tarafından
Şöyle söylim şiddet vs altında yatan başka nedenler varsa tabiki alınıyor zaten devlet bunun için var bakıma muhtaç çocuklara yuva olabilmek için
0 oy
(32 puan) tarafından
Canım ben orda kaldığım için biliyorum hemde şuan sosyal hizmet merkezinde çalışiyorum direk yurda götürülmüyorlar polis vs devreye giriyor araştırıyorlar hangi hastane hangi şehir o şekilde baba va anne ve soyisimdede vs bir değişiklik yapılmıyor sadece isim konuluyor bende kimsesiz büyüdüğüm için biliyorum Allah kimsenin çoçuğunu sahipsiz anasız babasız bırakmasın inşallah kötü ve ağır bir durum..
(793 puan) tarafından
Rahatsız ediyorsam sorularla Lütfen hakkını helal et biz korucuyu aile olmayı çok istiyoruz ama şartlarımız uygun sağlamaz diye hep vazgeçtik koruyocu aile nasıl olunuyor şartları tam olarak ne
(32 puan) tarafından
Helal olsun canım koruyucu aile olmak için sosyal hizmetlere başvuru yapıyorsun kaç yaş grubundan istediğini söylüyorsun ve şartları pek bisey yok aslında çocuğun kendine ait odası ve düzenli bir gelir olması şartı araniyorevine geliyorlar uygunmu değilmi koruyucu ailelik için ortam ona bakıuorlar başka bir çocuğun varsa buda engel değil evlat edinmeye Allah gönlünüze göre versin inşallah canım
(32 puan) tarafından
Bisey daha canım almak isterseniz eğer başvuru yaparken biyolojik anne ve babasının akrabalarının olmamasına dikkat edebilirsin çünkü ilerde bir takım sorunlar çıkabiliyor
(793 puan) tarafından
Ya biz almak istedik eşim hala çok istiyor almak ama ben şu konuda istemiyorum olurda alırsam birgün Allah korusun başına bir olay bişey gelirse ben hayatım boyunca kendimi affedemem bu konularda çok naif çok vicdanlı biriyim hani diyorum bir çocuğu gücümüz yettiğince sahiplenmek yani anlatmak istediğim giydirmek bir derdi olduğunda koşmak her türlü ihtiyacını gidermek yani inşallah beni anlamişsinizdir hani böyle bişey mümkün mü
(32 puan) tarafından
Mümkün cnim
0 oy
tarafından
Hiç duymadım bilmiyorum 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 1,922 göst.
0 oy
1 cevap 120 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy