0 oy
879 göst.
Aile kategorisinde (331 puan) tarafından
tarafından kapalı

Kimisi ağır linçlemiş ama çoğu yanlış anlamış. Artık yorumunuza ihtiyacım yok içinizden sadece bir iki kişi anladı. Çok gereksiz bir platform burası ben de danışabileceğim yüreğimi ferahlatacak bi kişi çıkar diye düşünmüştüm. Yanlış düşünmüşüm. Alışmışız direkt insanları suçlamaya. 
Yüzük meselesine gelince. Eşimin Parmağını rahatsız edeb bir durum yok. Bana deseki yüzük sıkıyor ya daha rahat bi model bakarım ya da takmasan da olur derim. Ama İmalı bi şaka var orada. Bunu anlamak bu kdar mı zor ya

Kızlar evlilikte bazen yanlış anlaşılmalar olabilir ya da samimiyete nazaran böyle bi cümle kurulmuş olabilir ama ben eşime kibar ve dikkatli davranıyorum birbimizin bi çok eksiğini yanlışını görmüyoryz görsek de kibarca uyarıyoruz birbimizi. Evimizde çok şükür hiç ses yükselmedi 4 yıldır. Ama dün akşam bebeğime yüzükleri verdik incelesin diye altını açarken durmuyordu. Babası da hep yüzükle ilgili şakalar yapar istediğin kdar kalabilir yüzüksüz daha rahatım diye (rahatlıktan kastını anlamışsınızdır umarım çok ince rahat bi yüzük aldım ona yüzük rahatsız falan etmiyor o bekar sansınlar  beni kızlar diye imalı bi şaka yapıyor...) Ben de hep bana bak eğer o yüzüğe bişey olursa alnına dövme yaparım evli olduğun belli olsun diye. Bu kez o öyle deyince hatta belki 10 kez sustum en son böyle bişey söyledim. Çünkü rahatsız oluyorum bu tür şakalardan.  ben de benimki de kalabilir oğlum nasılsa sırada bekliyo bi kaç kişi dedim ilk kez onun yaptığı şakaya karşılık. Bana dedi ki kapıdalar mı? Bunun Anlamı nedir sizce ben iki türlü yordum kapıda olsalar da umrumda değil kapıda sıra olacak kdar güzel değilsin. İki türlü de çok kötü oldum alındım kırıldım. İnsan sevse öyle der mi sizce? Zaten zoraki evlilşk gibi bişey oldu. Buldum evleneyim dedi bence. Çünkü evlilik niyetiyle çok kişiyle görüşüyordu ve baskı vardı evlen diye. Beni bulunca naif, okumuş, mesleğini almış evleneyim dedi bence 

notu ile kapatıldı: Soru başlığı sorunuzu kısaca özetleyecek şekilde belirlenmelidir. Bu tarz soru başlıkları platform kullanışlılığını azalttığı için soru kapatılmıştır.

32 Cevaplar

+6 oy
(7,666 puan) tarafından
Çok ergence muhabbetler 
(331 puan) tarafından
tarafından yeniden gösterildi
Sağol yorumun için sensin ergen. Mevzuyu hiç anlamamışsın
(7,666 puan) tarafından
Gayet iyi anladım. ben ergen olsaydım bu postu ben açmış olurdum. Ama sen açtığına göre neysee
(331 puan) tarafından
Hiç bir faydası olmayan iğrenç bi dışlama yorumu… adminin sayfasına girdim şikayet falan edecektim ama vazgeçtim ben hakaretini Allaha havale ediyorum
(7,666 puan) tarafından
Şikayet edebilirsin sorun yok sanki küfür, hakaret ettim :D hemen Allahı karıştır zaten karakterin buradan belli zavallı
tarafından
Yorum sahibine katılıyorum
-Reklam-
+3 oy
(12,486 puan) tarafından
Yüzüksüz daha rahatım derken parmaktaki rahatsızlıktan bahsetmiş olamaz mı illa kötüye yormayın bacım 

Senin söylediğin de çok ağır sen öyle dersen oda o cevabı verir yani 

Evlilikte bu tür muhabbetler ne kadar çirkin 
(331 puan) tarafından
Kendisi imalı bi şekilde şakasını yapıyor yalnız. Ben başlatmadım defalarca aynı şakayı yaptı en son ben böyle bişey dedim. Bugün buraya eşim hep böyle imalı şaka yapıyor desem sen de bi tık üstüyle cevap ver derdiniz. Bugün direkt beni suçlamışsınız insan anlaşılmak istiyor. Diyorum ki size biz çok saygılı bir çiftiz hiç böyle şeylere izin vermeyiz Bugün oldu ve çok alındım. Evet çok çirkin ama ben en az on şaka üstüne böyle bişey söyledim geç bile kaldım bence. Rahatsız olduğumu da belirtmiştim
(12,486 puan) tarafından
Hem hiç böyle şeylere izin vermeyiz diyorsun hem defalarca yaptı bu şakayı diyorsun amacım yargılamak linç etmek değil öyle bir kişiliğe sahip değilim çok şükür bir çok kez bu lafı ettiğini belirtseysin bile kapıda bekleyen çok lafı çok ağır bir laf sen kendine yakışanı yapsaydın ve rahatsızsan seni bağlayan yok gibi bir cümle kullansaydın gerekli cevabı vermiş olurdun dediğim gibi bu tür muhabbetlere hiç gerek yok
(331 puan) tarafından
O dediğinizi de yaptım ama defalarca aubı şakayı yaptı. Hala sözümün arkasındayım evet saygılı bir çiftiz bu şakaları haketmiyorum o da zorla bana bu sözü söyletti. Saygılı bir çift olarak böyle şakalar yapmasını engellemeye çalışıyorum. Diğer konularda sıkıntı yok birbirimizi kırmadan sorunları çözmeye çalışırız ve saygılıyız. Bu gidişatı durdurmak için böyle bi söz söyledim eşim başlatmış iğrenç şakayı linç yiyen ben oldum. Siz gayet kibar yazmışsınız ama diğerleri linçlemiş gerçekten .
+2 oy
tarafından
Ne eşim nede ben yüzük takmayı sevmiyoruz bunu problem haline de getirmiyoruz, saçma bi tavır olmuş , eşler arasında böyle konuşmalar olmamalı yersiz ve saygısızca 
(331 puan) tarafından
Kendisi imalı bi şekilde şakasını yapıyor yalnız. Ben başlatmadım defalarca aynı şakayı yaptı en son ben böyle bişey dedim. Bugün buraya eşim hep böyle imalı şaka yapıyor desem sen de bi tık üstüyle cevap ver derdiniz. Bugün direkt beni suçlamışsınız insan anlaşılmak istiyor. Diyorum ki size biz çok saygılı bir çiftiz hiç böyle şeylere izin vermeyiz Bugün oldu ve çok alındım. Kimse de beni anlamadı bari kırıcı olmasanız.
tarafından
Sen suçlusun mu demişim???  Esler arasında böyle konuşmalar olmamalı dedim . Kendini direk savunmaya geçmen anlamsız oluyor buraya yazdigin kadarıyla yorum yapıyorum daha öncesini veya sonrasına nerden bilebilirim.
(663 puan) tarafından
Saygılı bir çift bence böyle gereksiz şakalar da yapmaz ama siz bilirsiniz. Saygı bu değil diye düşünüyorum.
tarafından
Orası da ayrı bi olay zaten, bu tazr muhabbetler nikahı bile zedeleyebilir hasas konulur, şakası bile hoş değil.
(331 puan) tarafından
Anlatmak istediğim bu zaten defalarca uyardım böyle şaka yapma diye. Ben böyle şeyler asla söylemem o da diğer konularda çok dikkatlidir ama bu konuda defalarca uyarmama rağmen düzelme görmeyince bi anda böyle söyledim. O da umursamadı ve kim seni kapıda bekler anlamında şaka yaptı. Defalarca uyardım ama neyse devam etsin de diyemiyorum elimden  geleni yapmak gururumu ezdirmemek istiyorum. Ben de onun gururunu incitmem normalde.
+2 oy
(12,811 puan) tarafından
Yani adam senin bir kaç kişi kapıda demene kırılmamış mi acaba ben en çok bunu düşündüm. Bekarlık daha rahat muhabbeti başka bir şey-ki o da yanlış- ama hemen yenisini bulurum muhabbeti çok çirkin eşin sana dese bunu post açarak bize eşini linçletirdin
(663 puan) tarafından
Artım bitmiş yoksa hemen (+) verecektim. İmzamı atıyorum.
(331 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Hayır tam tersi olurdu. Ben öyle bişey dedirtecek şakalar yapmazdım... ama kendisi yaptı ve Yeterince damarıma bastı defalarca böyle imalı şakalar yaptı ben en son beni anlasın diye böyle bi tavır takındım. Ayrıca kırılmadığını belli etmiş zaten. Ben de kırılsın önemsesin isterdim ama o gururumla oynayıp kim sıraya girecek anlamına gelen laf söyledi. Derdimi kimseye anltamadım neyi eksik yazmışım anlamadım ya
(12,811 puan) tarafından
Ama biraz kaş yapayım  derken göz çıkarmak olmuş bu
+1 oy
(2,392 puan) tarafından
Sen kendin kaşınmışsın biraz kusura bakma canım 
(331 puan) tarafından
Kendisi imalı bi şekilde şakasını yapıyor yalnız. Ben başlatmadım defalarca aynı şakayı yaptı en son ben böyle bişey dedim. Bugün buraya eşim hep böyle imalı şaka yapıyor desem sen de bi tık üstüyle cevap ver derdiniz. Bugün direkt beni suçlamışsınız insan anlaşılmak istiyor. Diyorum ki size biz çok saygılı bir çiftiz hiç böyle şeylere izin vermeyiz Bugün oldu ve çok alındım. Kimse de beni anlamadı.
+1 oy
(1,061 puan) tarafından
Ya hanımefendi soru sormuş cevabınız yoksa yazmayın demekki bir çıkmazda başına gelen varmı diye soruyor ne kadar kalbiniz kararmış biri abartmissin biri ergence demiş biri gereksiz demiş arkadaşlar kimse çok iyi geçinmiyor herkes kavga ediyor ama o yüzük gerçekten çıkmamalı sana katılıyorum o sözüne de çok takılma çok güzelsindir inanıyorum burada yorum yapmak için yapmauin sizin önemsemediğiniz şeyler başkasında yara oluyor dikkat edin lütfen 
(331 puan) tarafından
Can kardeşim Allah razı olsun. İnan ki beni anlayan birine ihtiyacım vardı. Teşekkür ediyorum. Hareket yanlış olabilir ama güzelce uyarmak var ergence falan demek var. Allaha havale ediyorum diyorum zavallı diyor yine havale ediyorum Rabbim verir karşılığını inanıyorum
(1,061 puan) tarafından
İnsanız hepimiz hata yapıyoruz bazen eşimle birbirimize giriyoruz sonra sakince konuşup anlasabilirmişiz diyoruz zaten şu felaketten sonra birbirimizi yalnız birakmiyoruz çok sinirlendigimde ona kızmak istemediğim için ya komşuma gider kahve içerim geri gelirim yada balkonda kendi kahvemi içerim sevdiklerimizin kıymetini bilmeliyiz gidince anlamak yerine yanimizdayken bilmeliyiz değerini herkes sinirlenir üzecek kıracak şeyler hepimiz diyoruz sonrasında kalbini geri kazanmayı da bilelim yeter ki
+1 oy
(6,251 puan) tarafından
Ee yani senin eşinde hak etmiş sürekli istemiyor takmayı gibi söylenmek olmaz. Her şakanın altında bir gerçek vardır. Bence senden çekindiği için ya da senin zorunla yüzük takıyor. "İstemiyorsan takmak zorunda dehilsint sonuçta yüzük değil sevgimiz bizim bağlılığımızı gösteriyor" dedin mi ? 
(331 puan) tarafından
Evet söyledim. Elimden gelen her şeyi yaptım son kozum onun yaptığı gibi terbiyesiz bi şaka yapmaktı. Evet kötü bi şaka ama insanlr aynı olayı yaşamadan anlamıyor gereksizce linç yedim burada. Gerildim evladım var o da hissetti Allaha havale ediyorum burada ağzı olup da beyni olmadan konuşnları. Yorumunuz için de çok teşekkür ediyorum. Rabbim yüreklerimizi ferahlatsın hepimizin
(6,251 puan) tarafından
Aman boşver kırılma eşine hiç belki bu senin yaptığında ona ders olur bir daha gereksiz esprileri yapmaz
(331 puan) tarafından
İnşAallah canım teşekkür ederim rabbim afiyet versin evlerimize yuvalarımıza
+1 oy
tarafından
Sen kendine guvensene adam boş boş konuşuyor şaka yapıyor kıskandırmaya çalışıyor aklınca ama akıllı adam ki senin yaptığını tutmamış tepkisini umursamayarak ters köşe yapmış sende eğer ki onun gibi umursamaz alaycı olsaydın adam da şuan kafasına takmış olurdu zaten yanlış yaparsa bir gün önüne gelecek o zaman canını da sıkarsin haddini de bildirirsin şimdiden kendini mutsuz etme kim ne yorum yaptı bilmiyorum ama burdakiler bazıları gerçekten terbiyesiz davranıyor aşağılamaya bile kalkıyorlar nasıl bir eksiklik eziklik içindelerse bunu karşı tarafa yansıtıp söylüyorlar lafı söyleyene bakarım o yüzden sıkma canını 
(331 puan) tarafından
Teşekkür ediyorum yorumun için çok sağolasın. Ağzı olan konuşuyor Allahım vicdan versin herkese.
tarafından
Amin inşallah :))
0 oy
(1,540 puan) tarafından
Aile ici o kadar dert varken sizinki sacma sapan bi tartisma olmus cnm..bos yere buyutmeyin derom
0 oy
(663 puan) tarafından
Eşinin ilk şakası da senin cevabın da çok çocukça. Hatta biraz ergence. Ne gerek var böyle kompleks dolu muhabbetlere. Ben de yüzük takmıyorum, eşim bir kez bile demedi neden takmıyorsun diye. Gereksiz işler.
(331 puan) tarafından
Hiç anlamamışsınız. Mevzu parmağın rahatsız olması değil imalı bir şaka var orada. Defalarca aynısını yaptı ve defalarca uyardım. Şimdi baktım uyarmaktan anlamıyor ben de böyle karşılık verdim. Hiç umrunda olmadığını belli etmiş oldu ben buraya takıyorum. Yaşasanız anlardınız böyle anlatınca herkes beni linçlemiş çok garip gerçekten
(663 puan) tarafından
Ben tarzınıza muhabbetinize takıldım. Hem demişsin çok saygılıyız hem de böyle seviyesiz takılmalar, sözde şakalar. Saygı başka bir şey.
(331 puan) tarafından
İşte bunu anlatmaya çalışıyorum. Her konuda dikkat ediyoryz eşim bu konuda benim damarıma basıyor.
(663 puan) tarafından
Eşinizin bu konuda içinde yenemediği bir şey olabilir ısrarla bu konuda uğraşıyorsa.
(331 puan) tarafından
Ben de bunu anlamaya çalışıyorum bi sorun var çözmek istiyorum uyardım güzelce konuştum yine aynı en son bunu söyledim gururum incindi dedim kendini savunmadı bile. Bunu mu anladın bu sözden diyor. Zaman kazanmak üzerini kapatmak için. Derdim altta yatan sebebi bulmak zaten. Ama yorum yaparken çok kırııcı oluyorsunuz çocukca ergence falan birileri size öyle dese ne hissedersiniz. Bu duygular sadece ergenlerin hissedeceği duygular değil . Sizin  de ergence hislerini olabilir ama aşağılayarak söylense çok kırılırdınız
0 oy
(2,372 puan) tarafından
Büyütülecek bir şey yok gibi geldi bana aslında ufak şeyler bunlar
0 oy
(2,669 puan) tarafından
Bizde 4senelik evliyiz eşim yüzük takmadi bende bazen takarım bazense takmam
(331 puan) tarafından
Mevzuyu anlamamışsınız yüzüğü takmayıp rahat etmekten kasıt kızlar evli olduğumu görmesin demek. İmalı bi şaka var bunu anlatamıyorum ya
(2,669 puan) tarafından
Anladım sana şaka yapmış ama sende bence okadar takma şakayı ya olabilir sen alinmisin bebegim
0 oy
(1,721 puan) tarafından
Hiç kavga etmeyince canınız kavga istemiş heralde :)) biz 12 senelik evliyiz ne eşim ne ben yüzük takmıyoruz sevmiyoruz rahatsız ediyor.. bi insanla evli kalabilmek yüzükle bağlantısı olması cok saçma gönüller birse gerisi boş.. senin lafın biraz ağır olmuş evlisin sonuçta nişanlı değilsin  sırada beklese birkaç kişi  bence uzatmayın akşam oturup konuşun özür dileyin ..
(331 puan) tarafından
Kardeşlerim vallahi anlamamışsınız ama sizin kibar yorumunuz ve sorunu çözmeye teşvikiniz için çok teşekkür ederim. Mesele parmağını rahatsız eden yüzük değil. Bi tanw yüzük vardı çok sıktı kilo alınca ben kendim gittim çok ince rahat bi yüzük aldım. Meslee imalı bi şaka. Ben de defalarca uyardım böyle şaka yapma dedim hala yapıyor. Ağır bi şakayla karşılık verdim evet ama onun dediği daha da ağır. Sne kimsin seni kapıda bekleyecekler gibi söyledi
0 oy
(48,531 puan) tarafından
yüzüğü birak annenlerin evine git madem evlilikten sıkıldın deseydin daha iyi olurmuş aslinda
(331 puan) tarafından
Vallahi onu da dedim
(48,531 puan) tarafından
biz yüzük takmıyoruz pek sorun olmuyorda esinin imasi kötü
0 oy
(915 puan) tarafından
Bence senin dediğin daha ağar olmuş kapıda bekliyolar  diyerek ama çok gereksiz bir alınma olmuş bence çok fazla alinmissiniz
0 oy
(1,190 puan) tarafından
Ben anladım da sanki yanlış yormussun alınacak yer arıyormuş da bulunca alınmış gibi olmuşsun kapıds mi derken belki acaba görüşmek isteyen birilerimi var gibisinden söylemiş de olabilir ayriyeten bence söylemeniz çok yanlış olmuş adam onu her yere çekebilir yüzüğü takmamak için bir bahane bulmak istiyor görüştüğü var gibisinden de düşünebilir çok yanlış bir tabir olmus bence 
0 oy
tarafından
Siz sesinizi yükseltmeden indeceden inceden laf sokuyorsunuz birbirinize çok saçma ve ergence
0 oy
(17,659 puan) tarafından
Bu nasıl boş bi muhabbet 
(618 puan) tarafından
Bende onu anlamadım saygılıyız diyo ama zoraki evlilik sevgi yoktur zoraki ne demek :/
(17,659 puan) tarafından
Bilemedim bacım şahsen ben kocama böyle bşi desem boşanma sebebi aşırı kıskanç bunlar rahat demekki
(331 puan) tarafından
Ya ne rahatı nasıl o kdar cümleden bunları çıkarttım ya. Ben diyorum ki eşim böyle saçma bi imada bulunuyo benim kıskançlık damarıma basıyo ben böyle bi lafla karşılık verince daha da umursamıyor seni kim bekler der anlamına gelen bi laf söylüyor. Ben kıskancım çünkü seven kıskanır ama eşim kıskanmayıp aşağıladı. İöinde bulunduğummdurum böyle kötüyken niye üstğme geliyorsunuz ya
(17,659 puan) tarafından
Canım ikinizinde konuşmaları çok saçma ama bu nedir
0 oy
(5,575 puan) tarafından
biz çok saygılı bir çiftiz diyor sun ama aranızda ki muhabbetete bak savunma yapacak sın şimdi ben ilk defa yaptım diye bu seni haklı çıkarmıyor yada yanlışı doğru yapmıyor yine saygılı değil siniz bence saygılı olsanız o defalarca o şakayı yapmaz yaptığı an sen kendine ve evliliğine olan saygından tepki gösterirdin bu gün kalkıp ta bu seviyesiz cümleyi kurmazdın (bana göre böyle tabi) 
(331 puan) tarafından
Saygılıyız ve saygıyı korumaya çalışıyoruz yine sözümğn arkasındayım. Saygılı olsanız o defalarca aynı şakayı yapmaz ne demek yapıyor işte. Burada o saygıyı koruyamamuş işte. Tepkimi de ilk andan itibaren gösteriyorum. Her yolu denedim. Kibarca söyledim gurur incitici dedim. Hatta seni bağlayan yok dddim hepsini dedim en son bunu dedim yine ben suçluyum. Ama ben suçlu değilim siz kendinizi haklı bulmak istiyorsunuz sizin kalbiniz kötü.
(5,575 puan) tarafından
bunun kalp kötülüğü ile alakası yok siz çelişiyor sunuz başta gülerek geçiyor dum dediniz şimdi de tepki gösteriyor dum diyor sunuz neyse boş şans size hayrılsı olsun hakkında
0 oy
(618 puan) tarafından

Ya kusura bakma zoraki evlilik diyosun bu evlilikte aşk yok sevgi yok saygımı var e anlattığına göre böyle şakalarda saygı nerde zoraki evlilikmis yüzük de takmasın o zaman  saygı dediğin şey tam olarak neresinde onu anlamadım :ermm:

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 127 göst.
11 Nisan 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde HavvaT (10 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 549 göst.
29 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Pamuk prenses (793 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 120 göst.
1 Haziran 2023 Diğer kategorisinde Defnedamla (292 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 70 göst.