0 oy
179 göst.
Aile kategorisinde (258 puan) tarafından
10 aylık kızımla köylük yerde yaşıyoruz. Eşim 3 güne 4 güne bir geliyor işi gereği. Burada tek tük ev var ama insanları pek sıcakkanlı değil. Hiç arkadaşım yok. Şehire haftada 1 iniyoruz. Kızımla gün içerisinde bakkala çıkıyorum salıncak aldım bahçede sallıyorum meyve ağaçlarına gidiyoruz orada yemeyi çok seviyor. Tavukları izletiyorum. Şişme havuz aldım oyuncakları fazlasıyla var. Hamak kurdum. Oyalamak için sıkılmasın diye. Ama sıkılıyor. Sürekli beni görmekten de sıkılıyor bence başka gördüğü insan yok çünkü. O kadar yoruluyorum ki gününü dolduracam diye. Oturup bazen kendi kendine oyun oynayınca vicdan azabı çekiyorum. Terasın kapısını açacakken çıldırıyor sevinçten dışarı çıkmak istiyor ama dışarıda da birşey yok ki ağaçtan tavuktan başka. Hani ben napacağımı şaşırdım. Bence hiç mutlu değil gibi geliyor bana. Gün sonunda bu sefer kendime kızmaya başlıyorum. Babası gelince mesela yüzünde güller açıyor o birşey yapınca çok mutlu oluyor. Ben yapınca o kadar tepki göremiyorum ama. Sallamaya gidiyorum zorla zorla güldürüyorum bin bir türlü şebeklikle. Hani mutlu mu değil gerçekten yoksa normal mi öyle etrafı seyretmesi ben anlamadım ya. Her türlü tavsiyeye açığım 

6 Cevaplar

0 oy
(232 puan) tarafından
Babasını sürekli görmediği için her hareketinden mutlu oluyo seninle bi alakası yok ama eğitici öğretici değişik oyuncaklar alıp oyun arkadaşlığı yapabilirsiniz hem öğrenir hem oynar
(258 puan) tarafından
Yapıyorum ama şuan genel olarak ilgisini konuşan köpek plastik civciv ve aldığım oyuncakların kutuları çekiyor. Bir set daha sipariş verdim de yinede günü dolduramıyoruz biz. Salona oyuncaklarına gitmek istemiyor artık tepiniyor kucağımdayken
(232 puan) tarafından
Canım çocuğa ne yapsan hep daha fazlasını ister yengem gün boyunca çocuğun arkasında koşturuyo ama yine de memnun edemiyo sakın kötü hissetme
(258 puan) tarafından
Arkadaşı yok acaba kötü etkiler mi onu. Sadece büyük var etrafında ona da canım sıkılıyor
(232 puan) tarafından
Hayır bence şuan enerjisini atamadığı için sen öyle düşünüyosun
(258 puan) tarafından
Bilmiyorum canım ya kendimi kötü hissediyorum böyle benimle yalnız kaldı diye
-Reklam-
0 oy
(3,031 puan) tarafından
Anaa evvelâ çok ama çok güzel bir hayatınız var. Ağaçlar tavuklar bol bol temiz hava :) kendi kendine oynaması da çok harika bir durum. Sen kendini yetersiz hissetme. Kızın oyun oynarken başka şeylerle meşgul ol kızın değil de sen sanki yalnızlıktan mutsuz gibisin geldi:)
(258 puan) tarafından
Yok canım ben yalnızlığı seviyorum da kızıma üzülüyorum ya. Mesela akşama doğru tepinmeye başlıyor salona girmek istemiyor. Sıkıldım ben diyor aslında dışarı istiyor orada da tatmin olamayınca yapacak birşey bulamıyorum malesef. Haftada bir parka gidiyoruz şehirdeki orda ne güzel izliyor çocukları. Bir arkadaş bulabilseydim keşke
(3,031 puan) tarafından
Yââ yalnızlığı sevmen çok harika. Benim de mahalle çoluk çocuk kaynıyor ama arkadaş bulamadık yaşıtı da olmasına rağmen. Dışarı çıkıp oynuyor ama bu yazın ilk çıkmaya başladık 21aylik ama dediğin gibi geçen sene pek bı aktive yoktu. Dışarısını ister illâ sen çıkar yine de :)
(258 puan) tarafından
Arkadaş olmasa bile farklı insanlar görse keşke. Yeni yüzler görünce çok dikkatli bakıyor alışık olmadığı için kuzum nasıl inceliyor. Acaba dışarı çıkarıp savan falan sersem biraz orda oynasa oda farklı yada güzel gelir mi ki. Evden çok sıkıldı çünkü farklı birşeyler düşünmeye çalışıyorum biraz ayaklansa top falan oynarız dışarıda da daha yeni yeni kalkıyor (:
(3,031 puan) tarafından
Aynen çıkar sen çıkarabildiğin kadar zaten kış geliyor anca yaza çıkar o zaman pıtı pıtı eğlenecek şeyler bulur kendine :Dd
0 oy
(7,585 puan) tarafından
Dediğine göre elinden geleni yapıyorsun etrafında hiç çocuklu yaşıtın yok galiba olsa gider gelirdiniz ama sen zaten yeterince çabalıyor gibisin için rahat olsun.
(258 puan) tarafından
Keşke çocuklu bir tanıdığım olsa kızım için baya iyi olurdu
0 oy
(177 puan) tarafından
Canım daha küçük kızın gün ıcınde uyumuyor mu eğer başka bir yere taşınmasanız biraz büyüsün kardeşi olsun 
(258 puan) tarafından
Gün içinde yarım saat belki uyuyor onun dışında full uyanık. Bende artık kardeş düşünmeye başladım taşınacak gibi değiliz ama yalnızım diye onada korkuyorum
(177 puan) tarafından
Çok az uyuyormuş onun ıcın rahatsız oluyor güzel uyuyan çocuk mutlu olur uyku düzeni oluştur bu ayda günde ıkı uyku yapması lazım
(258 puan) tarafından
Normalde gece uykusu deliksizdi gündüz de saat 1 ve 5 gibi kestirirdi ama bu birkaç gündür enerji patlaması yaşıyor kollarının üstüne kalkıyor ayağa kalkıyor bir de 4. Dişi zor çıkıyor baya o canını yakıyor. Aslında huzursuzluk çıkartmaz çok uslu güleç bir çocuk ama evden sıkıldı sürekli aynı şeyleri yapmaktan. O yüzden odaya girmek istemiyor 2 gündür. Terasta takılalım desem gündüz güneş vuruyor ya sabah ya akşam çıkabiliriz güneşi engellesem bile fırın gibi oluyor. Bahçeye savan falan serip biraz dışarıda takılmayı deneyecem bakim napacak
0 oy
(2,728 puan) tarafından
Benim kız hiç dışarı meraklısı değil ya ama böyle dışarı seven bebekleri çıkarmak gerek
(258 puan) tarafından
Senin kızın kaç aylık. Benimki evde beni ve oyuncaklarını görmekten sıkıldı odaya girmek istemiyor 2 gündür. Çocukta haklı gördüğü tek insan benim
(2,728 puan) tarafından
16 aylık canım valla oda sıkılıyor mizmiz sürekli ama dışarı çıkarsam da yarım saate başlıyor mizmiz olmaya
(258 puan) tarafından
Evinize sürekli birileri gelir mi yoksa seni mi görüyor sürekli
(2,728 puan) tarafından
Valla bir beni görür birde komşumu
0 oy
tarafından
Bence çok guzel ilgilenen annesin ve bu tepkileri çok normal. Onun için senin kokun yeter . Guler yuzun bagirmaman yeter
(258 puan) tarafından
İnşallah canım ya asosyal olur mutsuz olur diye korkuyorum bende

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 163 göst.
0 oy
5 cevap 112 göst.
19 Ocak 2024 Diğer kategorisinde dilayyla (28 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 35 göst.
29 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mursi (523 puan) tarafından soruldu

379,146 soru

11,349,482 cevap

34,814 kullanıcı

...