0 oy
105 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (1 puan) tarafından
merhabalar. 20 yaşındayım ve 9. sınıftan pkosluyum. en belirgin belirtileri erkeksi kıllanma,sivilce ve karın bölgesinde yağlanma. inofolic combi önerdiler belirtileri kaybetmek için. başka bildiğiniz kesin çözüm varsa yazabilir misiniz lütfen??

3 Cevaplar

0 oy
tarafından
Kuzu sana tek tavsiyem derhal tedavi ol tamamen bitir hastaligi. Ben bu yuzden hizla kilo aldim smdi saglik sorunlarim var.. 
tarafından
Suan ne desem yalan olur birsey diyemem dedigim gibi 1 sene ilac kullandim sonra biraktim eveldnm cocugm oldu ve suan yine ayni durumdayim
(1 puan) tarafından
en  azından belirtilerini geçirmek için bir şeyler yapmak istiyyorum:/
(204 puan) tarafından
Açıkçası hamile kalmadan önce bir çok doktora gittim hiç biri de şunları yap düzelir demedi. Hatta ben bi keresinde bunlarda diger kistler gibi ameliyat ile alınamaz mı dedim. Bunlar kist değil yumurtacıklar demişti. Benim kilo kıllanma şikayetlerim yoktu. Ama hamile kalınabilmesi için kilo vrrin diyor doktorlar. Başka da bi tedavi yöntemi bilmiyorum. Kıllanma için lazeri denediniz mi?
(1 puan) tarafından
evet daha da kalınlaştı hatta
(204 puan) tarafından
Ben lazere gitmiştim evlenmeden önce. Ama bende erkeksi kıl yoktu normal tüylerdi bende tüy kalmadı desem kalmadı. İnşallah bi çözüm bulursunuz. Aklıma başka bişey gelmiyor
-Reklam-
0 oy
tarafından
Hormonel tedavi dışında bir çözümü yok canım hepsi geçici şeyler tüyleri almak aksime dah da çok kıllanma yapıyor ne yazık ki 
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Ben de tam o zamanlardan beri pcosluyum. Kilo vermeye çalış gerekirse diyestisyene git ben bir sene gittim. Ben de sadece adet düzensizliği ve kilo yaptı kıllanma falan yok çok şükür. Endokrinoloji doktoruna randevu bulabilirsen bi git. Hormon testi yaparlar ona göre tedavi uygular. Pcos geçmiyor maalesef. En azından etkilerini hafiflet. Gerek gördüklerinde doğum kontrol hapı veriyor doktor

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 181 göst.
0 oy
7 cevap 164 göst.
0 oy
1 cevap 35 göst.
29 Mart 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Mursi (533 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 125 göst.

381,014 soru

11,406,748 cevap

34,944 kullanıcı

...