0 oy
646 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ben şimdilik annemin yanında kalıyorum ama yakında kendi evime dönücem ama bebeğim büyüdükçe çok korkuyorum hele bu ay 8 e girdiğimizden beridir iyice korkum çoğaldı hiç durmuyor diş dönemi de bu aya geldi akşam annemler eşim sağolsun dinlendiriyorlar beni ama yakında tek kalacağım akşama kadar pertim çıkıyor siz nasıl yapıyorsunuz yani gününüz nasıl geçiyor nasıl oyalanıyorsunuz yemeğinizi yiyorsunuz ona yediriyorsunuz temizlik yemek bebeklerinizle nasıl vakit gecırıyorsunuz tüyolar istiyorum tecrübeli anneler 

32 Cevaplar

+1 oy
(1,925 puan) tarafından
Eşinden gram farda görmeyen ben. Gözünde fazla büyütüyorsun 
(1,925 puan) tarafından
Öyle gerçekten eşimin annesi ya da annem varken düzeni korumak zor oluyor mesela onlar gidince rahatlıyorum zamanla işte.
tarafından
Bende 8aydır amnemgildeyim 10 aylıkken kendi evime gidicem o zamana kadar herhalde daha da oturmuş olur
(1,925 puan) tarafından
Oradaki düzen devam etmez kendin yeni düzen oluşturursun. Bende 4 ay annemde kaldım sonra geldim. Aşırı gazlı ve kolikti kızım. Geldik yemek yiyemedim banyo yapamadım falan ama sonra büyüdükçe geçiyor. Eşim asla yardımcı olmadı hala olmaz kızım 2 yasında. Ama eşin yardımcı olunca sen cok rahat idare edersin.
tarafından
Teşekkür ederim ❤️
(1,925 puan) tarafından
Rica ederim :))
-Reklam-
0 oy
(151 puan) tarafından
Ve doğduğu ilk günden beri 20 yaşında bebeyi tek büyüten ben Allah yardımcın oluyor korkma senin bebeğin sana zor gelmez
tarafından
Bu ay beni biraz korkuttu ama bebeğime bakmaktan gocunmuyorum kesinlikle sadece tek başına bir annenin günü nasıl oluyor diye merak ettim nasıl yetişiyor herşeye diye hepsi bu :)
0 oy
(7,447 puan) tarafından
Temizlik şöyle müzik açıyorum ben günlük rutin işlerimi yapabiliyorum sadece büyük detaylı temizlik işlerine eşim bakıyor, yemek hazırlıyorum oğlumla beraber yiyorum minik oğlumada az az yediriyorum akşam nasıl oluyor bilmiyorum ama yemekte yiyorum kahvede içiyorum 
(7,447 puan) tarafından
İki bebekte de düzen oturuyor ki evet kolay olabilir tek bebek ama iki bebek çok keyifli her Allah'ın günü iyi ki diyorum
tarafından
Ben kendimde ikinci ye bakacak gücü psikolojiyi göremiyorum o yüzden bakamayacağım bir çcocukta yapmak istemiyorum Allah mı oğluma sağlıklı güzel mutlu usun ömürler nasip etsin diye hep dua ederim :)
(7,447 puan) tarafından
Ben bebeğim 9 aylıktı hamile kaldığımda isteyerek oldu iyi ki diyorum :))
tarafından
Valla büyük cesaret Allah sağlıklı uzun ömürler versin ben de olsa iyi ki derim ama Allah anne olamayıp ta gözyaşı dökenlere versin inşallah
(7,447 puan) tarafından
Amin canım ❤️
0 oy
(984 puan) tarafından
Doğum yaptım ilk hafta hastane işi cart curt öyle geçti.o  haftadan bir şey anlamadım zaten. Sonraki hafta anneme geçtim. 1 hafta kadar kaldım o da çocuğu yıkamayı beceremem diye korktum. Gittim annem Bi kez gösterdi sonrakilerde hep ben yıkadım. Zaten bir hafta sonra evime geçtim. Kendim baktım. Çok çok küçükken ev işlerini VS sırtıma sarıp yapardım. Büyünce yanımda durdu biraz. Ama etrafı merak ettiği zamanlar emeklediği zamanlar zorlandım ama inan hepsi geçiyor ve iyi ki ben bakmışım diyorum. Kimse karışmayınca daha iyi bence. Kızım şimdi 12 buçuk aylık falan her şeyiyle ben ilgileniyorum. Bir kere de demedim az şuna bakın da ben uyuyayım. Uyusam aklım kalıyor. Kendim yemek yiyemediğim günler olandı değil çok oldu ama feda olsun ona. Zaten o mutlu olunca ağlamayınca yemek dert olmuyor. Bak mesela iki haftadır rahatsız. Doğru düzgün bir şey yiyemiyorum ama dediğim gibi feda olsun ona 
tarafından
Yavrulamıza herşey feda tabi ki benim oğlum daha emeklemiyor galiba direk yürümek istiyor kolundan tutuyorum adımlar atıyor emeklemeye gelince ağlıyor :)
(984 puan) tarafından
Benimki de 10 aylıkken emekledi 11 de bir iki adımla yürüyordu şimdi yürüyor çok şükür. Bne de öyle diyordum senin gibi bir anda her şey oldu dndndn
tarafından
Evet çok çabuk gelişiyor herşey aslında haklısınız :)
0 oy
(1,250 puan) tarafından
Ben dördüncü gün den beri hep tek büyüttüm hem nasıl yeni doğan için kendinize vakit ayırıp yemek bile yiyemeyen oluyoki zaten çocuk günün 14saatini uyuyarak geciriyo e bende dokuz on saat uyuyodum kalan vakittede yemek ve ev işleriyle uğraşıyordum gayet kolaydı bence sanki sabaha kadar analarımız gibi beşik sallayıp sabahta tarlaya gitmiyozya evin içindeyiz yani ne var bunda
tarafından
Oğlum bu ay ben mesela oyuncaklarının başın bırakınca ağlıyor hep beni yanında istiyor Buse daha emeklemiyor yürümüyor ama kolundan turunca adım atar emekleme pozisyonunda hep ağlar :) gün boyu evde öyle gezerız biraz sakin ben sadece tek başına annelerin nasıl vakit geçirdiğini öğrenmek için açtım postu çocuğuma bakamıyorum diye değil sakin :)
0 oy
(633 puan) tarafından
Valla öyle ya da böyle çocuğa dalınca zaman geciyor gün bitiyor birbirinize alıştıkça da herşey rayına giriyor doğduğundan beri o uyudukça ben yapabildiğim kadar işimi yaparım ilk önceliğin yemektir çünkü emziriyorum dedim kendime sabah uykusunda yemeğimi yaparım çamaşırı makinaya atarim gözümün önünden de ayırmam vaktim kalırsa kendimi yormadan işimi yaparım çünkü ne kadar stres yapıp takıntı yaparsan ay bulaşık ay çamaşır duruyo bilmem ne diye çocuk da inan ki daha stresli oluyor düzeni de şaşıyo o yüzden ona olan vaktimi onla geçiririm uyusun diye acele etmem benimkide 6 aylık yere koyarım yanımda emekler ben yiyecek hazırlarım ona sonra oturur masada beraber yeriz ben yemiyorsam onu mama sandalyesine oturtup yediririm günlük süpürme toz alma yemek olursa çamaşırı zaten makina yikiyo sağolsun kalan çok bisey yok marketimize de gideriz sıkılırsak banyomuzu yaparız akşam yatmadan bi masaj ve yağ seansı sonra iyi geceler ha gün oldu kislik konservemide yaptım hatta hızımı alamadım bi 5 kasa daha yaptım çünkü iyiydi gun olur hiç iş yapmam eşimi beklerim önemli olan bebek ve ihtiyaçları ve mutlu bir anne mesela hastaysa akşamdan yaparım işlerimi günümü ona ayırırım aşı günü önceden yemeğimi temizliğimi yapar herşeyi hazırlarım ona adapte olurum böyle böyle büyüyorlar 
tarafından
Teşekkür ediyorum düzgünce açıkladığınız için :) 6 aylık emekliyor mu hay maşallah benim ki emekleme pozısyonunda ağlıyor kolundan tutuyorum beraber yürüyoruz galiba emeklemeden yürüyecek
(633 puan) tarafından
Tabiki kimi hiç emeklemeden kalkar doğduğunda gaz problemi vardı o yüzden karın üstü durmaya çok alışık emeklemeye çalışıyor ama daha çok koltuğa veya biseye tutunarak kalkmaya çalışıyor bazen çok aksi oluyor bütün gün evi geziyor kolundan tutup kendi kendine kalkmaya çalışıyor ama düşer diye korkuyorum biraz o yüzden ayırmıyorum yanımdan
tarafından
Benim oğlumda gazını hep yüzüstü yatarak çıkarırdı oturmaya başlayınca yüzüstü yatınca ağlıyordu şimdi de kendini emekleme pozisyonuna getirip ağlıyor ayağa kaldır diye :ad
(633 puan) tarafından
O kalkmak istiyor demekki su adım arabaları varya aslında dolaptan bi tane ondan alasım var ama kardeslerimin vardı yürürken iyi de kalkmaya çalışırken tekerlekli ya tekerlek kayıp düşüyorlardı ağızlarını çarpıyorlardı o yüzden cesaret edemedim daha almaya
tarafından
Bizde yürüteç aldık ilk adım arabası da var yurutecte maç 15 dk duruyor ama ben de hiç denemedim ilk adım arabasını
0 oy
tarafından
14 aydır tek başıma bakıyorum 
tarafından
Valla oh mis inşallah bende öyle olurum
tarafından
14 aylık sadece Antalya'ya 6 kez gittik 11 şehir gezdik ,:) sese alistirmisisndir umarım ablam mutfakta bardak koyamazdi kızı uyurken biz eşimle yemege cikiyoruz müzikli mekanda kızım bebek arabasında uyuyor bizim yanimizda inşallah ikinci çocuğum da bize uyumlu olur hiç eve kapanmadik çünkü :)
tarafından
Sese alışık canım kalabalıkta büyüdü bizde çok gezeriz evde duran tiplerden değilim olamam  :D aslında benim çocuğum da çok uyumludur sadece 8 aydır ailemin yanındayım şimdi bir anda yalnız kalıcaz biraz stres yaptım :)
tarafından
Korkma sen annesin ona senden daha güzel kimse bakamaz herşeye yetersin merak etme
tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
(173 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Benim ikinci çocuğum biri üç yaşında biri altı aylık. İkisine koştur koştur bakmaya çalışıyorum. Biri sussa biri ağlar, birinin altını degiştirim derim diğeri yemek ister öyle geçiyor zamanımız. Bazen oturup saatlerce aglıyorum. Niye yalnızım niye böyle bunaldım diyorum. Sonra toparlan annesin sen gül ki onlarda gülsün diyorum. Müzik acıyorum çocuk gibi oyun oynuyorum onlarla. 

Öyle öyle büyüyorlar. 

Öncelikle mükemmel anne olmaya çalışma elinden geleni yap sev yeter. Mükemmelliyetcilik yoruyor insanı. 

Yalnız olacagın zaman tuvaletin mi geldi bebeği güvenli yere koy git. Biraz aglıyabilir endişe etme bişe olmaz. Büyüdükce seninde ihtiyacların olduğunu anlıycak. 

Aglıya aglıya büyüycekler. Tabi hepimiz ağlamadan büyütelim istiyoruz ama insanız elimizden gelen bu. 

Gece uyumuyorsa sende onunla uyumaya calış. Ev işi aksıyabilir. Detaylı temizlik yapmayı planlama eşin olunca ancak yapılıyor. Sıkıntı yapma büyüycekler bu günler geçici diye avutuyorum bende kendimi
(173 puan) tarafından
Rica ederim İdilcim Allah kolaylık versin ilk cocugumda tuvalete gidemiyordum anlıyorum seni, bu bir süreç. İkincide de mecbur aglıycak diyorum çünkü iki elim iki bacagım var yettigim yere kadar. İçini ferah tut. Allah yardım eder. Çevren komşun varsa git evde durma çok.  Yakında park varsa etrafı izlemesi bile yeter sanada bebeğe de iyi gelir
(1,043 puan) tarafından
Nasil 3 ve 6 aylık ben anlamadım aralarında nasil 3 ay olabilir ki
(173 puan) tarafından
3 yaşında
(1,043 puan) tarafından
Anladim yine iyisiniz benim bebeğim 21 aylık diğeri ise 10 aylık
(173 puan) tarafından
Allah kolaylık versin sanada canım
0 oy
(10,962 puan) tarafından
Doğumdan itibaren tek baktım ikisinede bacım neden sende bakamayasin.ilk çocuğumda annem 10 gün durdu .ikincide 3 gün durdu gitti
tarafından
Gününüz nasıl geçerdi :)
(10,962 puan) tarafından
Perişan :D
tarafından
Teşekkürler :D
0 oy
(4,668 puan) tarafından
10gunlukkrn beri eşimle baktim bir yıldır görevde ara ara annemlere gittim geldim 4ayda onlarla durdum desem 8ay tek baktım hala da tekim :) 
tarafından
Gününüz nasıl geçiyordu peki :)
(4,668 puan) tarafından
Sabah aglamayla başlıyoruz ağlayarak sut içiyoruz heryeri dagitiyoruz aksam 5gibi dışarı çıkıyoruz 8 9gibi eve geliyoruz hafta dan iki günde özel eğitimi var oraya götürüyorum uyumuyoruz sabah kadar ev işleri üstün koru yapıyorum halılarım hep sut lekesi.d.d ve bu bücür iki buçuk yaşını geçti.d
tarafından
Erkek demi :D
(4,668 puan) tarafından
Kiz.d.d bide adi masal tuana .d
tarafından
Olsun benim ki tersi olur inşallah diycem ama hiç sanmıyorum :R
0 oy
tarafından
Allah çok şükür kolaylaştırıyor korkma.hamileligimde de ,lohusaligimda da Allah'tan başka yardım edenim yoktu .herkes laf kalabalığı bebeği gör git.kimse sen nasılsın demedi .bı ihtiyacın varmı demedi.dikisli hallerimle herşeyimi tek yaptım.cok şükür halime.ama herkesi alt ettim.kimse ne işime karışıyor ne müdahale edebiliyor.etmeye çalışanı da tersliyorum .kimse elimden tutmadiysa kızım 20 aylık oluncada kimse bana bu niye böyle şu niye böyle diyemez .herkes haddini bildi .herkese tavırliyim.kimseye hakkımı helal etmiyorum hayatım boyunca.sadece eşim ve kızım yeter bana
tarafından
Yaa ne kadar güzel Allah mı bu gücünüzü hiç yitirtmeesin
tarafından
Amin canım üzülme.ben anladım ki bu annelik iç gudusunu Allah dogurunca gerçekten veriyormuş.ilk çocuğum ne yapılacağını ne bileceksin ki tak tak sanki üç çocuk dogurmusum gibi yapıyordum.Allahim sana da güç kuvvet versin sağlıklı olunda herşey hallolur.youtubede Osman gonulal var izle dinle canim ben çok araştırdım ettim hamileyken ve hala bakarım yani internet te güvendiğim yerlere.
tarafından
Evet O doktoru burdan çok duydum boş sütlaç izliycem teşekkür ederim❤️
0 oy
tarafından
Esimle buyutuk esim calisti gelince hep yardım etti 35 haftalık 2500 doğdu aldık geldik ikimz yıkadık ettik bir kimsede 18 ay oldu kapimzi çalıp iymsnz denmdi maddi manevi esim sagolsn kizmda banada maddi manevi yetti babmz 4 aydr şehir dışında kızımla tekiz şimdi de
tarafından
Ilk banyosunu da berabr yaptrdik esim hayatinda çocuk almms kucağına bnde aynı
tarafından
Ben de 8 aydır annemleydim kendi evime gidicem artık ben de gurbetteyim banyosunda yemesinde içmesinde hiç sıkıntı yaşamadık şimdi tek kalınca bir stres basmıştı
0 oy
(832 puan) tarafından
Gurbette baba yi bile zor giriyoruz hamilelik olsun halada aynı yine hamileyim 3 buçuk yaşında hala yanlış uyucaz bugün de bebekken babasını unuttuğunu biliyorum destek oslada ne kdr olabilir ki yorgun bir adam canları sağolsun ama çok yıprandım şuan korkuyorm 2 ile napacam oğlum bana asıırı düşkün tek büyüdüğü içi. Baba düşkün ama birşey derken bile babasına benm onayımı alır tek doğrusu benim gibi memlekette 10 dk birine bırakmayız durmaz bıraktınız beni diye ağlar olduğu kadar tüyo su yok mükemmel olmak diye birşey yok onu kafadan bir atacaksın temzlık çocuk bakım herşey dört dörtlük olmaz eşiniz akşam eve geliyorsa ne mutlu size ona hasret insanlar var :(
tarafından
Benim eşim de öğrenci sabah akşam derse girecek son senesi biz de nerdeyse tek kalıcaz 8 aydır annemlerle olunca ben de tedirgin oldum sabahları hep ben bakıyorum haftasonları hariç doğru mükemmeletçi bir insan değilim zaten ama tedirgin oluyorum :) Allah sabır versin
0 oy
(2,586 puan) tarafından
Canım hersey dört dörtlük olmuyor olmak zorunda da değil..yeri geliyor yemek yapamiyorsun yeri geliyor temizliğin kaliyor. Kendi haline kalınca o dengeyi sen kurarsın hiç korkma . Ben 1 yaş arali 2 tanesini kendim büyütüyorum 10 aydır eşim de yok üstelik 
(2,586 puan) tarafından
Gece uykunu alman çok önemli zaten kuzum. Belli bir zaman sonra rutine girecek hatta yanliz olmak daha rahat biliyor musun :))) Allah yardımcın olsun.  Biraz sabır gerekiyor 2.5 yaşından sonra bebeklik donemi bitiyor hersey daha düzenli oluyor
tarafından
Şimdi ben gurbete gideceğim için Bayburt’ta hava soğuk benim oğlan da burda dışarıya aşırı alıştı tanıdığımız da yok bir sürü etkinlik araştırıyorum ne o sıkılsın üzülsün ne ben yorulayım diye :) önceliğim hep o  herkes öyle dedi yalnız kalınca daha iyi olur diye motıve oldum :)
tarafından
Gece uykusu da evet şükür ediyorum her zaman bir dört aylıkken yaşadım birde bu diş döneminde Cidden gece uyumamın gözünü seveyim
(2,586 puan) tarafından
Hiç gözün korkmasın canım.  Biraz başta zor olur ama inan rutine oturunca çok güzel olur hersey
tarafından
Teşekkür ederim ❤️
0 oy
tarafından

Evet bende 6alniz bakıyorum ilk bebeyim ve qurbetciyim hickimse yok yanımda eşim sabh gider akşam gelir hem acemi olduğum için ilk başlarda çok zordu yavaş yavaş oyreniyoruz Elhamdülillah şimdide dış dönemi çok huysuz çok yoruyor beni spa ben bakmayı  becerdiyime görə hər kəs becerir ya :)

tarafından
Yaaa aynıymışız valla teşekkür ederim :)
0 oy
(163 puan) tarafından
Ben doğduğundan beti tekim . Kısa bir süre sonra alışıyorsun . Merak etme 
tarafından
Bizde yalnız olmayınca günler nasıl geçiyor diye merak ettim geçiyor elbet :)
(163 puan) tarafından
Nasıl mı geçiyor ?  Ben günleri bile bilmiyorum o kadar yani
0 oy
tarafından
Herseyi birlikte yapıyoruz böylelikle vaktimiz guzel az yorgunluk oluyor doğduğundan beri tek  bakıyorum:)
tarafından
Benim oğlum da benden ayrılmıyor bu aylarda hiç sağolsun burda annemler dinlendiriyordu şimdi ben de yorgunluk olucak elbet annelerin günleri nasıl geçiyor neler yapıyor diye merak ettim
tarafından
Kızım küçücük bebekti kucağımda yemek yaptığım oldu besigini mutfağa getirdiğim oldu ahh ahh
tarafından
Neyseki ben büyüttüm Burda :) valla Allah güç kuvvet versin bize bütün annelere ❤️
tarafından
Amin inşallah ❤️
0 oy
(444 puan) tarafından
Doğduğundan beri tek bakıyorum. Eşim Sabah beşte gidip gece 12 de işten geliyordu. İlk bir sene çok kolaydı uyku dışında zorlanmadım ama şimdi anamı ağlatıyor:)) 15 aylık. ama ben dokuz aylık hamileyim bide o zorluyor yoksa zorlanmazdım heralde. İki bebeyle tek başıma ne yapıcam bakalım. Ya Allah:)
tarafından
Allah yardımcımız olsun ben o yüzden tek bebekle kalmayı düşünüyorum 2 ye bakacak ne durumum ne psikolojim var :)
0 oy
(5,325 puan) tarafından
Bebeğim büyükmüş bakarsın korkma diş dönemi geçici
tarafından
Valla iki alt diş çıkardıkşimdi üstleri çıkarıyoruz art arda geldiler
0 oy
(2,092 puan) tarafından
Herşeyim ona goreydi temizlik vs kalsin önceliğim hep çocuk ve onun yemeği sonra benim yemeğimdi
tarafından
Tabi canım öncelik hep onlar ben ilk defa yalnız kalıcam günlerin nasıl geçtiğini merak ettim :)

İlgili sorular

+1 oy
41 cevap 528 göst.
11 Mart 2022 Diğer kategorisinde Susam (4,169 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 215 göst.
10 Aralık 2023 Diğer kategorisinde Hicran_yldz!! (2,307 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 254 göst.
3 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde Berra.umay (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
29 cevap 944 göst.
5 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Kübra Ö. (813 puan) tarafından soruldu

380,123 soru

11,379,470 cevap

34,866 kullanıcı

...